Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seM20a29r57e58k 96V34a52l62i23č48e71k
Proč máte za to, že by se pan prezident kdekoliv “vystavoval za boha naší země “? Zkratka našeho pana prezidenta nemusíte a dáváte to najevo třeba i tak, promiňte, hloupým sdělením jak jsem uvedl shora. Pan Pavel má u NATO vzhledem k jeho aktivitám v tomto sdružení stále vysoký respekt. Mají ho u NATO i p Babiš a Macinka? Tím si nejsem jist. Celá tahle nešťastná situace vznikla “díky” p Macinkovi, který se chová jako uražený spratek.
T73o75m98á32š 36F49l61a24š70k27a
Ono je už neúcta od Andreje Babiše, že přijel o 15 minut později. Vzhledem k tomu, že prezident měl následně na programu návštěvu Vítkova a uctění obětí 2. sv. války, tak to od Babiše není neúcta k premiérovi, ale právě k těm obětem. A ostatně i ke všem vojákům a přítomným, kteří tam byli, pokud kvůli Andreji Babišovi prezident dorazil později.
P71a49v15e32l 74Ď38u56r36a49n
Souhlasím - ani já nemám rád nezdvořáky, kteří na plánovanou schůzku dorazí pozdě. Jinak to od Babiše není neúcta k premiérovi, ale k prezidentovi. A těm ostatním, které zmiňujete.
M64i67c68h84a35l 14K16a14n11d70a
Když se nedohodli, tak to holt bude řešit soud. Jiná možnost než kompetenční žaloba teď už prostě není.
Babiš to posunul do konfrontační polohy a je prvním premiérem v historii Česka, který chce bránit prezidentovi vykonávat pravomoci dané Ústavou. Kdo jiný by to měl řešit než Ústavní soud?
Doufám, že už to bude soudně vyřešené jednou provždy.
R76o90s34t75i89s41l15a16v 73J50e77ž37e64k
Ale jo. Jednou provždy to pochopitelně nebude. Ústavní soud může rozhodovat jen případ od případu.
Z25b77y47š78e51k 35H31l95i95n36k72a
S ohledem na Pavlovu dřívější funkci v NATO na ten summit jet fakticky musí. I kdyby jen jako ikona. Jenže Babiš je extrémně slabý premiér, který se nechá vydírat nekompetentními a pubertálními výfukáři. A dost možná nemůže Pavlovi zapomenout drtivou porážku v prezidentských volbách.
Jenže ve vysoké politice platí jiná pravidla než v obecní hospodě. Vrcholní činitelé spolu prostě mluvit MUSÍ a není možné, aby si dělali naschvály. Macinka je prokazatelně dělá a Babiš je v jeho vleku.
Suma sumárum - skutečnost, že Babiš nechce Pavla vzít s sebou, ukazuje nekompetentnost a nevěrohodnost současné vlády v zahraničí. To by si měli Macinka s Babišem dobře uvědomit. Za chvíli se totiž s nimi nikdo nebude chtít bavit.
R73o27s30t44i60s53l93a36v 47J73e24ž90e69k
Ikona? Čeho? NATO? No tak, nenechte se vysmát. Předsedů vojenského výboru už byla pěkná řádka, je to mimochodem funkce vojenská ne politická. Sjezd je záležitost politická už ze své podstaty.
Z toho také plyne nominace na summit. Bude se rozhodovat o financích pro NATO. Kdo asi tak o nich může jednat? Ti kteří o nich rozhodují, nebo ti kdo na ně nemají sebemenší vliv?
Jinak obecně, je to zcela a pouze náš vnitropolitický spor, zcela zbytečný s tím celkem souhlasím. V mezinárodní politice celkem nikoho moc nezajímá, tam jsou důležité jiné věci a jedná se s tím kdo je ve vedení státu. Tím je, tedy v našem parlamentním systému, vláda.
J31a81r84o71s36l13a53v 17H86e35r63d77a
Kdyby byl býval Babiš odstoupil jako například Johnson v Británii, byli bychom ušetřeni mnohých trapných a nedůstojných lapálií.
P78a74v80e63l 60Ď90u85r36a24n
Odstupovat po půl roce vlády? Johnson v Británii vládl víc než 1000 dní.
J42o55s30e42f 76B20á31r51t10a
Kulantním řešením by bylo, kdyby prezident abdikoval a tím by byly spory ukončeny.
Z14d37e44n60ě73k 23M51a11t56u11š60k82a
A proč by nemohl odstoupit Babiš?
P85e91t65r 66B80r77o23d71s85k81ý
...... vono to má dvě roviny - Babišova odpovědnost vládní (finance) a Pávkova odpovědnost protokolární (reprezentace)!,- pro zklidnění emocí na obou stranách vtipně navrhujete vyslat jedinýho Pávka ať si zareprezentuje a bude klid,- nj. ale von žádnej klid nebude, naopak, z teho kouká pěknej skandál! Von tam naslibuje eroplány, tanky, třeba aj 7% na obranu, ale nic z teho nebude závazné, nic nemůže fakticky garantovat a signovat, protože proč?!,- ....... protože má odpovědnost jen a pouze protokolární danou Ústavou, tedy nulovou
L38u64b55o88š 36S64n39a58j91d32r
Lunapark v hlavě 😝
V64e86r30o36n43i27k11a 66V22a59l44í84k75o40v56á 63Š63u74b95o42v18á
A někdo čekal, že se dohodnou, po tom Pavlově ultimátním rozhovoru v Deníku N? Já ne. 😀
Premiér dělá mrtvého brouka a vaří žáby. 😂
Š78t23ě32p97á79n 15B84i86c85e71r96a
Představte si, že by se tak jako teď Pavel, choval před pár lety Zeman. Ti, kteří teď hájí Pavla, by spílali nehezky Zemanovi. Divní lidé.
J19i38r28i 98B70o39r
Podle množství nereakcí s vámi souhlasí téměř všichni.🤣
P33a62v76e55l 59Ď35u47r53a87n
Tak toho se opravdu nebojím...
- Počet článků 556
- Celková karma 20,89
- Průměrná čtenost 1299x


















