Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.

Přihlásit se

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

JK

J61a70n 18K91y89š15k11a

10. 5. 2026 18:48

Já hlavně doufám, že ty předčasně slavící fanoušky Slavie nikdo nenabonzuje.

Foto

A to byli slušní slávističtí fanoušci alias Slavia intellectuals. Představte si, jak by to dopadlo, kdyby na trávník vběhli ti nesluší.

RK

Vynechal jste - při vší úctě, kterou k Vám chovám - nejdůležitější fakt. Co se odehrálo v Edenu 9. 5. 2026 v podvečer není náhoda, ale dlouhodobý důsledek poměrů v našem, ale i světovém fotbale. Nebo je náhoda, co se právě děje v Realu Madrid, kde si borci vyřizují fyzicky účty? Je to důsledek zčásti boje o finance (bez důležitých hráčů budeme slabší), poklonkování hvězdám (tři červené za jednu sezónu, zatímco někteří hráči tolik karet nevyfasují za celou kariéru), stupidní vymlouvání na emoce a přemotivovanost je v podstatě schvalování chování dotyčného. Ano, můžete namítnout, že unylý hráč na hřišti nedokáže tolik jako ten vyhecovaný, ale pořád bychom měli brát na vědomí, že je to jen hra. Nebo snad chceme doputovat na úroveň takové Brazílie, kde se fanoušci mezi sebou regulérně vraždí a „omlouvají“ to láskou ke klubu?

A propós klub. Ať se to příznivcům sešívaných líbí nebo ne; nedělní facka do několika tvářích je odraz jejich „práce“ s fanoušky. Nějak jsme si zvykli, že silácká, vulgární a výhrůžná prohlášení jsou brána jako pozitivní a motivující, ač se někdy podobají tomu, co říkají politici - o zadupávání do země a podobně. Udělalo se nějaké bububu, vedení vydalo prohlášení stejně bezzubé jako ústa stoleté stařenky a - jak pravil pan Werich - jede se dále, kočárem černým, kolem bílých skal. Plamenná slova toho, kdo po oněch deset let připustil eskalaci problému, jsou stejně zbytečná jako vysvětlovat notorickým záletníkům, že by neměli lítat za každou sukní.

Klub a fanoušci jsou propojeni a tvrdit, že ne, je pokrytectví. Hráči ochozy kolikrát hecují, tribuny zase nezdravě motivují hráče. Jistě nechceme komorní prostředí, ale pořád jsme snad civilizovaní lidé, kteří by si měli uvědomit, že duel Slavia-Sparta není souboj o život. Kdo to nechápe, neměl by na stadion nikdy vstoupit. Protože tohle (přes kroky ex post) zjevně vedení Slavie nechápe, mělo by skončit a nástupci hledat novou cestu.

  • Počet článků 556
  • Celková karma 20,85
  • Průměrná čtenost 1298x
Je mi 63 let. Dívám se a občas i vidím.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.