Diskuse
O bonzáctví
Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seT61o60m44á47š 23V50o95d22v23á97ř24k91a
Nevím, co je na podání kompetenční žaloby za bonzáctví. Bylo by naopak dobře jednou provždy rozsřihnout nejasnosti v Ústavě a to v situaci, kdy se jeden usmrkanec, který se osudu hrou dostal na místo prvního diplomata země, chová s prominutím jako idiot. Nevím, zda-li Vám imponuje jeho ukřivděnost a pomstychtivost, mně to připadá infantilní.
A nakonec, pana presidenta si zahraniční politici jistě váží více, než pana Macinky. Pan president totiž toho už dokázal v politice mnohem více, než nechytrý abslovent Institutu Václava Klause.
P94a27v66e72l 74Ď95u73r81a92n
Jde o sprosté žalování. Z mého pohledu tečka.
S usmrkancem, spratkem - a uměl bych to nazvat ještě výživněji - souhlasím.
A znovu opakuju, že tohle je boj v němž nikdo vyhrát nemůže.
M52i79l77a79n 24Š69ť77a57s49t50n22ý
Proč se Pavel na summit "cpe"? Protože exprezident Zeman byl na 6 summitech NATO a prezident Pavel byl na třech posledních summitech. Není tedy nejmenší důvod na tomto úzusu nic měnit. Co je na takovém požadavku "uličnického", víte snad jenom vy sám.
P42a97v56e80l 71Ď30u49r71a94n
Vím jedno - že ČR je v rámci summitů NATO bizár. Účastní se toho šéfové země - tedy v prezidentských či poloprezidentských systémech prezident, v parlamentních systémech šéf vlády. Chvástáme se tím, že máme parlamentní demokracii. Tak tam prezident nemá co hledat.
Pro mě za mě, ať si tam jede - mně vadí, co je kolem toho za cirkus.
J77a90n 44Š77i54k
Když pominu čí uražené ego tuhletu taškařici spustilo...Kompetenční žaloba není přece žalování. V těchto věcech by političtí hráči měli mít jasno, jak mají postupovat nejen v tomto, ale i v dalších případech. Kdyby ji Babiš s Turkem podali, tak by bylo jasno a situace by neeskalovala až sem. Hřiště je s pravidly vykolíkovano zákonem, ale aby fér probíhala politická hra, musí rozhodovat a pískat Ústavní soud. Ale ten musí mit nějaký podnět a tam se nestačí zeptat, žaloba je v tomto případě nejjednodušší řešení. Samozřejmě, že idealni by byla dohoda, ta je ale teď tězko možná. Když si to vezmeme od začátku, tak Babiš s prezidentem mluvil a mluví a oba se vzájemně respektovali, byť bez lásky. Všechno začalo tím tydytem Turkem. Moc bych za to nedal, že prezident se s premiérem domluvil, že to vezme na sebe, aby Babiš mohl vládu sestavit. Jenže oba nepočítali s uraženou reakcí Macinky. Uvidíme po další schůzce, ale vsadím se, ze Babiš se s Pavlem domluví. Oba totiž nejsou malé uražené děti, na rozdíl od dalších hráčů. Hezky den
L49i72b53o93r 21K38o40c16i70á19n
Ano. Soudruzi se vždy domluvili..
Z79d66e67n97ě79k 28M64a72t57u12š58k95a
Když se dva nemohou dohodnout, obvykle rozhoduje soud.
To není žádné žalování, to je obvyklý postup.
P70a85v10e54l 56Ď12u86r24a60n
Vy jste byl někdy u soudu?
J45o98s34e74f 96P34r62o38c22h80á35z37k47a
Dost popletené pojmy....bonzáctví přece není upozornění na trestný čin, šikanu nebo něco nekalého - to je spíše odvaha a správný společenský postoj. S bonzáctvím jsem se setkal na vojně za socialismu, je to neveřejné udávání, donášení. Rozhodně to není podání žaloby či jiná veřejná reakce na nějakou záležitost. Pokud chcete psát o bonzáctví, máte dost příkladů v dnešní vládě - estébáci Babiš a excelentní udavač za peníze Klempíř, připomenout lze i angažované aktivisty Nohavicu a Hejmu.
J10o15s61e50f 91S75l23a28v85í75č94e52k
Lituji, ale podle Vás tedy nebylo bonzáctvím udávání spoluobčanů v Protektorátu za poslech cizího rozhlasu, udávání spoluobčanů za komunistů za poslech Svobodné Evropy nebo udání učitelky za vyslovení jiného než oficiálního názoru dnes?
L12u66b92o66š 80S38n29a55j57d44r
Takže prezident bonzuje?
Zkuste napsat vašemu řediteli podobnou, výhružnou SMS jako Macinka a lepším případě už ráno nemusíte vstávat.
Takto prostě lidé by komunikovat neměli. Veškerá vina je na straně Macinky.
P66a42v33e82l 93Ď11u44r45a30n
Ano, prezident práská - teď už kvůli ničemnosti (účast na summitu NATO) i Ústavnímu soudu.
P32e68p33a 85Z94a91h15r19á20d10k41a
A když se na ústavní soud v minulém volebním období obrátila skupina poslanců ANO tak to bylo taky bonzáctví?
P58a33v39e31l 94Ď66u68r71a40n
Jistě - ale proč? Že Fialova vláda ošantila penzisty? Víc jak dva milióny lidí? A teď se přeme o to, jestli má její prezident - jeden člověk - jet na nějakej summit NATO?
Prromiňte, ale to je dost brutální nepoměr.
Pepíku, bojím se, že srovnáváte nesrovnatelné
J52a16n 80K88y65š47k29a
Vítejte ve světě absurdní filosofie.
P27e18t81r 21B83u50r54i71a83n
Pavle, minule jste tvrdil, že vláda AB naplánovala rozpočet na rok 2022 s deficitem nějakých cca 200 mld., ale nová vláda PF z toho udělala 330ml.
Samozřejmě je to lehce dohledatelná lež. AB plánovala bez krize téměř 380 mld. a nastupující vláda to i za krize stáhla na 360.
Pak jste se k tomu nevyjádřil.
Má otázky zní:
Opravdu vy příznivci této vlády musíte pořád jen lhát a lhát?
Opravdu my oponenti jsme nuceni vám ty lži donekonečna vyvracet, aby vy jste s drzým čelem vygenerovali mezitím další lži?
Baví vás to komunikovat jen skrze lži?
A hlavně, jak se cítíte když lžete, proč jen lžete, věříte tomu co sami lžete, co vám lžou jiní a nedává vám vlastní sebereflexe brzdu v tom, že jste mimo a trapní a proč ne?
P77a80v97e73l 75Ď28u18r54a25n
Máte pravdu, nevím, jak jsem to našel. Pro rok 2022 byl schodek rozpočtu naplánován původně na 376 mld., Fialova vláda to stáhla na 280 mld., což pořeťápla o 80. mld.
V aktuálním článku jsem o současné vládě v podstatě nemluvil... vlastně jo, o ministru zahraničí, jehož jsem nazval spratkem. Asi jsem opět lhal.
T84o43m13á11š 87F36l41a72š15k76a
A já myslel, že kompetenci žaloba je o tom, aby Ústavní soud rozhodl o nějaké pravomoci. Ale koukám, že Našilidi to vidí jinak, správně, uvědoměle, stranicky. Tak to holt má být. Vždyť jich je většina a vyhráli volby. Tak mají přeci pravdu!
- Počet článků 556
- Celková karma 20,88
- Průměrná čtenost 1299x


















