Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Diskuse

O bonzáctví

Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.

Přihlásit se

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Foto

Nevím, co je na podání kompetenční žaloby za bonzáctví. Bylo by naopak dobře jednou provždy rozsřihnout nejasnosti v Ústavě a to v situaci, kdy se jeden usmrkanec, který se osudu hrou dostal na místo prvního diplomata země, chová s prominutím jako idiot. Nevím, zda-li Vám imponuje jeho ukřivděnost a pomstychtivost, mně to připadá infantilní.

A nakonec, pana presidenta si zahraniční politici jistě váží více, než pana Macinky. Pan president totiž toho už dokázal v politice mnohem více, než nechytrý abslovent Institutu Václava Klause.

Jde o sprosté žalování. Z mého pohledu tečka.

S usmrkancem, spratkem - a uměl bych to nazvat ještě výživněji - souhlasím.

A znovu opakuju, že tohle je boj v němž nikdo vyhrát nemůže.

Proč se Pavel na summit "cpe"? Protože exprezident Zeman byl na 6 summitech NATO a prezident Pavel byl na třech posledních summitech. Není tedy nejmenší důvod na tomto úzusu nic měnit. Co je na takovém požadavku "uličnického", víte snad jenom vy sám.

Vím jedno - že ČR je v rámci summitů NATO bizár. Účastní se toho šéfové země - tedy v prezidentských či poloprezidentských systémech prezident, v parlamentních systémech šéf vlády. Chvástáme se tím, že máme parlamentní demokracii. Tak tam prezident nemá co hledat.

Pro mě za mě, ať si tam jede - mně vadí, co je kolem toho za cirkus.

Foto

J77a90n 44Š77i54k

7. 5. 2026 13:53

Když pominu čí uražené ego tuhletu taškařici spustilo...Kompetenční žaloba není přece žalování. V těchto věcech by političtí hráči měli mít jasno, jak mají postupovat nejen v tomto, ale i v dalších případech. Kdyby ji Babiš s Turkem podali, tak by bylo jasno a situace by neeskalovala až sem. Hřiště je s pravidly vykolíkovano zákonem, ale aby fér probíhala politická hra, musí rozhodovat a pískat Ústavní soud. Ale ten musí mit nějaký podnět a tam se nestačí zeptat, žaloba je v tomto případě nejjednodušší řešení. Samozřejmě, že idealni by byla dohoda, ta je ale teď tězko možná. Když si to vezmeme od začátku, tak Babiš s prezidentem mluvil a mluví a oba se vzájemně respektovali, byť bez lásky. Všechno začalo tím tydytem Turkem. Moc bych za to nedal, že prezident se s premiérem domluvil, že to vezme na sebe, aby Babiš mohl vládu sestavit. Jenže oba nepočítali s uraženou reakcí Macinky. Uvidíme po další schůzce, ale vsadím se, ze Babiš se s Pavlem domluví. Oba totiž nejsou malé uražené děti, na rozdíl od dalších hráčů. Hezky den

Foto

Když se dva nemohou dohodnout, obvykle rozhoduje soud.

To není žádné žalování, to je obvyklý postup.

JP

Dost popletené pojmy....bonzáctví přece není upozornění na trestný čin, šikanu nebo něco nekalého - to je spíše odvaha a správný společenský postoj. S bonzáctvím jsem se setkal na vojně za socialismu, je to neveřejné udávání, donášení. Rozhodně to není podání žaloby či jiná veřejná reakce na nějakou záležitost. Pokud chcete psát o bonzáctví, máte dost příkladů v dnešní vládě - estébáci Babiš a excelentní udavač za peníze Klempíř, připomenout lze i angažované aktivisty Nohavicu a Hejmu.

JS

Lituji, ale podle Vás tedy nebylo bonzáctvím udávání spoluobčanů v Protektorátu za poslech cizího rozhlasu, udávání spoluobčanů za komunistů za poslech Svobodné Evropy nebo udání učitelky za vyslovení jiného než oficiálního názoru dnes?

LS

Takže prezident bonzuje?

Zkuste napsat vašemu řediteli podobnou, výhružnou SMS jako Macinka a lepším případě už ráno nemusíte vstávat.

Takto prostě lidé by komunikovat neměli. Veškerá vina je na straně Macinky.

Ano, prezident práská - teď už kvůli ničemnosti (účast na summitu NATO) i Ústavnímu soudu.

PZ

A když se na ústavní soud v minulém volebním období obrátila skupina poslanců ANO tak to bylo taky bonzáctví?

Jistě - ale proč? Že Fialova vláda ošantila penzisty? Víc jak dva milióny lidí? A teď se přeme o to, jestli má její prezident - jeden člověk - jet na nějakej summit NATO?

Prromiňte, ale to je dost brutální nepoměr.

Pepíku, bojím se, že srovnáváte nesrovnatelné

PB

Pavle, minule jste tvrdil, že vláda AB naplánovala rozpočet na rok 2022 s deficitem nějakých cca 200 mld., ale nová vláda PF z toho udělala 330ml.

Samozřejmě je to lehce dohledatelná lež. AB plánovala bez krize téměř 380 mld. a nastupující vláda to i za krize stáhla na 360.

Pak jste se k tomu nevyjádřil.

Má otázky zní:

Opravdu vy příznivci této vlády musíte pořád jen lhát a lhát?

Opravdu my oponenti jsme nuceni vám ty lži donekonečna vyvracet, aby vy jste s drzým čelem vygenerovali mezitím další lži?

Baví vás to komunikovat jen skrze lži?

A hlavně, jak se cítíte když lžete, proč jen lžete, věříte tomu co sami lžete, co vám lžou jiní a nedává vám vlastní sebereflexe brzdu v tom, že jste mimo a trapní a proč ne?

Máte pravdu, nevím, jak jsem to našel. Pro rok 2022 byl schodek rozpočtu naplánován původně na 376 mld., Fialova vláda to stáhla na 280 mld., což pořeťápla o 80. mld.

V aktuálním článku jsem o současné vládě v podstatě nemluvil... vlastně jo, o ministru zahraničí, jehož jsem nazval spratkem. Asi jsem opět lhal.

Foto

A já myslel, že kompetenci žaloba je o tom, aby Ústavní soud rozhodl o nějaké pravomoci. Ale koukám, že Našilidi to vidí jinak, správně, uvědoměle, stranicky. Tak to holt má být. Vždyť jich je většina a vyhráli volby. Tak mají přeci pravdu!

  • Počet článků 556
  • Celková karma 20,88
  • Průměrná čtenost 1299x
Je mi 63 let. Dívám se a občas i vidím.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.