Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
A84d91é16l56a 68M89o81j10ž37í42š59o46v35á
Osobně je mi úplně a zcela fuk co se za socíku podařilo vybudovat. Mám totiž v hierarchii hodnot strašně vysoko postavenou svobodu. Sice se snad dokážu nějak omezit, ale totalita je na mne opravdu silný kafe. Pokud se něco podařilo vybudovat, tak fajn, ale...no prostě ale.
L36a47d75i17s38l33a40v 73N65á78d42v12o26r77n30í67k
..nečíst to vlastní oči...nikdy bych nevěřil že je možné. .... že mohou existovat takoví lidský odpady jako je pan řezník...a paní černá....
J53i28ř98í 85Ř34e92z28n53í68k
Odpověď na otázku, uvedenou v názvu
Především se podařilo vyřešit problémy, které nedokázal vyřešit kapitalismus (hypotekární zadlužení prvorepublikové vesnice, rozdrobenost pozemkového vlastnictví, inflační potenciál, hromádící se v československé ekonomice od r. 1918, českou otazku, dvacetiletou stagnaci ekonomiky předválečného Československa, přebujelou orientaci na lehký průmysl, industrializaci Slovenska, zajištění hranic, elektrizac, telefonizaci, televizní vysílání, všeobecnou dostupnost vzdělání a kultury, včetně vysokoškolského, moderní občanský zákoník lepší než ten nástávající, správní právo ).
B94e48d48ř94i58c78h 27M49a20r46j44a66n29k28o
Předválečné Československo patřilo mezi deset nejvyspělejších zemí. tzv. českou otázku, tj.odsun Němců neřešili komunisté ale Jaltská konference,těžký průmysl byl nerentabilní a zničil životní protředí, rozdrobenost pozemků vyřešil uloupeném půdy,telefon, televize, elektrifikace by byla i bez komunistů, zajištění hranic stálo stovky životů....mám pokračovat??????
D76a39d29a23k 72P54e51t22r
Za socialismu se nevybudovalo nic. Jen nechápu, co se min. 10 let privatizovalo,. rozkrádalo a o čem byla kuponová privatizace.
B32e48d66ř38i91c35h 69M30a63r84j75a67n83k32o
Pan Herman to zřejmě opsal z politické ekonomie ze sedmdesátých let minulého století a komunistických příruček. Takže to nelze brát vážně...
To by se také mohlo srovnávat co se vybudovalo dejme tomu od roku 1781 (zrušení nevolnictví) do roku 1900.
J86i98ř80í 19D93o73u15t79n24á29č
Obhajovat komunisty, kteří zdevastovali národ a stát, .. ze země udělali jeden velký lágr posetý množstvím menších se zotřeným režimem pro nepohodlné může jen trotl
J82i87ř15í 21Ř44e28z66n48í76k
A co když tím zhodnocuje práci 14 milionů lidí, kteří tu za totáče žili? A tedy asi tak ve skutečnosti 30 milonů, kteří mezitím také zemřeli, narodili se.
Nežili tu jenom komunisté.
M28i22l27a62n 88T83r14i59b91u19č68e74k
Paní Černá, mohu se optat, co Vám vlastně na tom srovnání těch dvou článků tak vadí?
Děkuji za odpověď.
J54a75r19m95i24l78a 50Č16e68r22n51á
To víte, že můžete. Mně ani moc nevadí samotné srovnání (i když některé věci, když se srovnávají, tak ztrácejí na významu). Spíše jsem si sama sebe představila v roli blogerky - asi bych nestála o zvláštní publicitu. Počítala bych s tím, že se zde objeví můj článek, že budou pod ním souhlasné a nesouhlasné reakce, ale nepřála bych si další reakce pod dalším blogem k té samé záležitosti. Něco jako o mně beze mě. Ale možná se pletu, možná to pan Herman vítá.
J34a46r55m14i29l58a 84Č44e28r37n89á
A souhlasil pan Herman s tím, abyste kvůli jeho článku vydali zvláštní blog, ve kterém ho budete porovnávat s jiným blogerem? Budete to dělat i někomu dalšímu, napřílad panu Zieglerovi, na kterého bude jiný bloger reagovat dalším článkem, anebo to budete dělat jen komunistům? Kdyby se takových článků sešlo nejméně pět a ještě k tomu nějaký, který seriózně vysvětlí, co se vlastně podařilo vybudovat za kapitalismu, pak se mi to vaše jednání bude zdát adekvátní.
P21a94v24e30l 49H25r41d17l15i70č92k25a
I tak bohatá země jako Venezuela je na tom opravdu výborně. Nemají si s čím utřít pr.del. Socialismus v plném rozkvětu.
M43a79r83t10i16n 73K50a47v63k20a
Mně se hlavně libí, jak komouši poukazují na to, co se vybudovalo od roku 1948...jako by zbytek světa žil v jeskyních.
Sranda je, že zatímco na Západě se poměřovalo bohatství podle HDP, tedy skutečného růstů, tak u nás to bylo, kolik tun oceli se vyrobilo na hlavu. Pamatuji si jak v roce 1983 nás informovali, že jsme na tom ve výrobě oceli lépe než Spojené státy.
- Počet článků 16
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 7141x


















