Od Stalina k Putinovi

Putin: Rusko neútočí, pouze brání své národní zájmy .. a pár slov o tom rozjetém vlaku, do kterého Putin nastoupil a který bravurně řídí. Možná nás i jednou sveze..

Ani šokující otázkou reportéra BBC se nenechal Vladimír Putin zaskočit (a již vůbec ne vytočit) a brilantně mu odpověděl. Jeho odpověď začíná vysvětlením, že Rusko není tím, kdo by byl v roli útočníka, nýbrž pouze stále tvrději a tvrději hájí své národní zájmy.

V rozhovoru popisuje prezident Ruské federace vývoj situace,  porovnává vojenské výdaje USA a Ruské federace, počty vojenských základen v zahraničí - všem je z jeho projevu jasné, jak se věci mají. Ten západní novinář se snaží Putina vyprovokovat a přitom já, jako divák se bavím, jak mu parádně nahrál, takže ho nakonec Putin důkladně omyl (a s ním celý ten západní mainstream):

https://www.youtube.com/watch?v=r8N5gLheDnM

 

Spousta lidí stále dnes nechápe, že dnešní Rusko je zcela jiné, než kdysi. Dokonce bych řekla, že ze středověku jej vytáhl už Stalin, byť pomocí strašných metod.  Jako dítě jsem slýchala svého dědečka (mimochodem velkého odpůrce tehdejšího komunistického režimu) - jak si bručí pod vousy: „Počkejte, Stalin zapráská vousama a vy se všichni poděláte strachy a utečete..“ Jak šel čas, tak dědeček raději mluvil méně a méně..

Ovšem úplně totéž, co za Stalina, se při industrializaci dělo v bleděmodrém i třeba v té slavné Anglii, jen to netrvalo 30 let, ale 100 let a neměli gulagy, protože oponenty či jinak překážející odeslali do Austrálie. Ono možná, kdyby se sečetli mrtví, tak by to VB mohla i vyhrát - a to nemám na mysli, kolik lidí Britové zabili mezi domorodci, díky čemuž VB tak zbohatla (známá problematika kolonií).

Industrializace byla ve VB strašná, poměry děsivé. To, v čem žili dělníci, si nijak nezadalo s gulagem, takže Západ by měl podle mého názoru taktně mlčet. Musím říci, že i když u nás (Německo a R-U) to také nebylo růžové, tak něco tak strašného, jako byla Anglie, to nikdy nebylo.

Je pravda, že Stalin si vymohl zákon, podle něhož mohl nechat popravit už 12leté děti, ale zapomíná se, že v Británii byly popravy dětí zcela běžné snad až do 30. let 19. století. A tohle barbarství tam trvalo několik staletí jako v jediném evropském státě. Tak co chtějí Britové vykládat? Jak se chovali k poddaným? Copak se někde jinde stalo, že by poddané prostě vyhnali z vesnice, sebrali jim veškerou půdu a nadělali ze všeho pastviny pro chov ovcí na vlnu, zatímco poddané nechali vymřít hlady?

Proto také měli tak drakonické zákony, protože tím samozřejmě stoupla kriminalita - lidé šli do měst, kdy jim nezbývalo než krást. Takže ať byl Stalin jakýkoliv, po něm už byli Rusové úplně jiní, než někdejší mužici - pravda, otázkou je, jestli to nešlo dělat jinak a lidštěji... Po něm se to tak nějak stabilizovalo, nebo postupně civilizovalo, mám na mysli Rusy jako takové, pouze ten režim úplně zludračil....

Byl to Gorbačov, kdo nedocenil situaci, stejně jako podlost Západu, který chtěl situace zneužít. O Jelcinovi škoda mluvit, takže díky dnes za Putina: vždyť on svým způsobem chrání i nás, protože jinak by si z nás globalisté udělali otroky (ostatně i tak ostatně, nemáme k tomu daleko). Pravdou je, že povaha národa, budovaná staletí, se nedá změnit za několik let, takže ještě dlouho tam budou místa notně zaostalá.

__________________________________

 

Pondělním hlavním tématem Putinova projevu na schůzi Valného shromáždění OSN má být situace v Sýrii. A jak prosakují zprávy, bude Putin hovořit o řešení situace v Sýrii. Jeho postoj je přímý, jednoznačný -  nutnost upevnění současných vládních institucí a pomoc těmto institucím v boji proti terorismu, jiná cesta není. V opačném případě by podle jeho názoru Sýrii čekal osud Libye, kde se rozpadly vládní instituce.

Autor: Dagmar Drobná Kubalík | sobota 26.9.2015 10:43 | karma článku: 31,09 | přečteno: 962x