Zloděj Škárka křičí, chyťte zloděje.

Snad pořád ještě platí staré pořekadlo, že když dva dělají totéž, není to totéž a není na škodu si je občas připomenout. Mám pocit, že teď je ta vhodná chvíle.

Včera 20.prosince 2011 ve 14,19 hod. zveřejnil poslanec Jaroslav Škárka (dříve Věci Veřejné) nyní člen komunity, kterou si sám zvolil, článek na blogu I Dnes, který si můžete níže připomenout. Věřím, že všude na světě platí morální zásada, že zloděj, který křičí: Chyťte zloděje“ nemůže být a ani není považován za čestného člověka. Když si vzpomenu co nám pan poslanec Jaroslav Škárka v letošním roce s Vítem Bártou a dalšími předvedl a k tomu si přidám jeho článek z blogu, musím na takové podlé a sprosté jednání reagovat. Nebyl bych asi sám kdo by panu Škárkovi sdělil své mínění. Některé lidi, označil jako svině. Tím se ale i sám  Škárka  přiřadil ke stejnému živočišnému druhu, který za své jméno nemůže a navíc je mimořádně inteligentní. Ten živočišný druh pochopitelně. Proto raději ke svému článku neotevřel diskuzi pod velice průhlednou záminkou. Nechat podrobit svůj článek konfrontaci se čtenáři se zbaběle neodvážil. Zbabělce a podrazáka, který obviňuje jiné z toho co dělá sám neodhalíte jinak než, že ho vystavíte té konfrontaci, které se tak bojí. A to je také důvod proč se k jeho článku vyjadřuji tímto způsobem. Podlost Jaroslava Škárky mi jiný způsob neumožňuje. Tím otevírám i ostatním možnost se k panu Škárkovi a jeho pokrytectví a parazitování na smrti Václava Havla vyjádřit.

Zbyšek Dřevojan

 

 

Článek poslance Jaroslava Škárky:

Vážím si Václava Havla, ale na jeho smrti se zviditelňují i svině

Václava Havla považuji za jednu z osobností, která se historicky zařadí po boku našich velikánů a který se nezastupitelnou rolí zasadil o pád komunismu u nás. Proto jsem velmi otrávený z toho, jak se na jeho smrti přiživují někteří lidé a politici. Hlavně, že stříkají emoce na všechny strany (to má přeci národ rád) a že mohou být součástí kolektivního smutku a přiživit si populistickou polívčičku. Pokrytectví lidí, kteří Havla za jeho života „neměli rádi“ a nyní pronášejí plamenné oslavné projevy nad jeho rakví je nechutné. Korupčníci a zloději ve Sněmovně, kteří mají ve svém politickém programu tunelování státních zakázek, se hlásí k odkazu Václava Havla. Nejmenovaného superguru mrzí, že se nemohl s bývalým prezidentem setkávat častěji. No nemohl, protože morálně mu nesahá ani po kotníky a pochybuji, že by se s ním Havel chtěl stýkat. Václava Havla si vážím, byť ne s nekritickou úctou. Osobně si myslím, že v politice doplatil na určitou naivitu a víru v lidský charakter. Mám na mysli například jeho rozsáhlou amnestii při zvolení prezidentem. Václav Havel také nebyl a nechtěl být „vlkem“ v politickém vlčím stádu a vlci ho velmi často pokousali. Havel se také nehodil do dnešní společnosti a především politiky, kde se nenosí víra v pravdu, ani morální a mravní hodnoty. A dle mého názoru také nechápal dnešní konzumní a pokryteckou společnost.  Byl to především filosof a umělec, který na svět i politiku nahlížel z tohoto úhlu pohledu. Kašparáda, spojená s jeho smrtí je kýč, ze kterého by i Havlovi samotnému bylo špatně. Reportáže televizí o tom, kolik lidí se přišlo podepsat do kondolenčních knih, kolik lidí čeká v mrazu a zimě před rakví jsou za hranicí vkusu. Protože si exprezidenta Havla vážím, nebudu se posmrtné společné frašky účastnit. Jeho památku jsem si připomněl tím, že jsem si vytáhl z knihovny jednu z jeho her a večer si ji přečetl. Považuji to za důstojné a odpovídající Havlově životní filosofii. A doufám, že v duchu nejhorších českých tradic se nevytvoří další kult „tatíčka“, po Masarykovi nyní Havla. To by se sám asi obracel v hrobě.

Jaroslav Škárka.

P.S. zakazuji u dnešního blogu diskusi, aby se tu hloupě nerealizovala nějaká guerilla. Nebylo by to důstojné.

 

P.S. Doufám, že mu své mínění kromě nás občanů sdělí i poslanci, kteří s ním musí dýchat v parlamentě stejný vzduch. Nebyla to jejich volba. Na druhou stranu je to z jeho strany asi poprvé v životě tak upřímná a pravdivá sebereflexe.

Zbyšek Dřevojan, Znojmo.

Autor: Zbyšek Dřevojan | středa 21.12.2011 16:52 | karma článku: 11,44 | přečteno: 1067x