Proč je Karel ta lepší volba a měl by být naším prezidentem

Když současný prezident Václav Klaus oznámil amnestii, vzedmula se vlna nevole kvůli ukončení soudních sporů s ''korupčníky'' právě z divokých 90. let. Česká společnost byla právem naštvána, jelikož je to plivanec do její tváře, ovšem 14 dní na to, dostane Miloš Zeman 24% volebních hlasů a to se právě on podílel na těchto kauzách přinejmenším podepsáním opoziční smlouvy.

Do druhého kola historicky první přímé volby prezidenta jsme my voliči poslali z prvního místa Miloše Zemana a s mírným odstupem Karla Schwarzenberga. Kdo ovšem usedne na Pražský Hrad, se dozvíme 26. 1. 2013.

 

Karel Schwarzenberg a jeho volební tým dělal a dělá skvělou práci, která stojí za jeho úspěchem. Ministr zahraničí se stal opravdovým fenoménem mezi mladými lidmi a ne jenom projevem recese jako profesor Franz. Schwarzenberg je morálně založený člověk, který se podílel na podpoře Václava Havla a jeho kolegů v době, kdy u nás vládli komunisté. Po Sametové revoluci se mohl vrátit zpátky do Čech a budovat demokracii. Nechci tady Karla Schwarzenberga přílišně vychvalovat, není to ideální kandidát, po mozkové mrtvici má problémy s artikulací, jinak je ovšem podle doktorů zcela zdráv.  Také jeho spojení s Miroslavem Kalouskem není zrovna nejšťastnější. Jedno se ale našemu ministru zahraničí vzít nedá a to je respekt v zahraničí. Respekt, který troufám si tvrdit může být srovnatelný s tím Havlovým. 

Naše země potřebuje prezidenta, kterého budou v zahraničí uznávat a respektovat, potřebuje někoho kdo nám bude dveře otevírat a ne zavírat. Karel Schwarzenberg je cestou další integrace k západu. Miloš Zeman volí cestu na východ a to především na Rusko. Náš ministr zahraničí za našimi hranicemi nezpůsobuje skandály ani opovržení. Miloš Zeman na druhou stranu v dobách, kdy byl premiér za hranicemi urážel a nebyl respektován, právě naopak. Nechci, aby se historie opakovala, jelikož si už nemůžeme dovolit dalších 5 let prezidentsví člověka, který uráží a rozděluje, místo sjednocování a diplomatických řešení sporů.

Nemyslím si, že napojení Miloše Zemana na lidi jako je Miroslav Šlouf má být ukázka toho, že se moc od temných 90.let nezměnilo a nebo jestli to je prostý výsměch naší společnosti. My totiž strašně rádi zapomínáme a to velmi často, což považuji za velkou chybu. Když současný prezident Václav Klaus oznámil amnestii, vzedmula se vlna nevole kvůli ukončení soudních sporů s ''korupčníky'' právě z divokých 90. let. Česká společnost byla právem naštvána, jelikož je to plivanec do její tváře, ovšem 14 dní na to dostane Miloš Zeman 24% volebních hlasů a přitom se právě on podílel na těchto kauzách přinejmenším podepsáním opoziční smlouvy.

V naší společnosti vládne špatná nálada z již velmi rozmáchlé korupce, proč tedy volit někoho jako Miloš Zeman. Po jeho zvolení již nebudeme moci nadávat na korupci, budeme ji muset akceptovat a podívat se více na východ do Ruska, kde demokracie je jenom pojem a ne skutečnost.

 

Vážení, myslete předtím, než vhodíte lístek do urny.

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: André Dravecký | pondělí 14.1.2013 21:07 | karma článku: 24,02 | přečteno: 1760x
  • Další články autora

André Dravecký

Můžeme si za to sami

23.7.2015 v 18:00 | Karma: 11,85

André Dravecký

Zeman vs. Peroutka

21.4.2015 v 16:00 | Karma: 23,96