
Jan Dragon
- Počet článků 48
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 527x
Seznam rubrik
Jan Dragon
Životní pojištění – pojištění invalidity II

Minulý článek Vás uvedl do "problematiky" pojištění Invalidity a jeho důležitost v zajištění. Dnes se pokročíme dál a podíváme se na další zajímavé srovnání a témata.
Jan Dragon
Životní pojištění – pojištění invalidity

V našem putování ve finančních produktech se déle zdržíme u pojištění invalidity, jde o velmi důležité připojištění. Tomuto připojištění budu věnovat minimálně 2-3 články, jelikož jde o velmi rozsáhlé pojištění.
Jan Dragon
Kam uložit finanční rezervy

V našem dalším putování ve světě osobních a rodinných financí se zastavíme u velmi důležité etapy jménem finanční rezervy.
Jan Dragon
Závažné onemocnění jako nálepka správného pojištění

Pojištění závažných chorob se prodává lépe, než pojištění invalidity. Člověk si umí lépe představit rakovinu, nežli invalidní důchod
Jan Dragon
Pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě

Velká část z nás vnímá tento produkt jako pojistku na „blbost“, jinými slovy, když někomu „něco“ způsobím, tak pojišťovna za mě škodu zaplatí.
Jan Dragon
Vlastní bydlení či doživotní nájemník?

Tuto otázku si bude časem pokládat asi každý z nás. Zůstat ve stávajícím nájmu anebo se uvázat hypotečním úvěrem? Je lepší nájem? Je levnější či svobodnější?
Jan Dragon
Pojištění pracovní neschopnosti jako záchranná brzda

Pojištění pracovní neschopnosti slouží při výpadku příjmu jako určitá záchranná brzda. Pokud nemáme v rezervách vytvořený dostatečný „balík“ peněz, tak zde nastupuje připojištění pracovní neschopnosti.
Jan Dragon
Pobyt v nemocnici a jeho smysl pojištění

V průměru dva lidé z deseti jsou v průběhu roku hospitalizováni. Ročně je hospitalizováno více jak 2 miliony lidí v ČR. Například v roce 2006 prošlo lůžkovými odděleními nemocnic 13% mužů a 17% žen z obyvatel ČR.
Jan Dragon
Pojištění smrti a její důležitost v zajištění

Smrt je podstatnou součástí našeho života, jak se říká smrtka si nás všechny najde, ale někoho dříve a někoho později. V článku se podíváme na „nudnou“ teorii, ale také čísla, které hovoří za vše.
Jan Dragon
Nenasytné kreditky, kontokorenty a spotřebáky

V dnešním článku se zaměřím na jedny z nejvíce vydělávajících produktů pro banky, na nenasytné kreditní karty, kontokorenty a spotřebitelské půjčky.
Jan Dragon
Fond fondů jako diverzifikace na druhou

Fond fondů je specifický fond, který umožňuje rozšířit diverzifikaci celého portfolia, ale také má své kladné i záporné stránky.
Jan Dragon
Akciové fondy jsou jako manželství

Možná se usmíváte nad názvem článku, ale volil jsem jej záměrně, jelikož investice do akciových fondů není otázka několika let, ale dlouhodobé strategie a péče.
Jan Dragon
Smíšený fond jako zlatá střední cesta

Smíšené fondy představují určitý mix aktiv na finančním trhu. Smíšené fondy se skládají z akcií, dluhopisů a peněžního trhu zároveň.
Jan Dragon
Dluhopisové fondy a jejich místo v portfoliu

Dluhopis je v podstatě dlužný cenný papír s dobou splatnosti delší než jeden rok. Už ze samotného názvu asi tušíte, do čeho dluhopisové fondy investují, respektive co je jejím hlavním aktivem.
Jan Dragon
Nemovitostní fondy mají své místo v portfoliu

Pokud zrovna nemáte na účtu několik milionů korun, abyste koupili nemovitost, kterou následně můžete pronajímat a pravidelně čerpat dividendu, tak mám pro Vás řešení.
Jan Dragon
Fond peněžního trhu jako bezpečný přístav?

Fondy peněžního trhu jako bezpečná zátoka? Vše má své silné a slabé stránky. Na jedné straně investice do bezpečných fondů, na druhé straně velmi nízké zhodnocení.
Jan Dragon
Rodinný rozpočet jako cesta k finanční stabilitě

Jako jsem psal v předešlém článku, že základem osobních a rodinných financí jsou střednědobé rezervy, tak u rodinného rozpočtu to platí dvojnásob.
Jan Dragon
Finanční teploměr II

V dnešním článku se společně podíváme na investice. Poznámka, mezi investice nepovažuji penzijní připojištění a stavební spoření, jsou to alternativy konzervativního spoření, nikoliv investování, proto je zde záměrně neuvádím.
Jan Dragon
Finanční teploměr

V tomto článku se podíváme na výnosnost investic a nákladovost úvěrů. Výše popsané investice a úvěry jsem vložil do schématu, nazveme jej finanční teploměr, kde vidíme náklady úvěrů, tak i výnosnost investic.
Jan Dragon
Inflace jako pomocník u hypotečního úvěru

Možná si sami říkat, jak mi může inflace při splátkách pomoci? V tomto článku se podíváme na určitý úhel pohledu, který mnoho z nás opomíjí. Inflace je na jednu stranu našim nepřítelem, ale i pomocníkem.
Jan Dragon
Jak (ne)žít na dluh

Denně nás oslovují reklamy v televizích, novinách, internetu apod na spotřební život, neboli žití na dluh. Společně se podíváme na dobré a špatné dluhy. Pojďme ale postupně, v úvodu jsem napsal, že máme dobré a špatné dluhy.
Jan Dragon
Proč je důležité mít finanční rezervu

V článku si zodpovíme stěžejních otázek směřující k problematice finanční rezerva. Jaká je optimální výše finanční rezervy? Jak s finanční rezervou pracovat? Kde finanční rezervu nejlépe uložit? Proč vlastně mít finanční rezervu?
Jan Dragon
Jak a kam spořit svým dětem?

To je otázka, kterou si časem položí každý rodič. Někdo dřív, někdo později. Při narození dítěte se veškerá pozornost stahuje na dítě. Budoucnost dětí se pro nás stává důležitější, než naše vlastní. Kam tedy spořit svým dětem?
Jan Dragon
Umírající stavební spořitelny

Stavební spořitelna je specializovaná banka, která podle mě měla více štěstí než rozumu. Dostala totiž od státu velmi lukrativní zakázku na provozování své činnosti. Dnes tento produkt všichni známe pod názvem stavební spoření.
Jan Dragon
Má smysl šetřit na povinném a havarijním ručení?

Dnešní trh je doslova posedlý nabídkou nejlevnějšího povinného ručení. Společnosti se předhánějí, ale POZOR, při stanovování tzv. limitu pojistného plnění. Tento limit je stanoven zákonem a drtivá většina řidičů volí nejzákladnější variantu, tedy START (nazveme jej takto). Tento limit klienta chrání obvykle do 35 mil Kč na zdraví a majetku.
předchozí | 1 2 | další |