Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Poslední pokus dostat Babiše od válu - cinknout volby?

Překvapivé jsou výsledky voleb, ale ještě překvapivější je jejich postupný vývoj v průběhu sčítání volebních hlasů.

Volby vyhrálo hnutí ANO, a to i kdyby se Fiala spolu s Českou televizí rozkrájeli na kostičky. Fiala nezískal ani polovinu toho, co získal Babiš (!!!).

Hlásat jako vítězství semknutí až 3 pidistran, aby o prsa přetlačily Babišovo ANO je k popukání a neuvěřitelné.

Stejně tak je neuvěřitelné, že by Češi chtěli návrat pokrytců, korupčníků, tunelářů (slova bývalého předsedy ODS Nečase).

ANO se ziskem svých 27 % nepřekvapilo, ale ani nezklamalo a je tak nějak na svém.

A. Babiš se svým násobným vítězstvím nad Fialou by měl být jednoznačně premiérem, o tom nemůže být žádná řeč. Fiala, co by volebně „nedomrlý“ premiér není zrovna cool. A něco á la Emil Hácha nemáme dnes zrovna zapotřebí.

Co překvapilo, tak je Okamura. Ten měl zjevně našlápnuto na lepší výsledek. Kam se asi poděl?

Ale především překvapivý je jednak podivně vyrovnaný propad malých stran, ale ještě více statický vývoj jejich výsledků v průběhu sčítání volebních hlasů.
PŘÍSAHA, ČSSD, KSČM se hned na začátku sčítání zastavily na nějakých 4,7% (+/-), těsně před prahem sněmovny a to se po celou dobu až do konce prakticky nezměnilo - nehýbalo.

Je to podivné a z matematického-logického-statistického hlediska jaksi až nepředstavitelné. Ta čísla měla minimálně s dalším zpracováním, obzvláště velkých měst a regionů klesat (sílu těch menších stran měl představovat především venkov, který byl sečtený ihned a na začátku také nastavil uvedená čísla, která měla postupně klesat). Nekonalo se tak – proč?

Podobně TRIKOLORA hned na začátku nabrala svých stabilních 2,7 a také tak i skončila.

A o Volném bloku vůbec nemluvě - ten si na začátku zapsal nějakých 1,4%, a to se nezměnilo až do konce.

Pokud pomineme absolutní hodnotu výsledků voleb, tak z logického hlediska by se měly výsledky průběžné dynamicky hýbat - ať nahoru, či dolů. Nebylo tomu tak. Proč?

Vypadá to, jako by byly pro jednotlivé strany nastavené určité hranice. A co potom bylo nad ně, jako by přetékalo, jako by bylo nějakým sofistikovaným algoritmem směřováno na účet koalice SPOLU, či PIRSTAN, tedy na úkor těch menších stran (???).

Proces voleb a zpracování volebních výsledků je jednoznačně spojený s riziky jejich potenciálního ovlivnění a zkreslení. U nás jsme fascinování elektronickými volbami a elektronickým zpracováním volebních hlasů a jejich výsledků. Jenže problematiky neznalí si vůbec neuvědomují, že výpočetní technika pracuje na základě toho, kdo a jak ji naprogramoval a kdo ji právě administruje. Takže příležitosti k cinknutí volebních výsledků tady jednoznačně jsou a to není ani nutné hned obviňovat pracovníky–úředníky ČSÚ.

Nakonec, přece jen asi bude platit: „Kdyby volby mohly něco změnit, tak by je už dávno zrušili“.

------------------------

Ono by skutečně mohlo vypadat, že volby ani tak důležité nejsou, že stejně se nic nezmění. Zjevně tomu tak není - naopak důležité jsou.

A to potvrzuje i skutečnost, že vlivné zájmové skupiny ne jen u nás, ale i evropského a globálního charakteru nenechávají nic náhodě a dělají všechno proto, aby volební výsledky byly podle jejich představ (!!!).

Je naprosto srozumitelné a pochopitelné, že A. Babiš, jako silná, ekonomicky zabezpečená a neřízená střela je naprosto nevyhovující a nepřijatelný jak pro domácí hladovějící „šikuly a šmejdy“ (oficiální to výrazy – to jen pro cenzory), tak pro půdu pod nohama ztrácející EU, zjevně řízenou globální finanční oligarchií.

Stejně tak je nevyhovující skutečnost, že A. Babiš drží basu s V4, jejíž vliv v EU sílí navzdory loutkovému vedení EU a jejich zákulisním loutkovodičům.

Navíc, příští rok má Česko předsedat EU. Takže představa, že v jejím čele zasedne A. Babiš a bude EU cvičit společně s Orbánem …., z toho musí v Bruselu a Berlíně nespat a osypávat se už nyní.

Takže je naprosto zřejmé, že: „Muž s koženou brašnou nesmí projet“.

A stejně tak je zřejmé, že je nezbytné dostat do čela české vlády nějakou „politickou loutku – politického kašpara“ typu Fialy, který bude dělat to, co se mu řekne a vzpouzet se nebude ani náhodou (poslední překážkou je ještě prezident Zeman).

Jen pro připomenutí – když jsme naposled předsedali EU a tehdejší Topolánek (ODS) byl hodně aktivní, dělal ramena, chtěl se předvést, zjevně měl ambice v řešení tehdejší evropské krize s dodávkami plynu z Ruska, ……, a tak jej po krátkém čase bez problémů odstřelili a bezohledně vyvolali doma vládní krizi – ostuda, ne ostuda ….. .

Takže je zřejmé, že likvidace A. Babiše v politice není jen zájmem naší vnitřní opozice, ale snad ještě více je předmětem zahraničních zájmů, především Bruselu a Berlína.

A po mnoha dosavadních politických atacích na osobu A. Babiše, ten včerejší prostřednictvím voleb byl asi dalším pokusem, který by jim možná už konečně, aspoň částečně mohl i vyjít.

P.S. Bezpečnost a důvěryhodnost volebního systému a voleb samotných u nás se nějak moc neřeší (většina lidí tomu až tak nerozumí) a případná diskuse o tom se ihned smetá se stolu. Časem se ale ukáže, jaká je to chyba.

Autor: Vlastimil Dorotík | neděle 10.10.2021 11:35 | karma článku: 14,89 | přečteno: 404x

Další články autora

Vlastimil Dorotík

Budoucnost patří naší neutralitě a demokracii švýcarského typu

Neutralita a demokracie švýcarského typu je naše naděje, že zítra skutečně bude líp - je to funkční, vyzkoušené a ověřené, je to volba, kterou máme svých rukou. Tak kdo se toho ujme?

27.8.2022 v 11:22 | Karma: 0 | Přečteno: 103x | Diskuse | Politika

Vlastimil Dorotík

Překvapení? Co příčina a co následek? Omluva všem.

Vzhledem k událostem dnešní noci na Ukrajině a včera mnou publikovanému blogu „Za neutralitu země a demokracii švýcarského typu“ https://dorotik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=783849, musím uvést doplnění.

24.2.2022 v 10:11 | Karma: 12,64 | Přečteno: 418x | Diskuse | Politika

Vlastimil Dorotík

Za neutralitu země a demokracii švýcarského typu

Svět se zmítá v krizi a to je vždy čas na změnu a posun dopředu. Každá změna sebou nese rizika, ale také i řadu příležitosti.

23.2.2022 v 13:55 | Karma: 20,87 | Přečteno: 696x | Diskuse | Politika

Vlastimil Dorotík

Co kdyby Rusko zase jednou naložilo své rakety a vyrazilo v ústrety Kubě?

Co kdyby Rusko zase jednou naložilo své rakety a vyrazilo v ústrety Kubě? Co by se potom asi dělo? Na takové otázky není potřeba odpovídat, protože na to si snadno odpoví každý sám.

21.2.2022 v 17:01 | Karma: 35,37 | Přečteno: 861x | Diskuse | Politika

Vlastimil Dorotík

Postarejme se o sebe sama a přispějeme tak ke světovému míru

Masaryk Čapkovi: "Tak, demokracii máme, teď už jen ty demokraty". Masaryk uchopil myšlenky a ideály osvícenců minulých století a uvedl je v život.

19.2.2022 v 18:54 | Karma: 19,20 | Přečteno: 322x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Tichý zabiják neodpočívá ani v létě. Horko umí zamávat se zdravím, pozor na tlak

Mnoho lidí si vysoký tlak spojuje hlavně se stresem, pracovním vypětím nebo...
11. srpna 2026  15:53

Léto je období, kdy máme konečně pocit, že se život zpomalil. Dny jsou delší, kalendář méně...

Poznejte český film podle obrázku

Z filmu Pelíšky
vydáno 18. srpna 2026

České filmy jsou plné nezapomenutelných hlášek, legendárních postav a scén, které známe snad...

Tesco může v Česku změnit majitele. Ve hře je i polská Biedronka, ta ale míří jinam

Češi nakupují například v polské Lubawce.  (28. 9. 2023)
13. srpna 2026  12:12

Britští vlastníci Tesca zvažují prodej svých aktivit ve střední Evropě. Pokud by k němu skutečně...

Dům jako chalupa v Mrazíkovi? V Podolí vyřešili slunce nečekaně jednoduchým trikem

Jednoduchým poskládáním pater vznikl dům s výhledem i celodenním světlem. Stačí...
16. srpna 2026

Plánovači budoucnosti už v 60. letech přemýšleli o městech, kde se nejen rodinné domy, ale celé...

Nejlepší štrúdl, koláče i kremrole v Praze. Tři sladké adresy, které musíte znát

Koláče
11. srpna 2026  15:54

Hlavní město nabízí nespočet cukráren a pekáren, některé podniky však proslavila jediná specialita....

Provoz na trati v Ivanovicích na Hané zastavil požár zabezpečovacího zařízení

ilustrační snímek
19. srpna 2026  9:12,  aktualizováno  9:12

Provoz na trati mezi Nezamyslicemi na Vyškovsku a Olomoucí zastavil požár zabezpečovacího zařízení...

Zemřel muž, který poranil jiného v Meziboří na Mostecku, policie zastaví stíhání

ilustrační snímek
19. srpna 2026  9:09,  aktualizováno  9:09

Muž, který podle kriminalistů na začátku srpna poranil při konfliktu nožem jiného člověka v...

Ústavní soud odmítl stížnost Telefóniky kvůli doplatku za akcie Českého Telecomu

ilustrační snímek
19. srpna 2026  9:05,  aktualizováno  9:05

Španělská společnost Telefónica neuspěla s ústavní stížností proti verdiktu, podle kterého musí...

Ústavní soud odmítl stížnost Telefóniky kvůli doplatku za akcie Českého Telecomu

ilustrační snímek
19. srpna 2026  9:03,  aktualizováno  9:03

Španělská společnost Telefónica neuspěla s ústavní stížností proti verdiktu, podle kterého musí...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 118
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1518x
Kategorie 50+. VŠ vzdělání technického směru. Profesně se zabývá informačními systémy a systémy řízení. Zajímá se o dění ve společnosti, protože mu není lhostejné, co bude s našimi dětmi. Je stranicky nezávislý a není nijak vůči nikomu předpojatý. Politicky fandí tomu, co má hlavu a patu a někam pozitivně směřuje.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.