Pompeo – stejné poradce k nám vysílala i Moskva

Nezměnilo se ani Ň. Jen se mírně pozměnila rétorika poplatná době. Jak nám před lety diktovala Moskva, kam máme směřovat, dnes se v podstatě identicky lísáme k Washingtonu.

Je víceméně jedno, jestli stojí za kecpultem sovětský soudruh nebo dnes americký. Prázdné fráze o české důležitosti pro velmoc na Západě dříve na Východě, o nekonečném přátelství, pomoci a podpoře, až nechutná servilita některých našich politiků… V oblíbeném hesle komunistických pohlavárů Se Sovětským svazem na věčné časy se změnila jen velmoc. Docela vypovídající je, že mnozí z těch, kteří doplňovali větu sovětskou, i dnes začínají parafrázovat Se Spojenými státy na věčné časy, ani o minutu déle.

Během přibližně čtrnácti minut, které Česká televize věnovala 11. srpna 2020 návštěvě politruka z Washingtonu – ZDE1, se o setkání Pompea s prezidentem Zemanem zmínila jen v části jedné věty! O tom, že se Pompeo podle diplomatického protokolu dopustil urážky hlavy státu respektive České republiky půlhodinovým zpožděním, bylo samozřejmě v mnoha předních mainstreamových médiích ticho po pěšině – ZDE2. Radost to snad může působit jen jednodušším kritikům, kteří nedokáží oddělit majestát prezidentského úřadu republiky od nenáviděné osoby současného prezidenta.

Miloš Vystrčil se vznášel snad až v desátém nebi, a k dokonalosti výrazu tváře mu chyběla už jen rozvitá růžice pavích per. Současný hrdina opozice, který vyráží na protestní výlet na Tchaj-wan, přijal vyznamenání nejvyšší – podporu Mika Pompea respektive Spojených států, pro které zní libozvučně jakákoliv dehonestace země, která je připravila o titul největší ekonomiky světa. Nicméně pokud je Miloš Vystrčil tak neobyčejně spravedlivý, budeme bedlivě sledovat, jestli důrazně zkritizuje při své návštěvě tchajwanské politiky za porušování lidských práv - provádění trestů smrti (že by po vzoru Číny?). Od roku 2010 bylo v této, pro českou opozici vysněné zemi, popraveno 35 lidí – ZDE3.

Spojené státy jsou dnes zemí, kde je demokracie, po které jsme před jedenatřiceti lety opravdu toužili, v troskách, o čemž nás přesvědčují stále stupidnější kotrmelce názorů. Straší čínským a ruským vojenským harašením, ale seznam zemí, které Spojené státy napadly, nebo se v jejich destabilizaci angažovaly, je za posledních 30 let docela úctyhodný. Ať se naši politici snaží omluvit českou vojenskou přítomnost v Afghánistánu jakýmikoliv pseudomírovými plky, jedná se jednoznačně o okupaci. Ostatně za několik hodin český mainstream zahájí každoroční vymývání mozků k 21. srpnu 1968. Přivezou na Kavčí hory nebo do rozhlasu Kamilu Moučkovou a další „zasloužilé“ pamětníky těchto dnů, tak si můžeme připomenout, jak se nazývá nechtěný pobyt cizích vojsk na území státu.

Takže, Češi, pěkně poslouchejte! Chceme pro naši firmu, která sice není ekonomicky moc zdravá, zakázku na dostavbu atomové elektrárny bez ohledu na to, že by se zde křížily dvě různé technologie. Češi, musíte taky okamžitě zrušit spolupráci s nebezpečně úspěšnou firmou Huawei, protože tyto kšefty potřebuje pokrýt Amerika. Samozřejmě, že hvězdná flotila ze CIA má nevyvratitelné důkazy, které však nikdo neviděl, jak je zvykem při podobném chvástání i v jiných kauzách. A Češi, protestujte proti Nordstreamu 2 nebo vás budeme sankcionovat (to je výraz používaný mezi nejlepšími přáteli). Podobně nás USA zastrašovaly již ve věci digitální daně. Celkově shrnuto ZDE4.

Kdyby s Českou republikou takto mluvil zástupce Ruska nebo Číny, tak skoro polovina politiků Sněmovny a Senátu má už dávno vyřvané hlasivky nad takovým drzým vměšováním do vnitrostátních záležitostí a mainstreamoví ohýbači pravdy by snad zapomněli strašit i koronavirem. ČT24 by prodloužila vysílání o vměšování na 25 hodin denně a Petříček by rozhořčeně apeloval na konzuláty Ruska a Číny. Možná se svět mění, jen čeští politici zůstávají stejně ohnutí, jedno jest, na kterou světovou stranu. Velmi distingovaně shrnuto ZDE5.

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Radomír Dolanský | úterý 18.8.2020 16:04 | karma článku: 40,79 | přečteno: 1390x