Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MO

Kavárna prohrává a tak kope. Tak, a ve 2. kole ještě Lipovskou a Xavera a Sluníčka dostanou psotník :-)

3 2
možnosti
ČP

Rada rozhoduje o hospodaření a programu. Z jakého důvodu navrhujete zrovna tyto dvě jména. Oběma jde spíše veřejnoprávní televizi škodit, tak co tam budou dělat?

2 2
možnosti
ČP

Problém je v tom, že volba je politická. Kádrování kandidátů až do intimností je neetické. Berkovec by měl rezignovat.

2 2
možnosti
LH

Není podstatné kdo bude zvolen do Rady, je ale životně důležité, aby nová Rada nekafrala do záležitosti ČT, mohla by mít neblahý vliv na práci pánů Dvoržáka, Emanuela a další...

5 2
možnosti
BV

Opět bouře ve sklenici vody, to konstatuji po přečtení zmíněného mailu

1) mail uvádí informace z veřejných zdrojů, charakterizující kandidáty a jejich vztah k vedení ČT. Tyto informace jsou relevantní k rozhodování o volbě do rady a je nepochybné, že by si je většina poslanců nevyhledala

2) Doporučení či dokonce závazné hlasování je zcela běžné v poslanecké sněmovně a uplatňují je všechny poslanecké kluby. Dokonce vidíme v televizním přenosech jak někdo z klubu dává ostatním pokyny jak mají hlasovat.

3) z hlediska běžné praxe jde o pozitivní záležitost, protože pouze nenařizuje poslancům koho mají volit, ale uvádí informace o kandidátech do rady a jejich vztah k ANO pro zvážení a konečné rozhodnutí danými poslanci. Tedy nechává jim prostor, aby se rozhodovali podle svého nejlepšího vědomí. (nedělám si iluze, většina z nich bude hlavně brát v úvahu vztah k ANO)

4) Nejde o tajný email - Berkovec ho poslal i poslancům z jiných stran

PS: ANO jsem nevolil nikdy ho volit nebudu protože je zcela ovládáno bezostyšným manipulátorem a lhářem a jsem k němu velmi kritický. Nicméně obdobně bych se vyjádřil k takovému mailu za stejné situace, ať by ho poslal člen jakéhokoli strany

5 3
možnosti
JL

Pane Vanku. Jiz pred timto "humbukem", vlada vedela koho dosadi. Poslanci ANO a jejich "koblihovy pohunci" dostali "avizo" pro primou volbu. (bez zadrhelu)

Pro vasi utechu, delo se tak za ODS nebo za CSSD. Snemovnu NIKDO nekontroluje. Proto vlada ma silu VSE prosadit (co si usmysli). Nezalezi, kdo ji vede!!!!!

1 1
možnosti
ZD

Konečně rozumné stanovisko.

5 4
možnosti
RK

R53a94d50i71m 19K75a86l98a41s

12. 3. 2020 10:22

Ano, pokud se někomu nelíbí, že jde o politickou volbu a hledání nejpřijatelnějších kandidátů pro jednotlivé partaje, pak by měl skutečně prosadit, aby Radu ČT nevolila PS. Sice netuším, jaká instituce a orgán by PS měla nahradit, ale vůbec mi takové řešení nevadilo. Do té doby bych ale tohle konspirativně investigativní pokrytectví v odhalování praktik STB na půdě PS nechal spát. Není to specifikum ČR, ale děje se tak i v ostatních zemích s parlamentní demokracií.

4 3
možnosti
JK

Nějak tam postrádám ten patos z volebních hesel ANO, prý žádné politické trafiky, makat budou jen odborníci na svých místech. No a k tomu toto, evidentně kádrovací e-mail, samo o sobě by to nemělo žádnou váhu, ale doporučení volit evidentně osoby odborně nezdatné, kontroverzní vystupující proti pořadům ČT, je znásilnění svobody vyjadřování. Znovu to ukazuje, že hesla byla a jsou jen kouřová clona pro machinace, ovlivňování, korupci, zákulisní pletichy a podvody.

8 10
možnosti
TB

Proboha kdo znásilňuje svobodu vyjadřování? 8-o Nejste to na konec Vy, když Vám tak vadí vyjádření názoru jednoho poslance? ;-)

11 4
možnosti
TB
Foto

Neuvěřitelná šaškárna, která má zakrýt to, že tzv."Demokratický blok" nemá ani náhodou sílu v dnešní sněmovně cokoli prosadit. Kandidáti byli bezpochyby důkladně probírání a propíráni na jednání poslaneckých klubů jednotlivých stran, jejich poslanci už tam dostali nařízeno, případně důrazně doporučeno, koho mají volit. Berkovcův mail na tom nemohl nic změnit, klidně si ho mohl odpustit, protože byl úplně zbytečný. Parlamentní opozice si zase mohla odpustit ty hysterické kecy o estébáckých způsobech. Pravda je jasná a úplně jednoduchá. Opozice, pro svou početní slabost, nemá na to cokoli hlasováním v PS změnit.

13 2
možnosti
JK

Vládne nám populistický arogantní oligarcha za pomoci fíkového listu a vyznavačů minulého krvavého režimu s poslední zálohou polofašistů. Proti tomuto složení je cokoliv jiného vrcholně demokratické, ať už se tak nazvou či nikoliv.

3 10
možnosti
  • Počet článků 21
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2416x
Jsem tátou 3 dětí (ročníky 1996, 2000 a 2008) a ředitelem Centra Sion, které mj. provozuje několik úspěšných nestátních škol. Žiji v Hradci Králové a jako typický Hradečák si nedovedu představit, že by to mohlo být jinak...

Seznam rubrik