Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PD

P69e69t71r 47D46y39n47t73a78r

17. 12. 2019 20:31

téměř žádná účetní se potom,co bude automatizována,nestane baletkou,za kterou budou lidi platit. Ta obměna se děje mezigeračně, Za pár let budou lidi pracovat v továrnách na počítačové hry,ale pořád v továrnách. Osobně tipuju,že za10let, 2030 zmizí většina práce takzvaně "na počítači". Šéf si nakliká reporty svých bývalách 30ti analytiků doslova ráno na záchodě, Scénárista napíše scénář a umělá inteligence mu předgeneruje 70 000 variant filmů. Já bych se k tomu kreativnímu řemeslu tolik neklonil,při zlaté horečce je nejlepší prodávat lopaty :)

0 0
možnosti
Foto

Bohužel, trend nástupu robotů je způsoben neochotou velkého množství lidí poctivě a přesně pracovat.

0 0
možnosti
PD

P19e77t42r 31D68y91n15t17a82r

17. 12. 2019 21:21

automatizace lidí v průmyslu dávno proběhla,jenže člověk je neuvěřitelně efektivní pracovní stroj protože má vlastní hlavu. Doba,kdy vám robot přijedek k baráku,naměří si okna,odjede,pak se vrátí,vymění je za plastová,to je hodně daleko..spíš si představte supermarket, ve kterém budou mít všichni zaměstnanci jedno sluchátko,do kterého jim bude počítač diktovat úkoly a oni budou mít jen hodinky s tlačítkem hotovo/ne+píp, čas na nahrání 20sekund výmluvy

0 0
možnosti
JR

J14a26n 24R74á33ž

16. 12. 2019 15:48

Ano, v souladu s usnesením Evropské komise ve shodě s Evropským parlamentem, vzhůru k lepší kreativní budoucnosti a to bez jakýchkoliv obav ze zvýšené nezaměstnanosti.

A zejména zmínka o daleko větším uplatnění žen v podmínkách digitalizace a automatizace, které zvýší kreativitu v průmyslu, mne naplňuje velkým optimismem.

Jen jsem se trochu zarazil při myšlence, která mne napadla při čtení tvrzení paní europoslankyně " že kulturní a kreativní průmysly už dnes zaměstnávají v Evropě více než 12 milionů lidí". To je sice hezké číslo, ale i když kreativní a kulturní průmysly v budoucnu zaměstnají 5x více lidí, bude to jen cca 15% produktivních obyvatel Evropy. Otázkou tedy je : Jak bude po zavedení digitalizace a robotizace v evropském průmyslu zaměstnáno těch zbývajících 85%?

PS. Když jsem si spočítal, kolik času zabere paní Dlabajové, spolu s prací v Evropském parlamentu, výkon jejich mnoha dalších funkcí, které vykonávala (výčet současných je pod její fotkou), chápu, že ve svých 43 letech nenašla čas na nejdůležitější funkci, kterou žena na tomto světě má, a to je být dobrou matkou. Výslednicí této úvahy je, že veřejné působení podobně uvažujících žen, není pro budoucnost Evropy nějak povzbudivé.

2 0
možnosti
Foto

Sociální inženýrství Unijního parlamentu nepřinese nic dobrého.

2 0
možnosti
  • Počet článků 14
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 507x
Poslankyně Evropského parlamentu a patronka projektu motivačních stáží pro mladé PročByNe? Místopředsedkyně Výboru pro rozpočtovou kontrolu a členka Výboru průmysl, vědu a energetiku. Místopředsedkyně představenstva Evropského liberálního fóra. Patronka Českého hnutí speciálních olympiád pro mentálně postižené sportovce. Nestraník, zvolená za ANO.

Mými hlavními tématy jsou podpora podnikatelů a podniků, kreativní průmysly, věda a výzkum a profesní růst a motivace mladých lidí.

Seznam rubrik