Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Současná vláda je vedena člověkem, který vydělává na účelovém zákonu o přidávání biohnusu do pohonných hmot. :-/ Těžko půjde proti loupežníkům vydělávajícím na podvodu zvaném OZE.

0 1
možnosti
Foto

OZE a jejich podpora je totální pošahanost (přesněji: vyčůranost) od samého začátku. Stát nastavuje úroveň výdělku. Co kdyby se na to stát vyprdl a řekl: stavte si OZE tam, kde je to vhodné a kde vám to obyvatelé dovolí, stát vám žádnou podporu nedá, je to váš byznys vy si musíte umět spočítat, za kolik a komu a kdy svou produkci prodáte, abyste vydělali. Je to tak v téměř každém odvětví, tak proč mají být OZE pořád nějaký extrabuřt, obzvlášť poté, kdy už se deset let každoročně přesvědčujeme, že je to především černá díra na veřejné prostředky s minimálním přínosem pro společnost.

2 0
možnosti
MV

Pane Bože, ty to vidíš (doufám)

0 0
možnosti
Foto

Také doufám, že to vidí....

1 0
možnosti
JS

Žádné dotace .

3 0
možnosti
JK

Jaká je skutečná cena 1 kWh vyrobené z uhlí, jádra, plynu, vody, větru a slunce očištěno o dotace a daně, včetně povolenek?

Jaká je skutečná uhlíková stopa na 1kWh vyrobené elektřiny z uvedených zdrojů?

Na správnou odpověď jsou potřeba složité výpočty z podkladů ,které jsou někdy tajné, někdy obchodním tajemstvím a často záměrně upravené. Myslím si, že výsledek nikdo nezná a dotyční netuší, kdo z nich má Černého Petra a tak o výsledek ani nestojí. Momentálně je sprosté slovo uhlí, jenže spíš to vypadá až jako hysterická kampaň, což by mohlo naznačovat, že se do sprostého slova investuje hodně, aby bylo opravdu sprosté.

Po porovnání faktů označme někoho "baronem", do té doby je to jen naskakování na nějakou kampaň šířenou za účelem osobního prospěchu. V energetice je obezřetnost potřeba několikanásobná, prostředky na propagandu jsou tu neomezené.

0 0
možnosti
Foto

Žádné složité, a ani jednoduché, výpočty Vám správnou odpověď nedají. Správná cena se vypočítat zcela z principu nedá!:-/ Musíte jít k definici správné ceny!!

:-(

Správnou cenu, zcela z podstaty věci, může dát jenom trh.

0 1
možnosti
FD

Zeman?Ten je přímo zdroj tunelů.I vy naivo!

0 3
možnosti
Foto

Vy musíte být ale opravdu hodně mladá podle vaší víry ve správná rozhodnutí prezidenta. :-)

6 1
možnosti
  • Počet článků 147
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 3100x
Normální holka, co putuje světem, má ráda přírodu a slušné lidi. Svět je malý cirkus, který je třeba pochopit a vybrat si pro sebe to nejlepší.

 

www.mojezelena.cz

 

Seznam rubrik