Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Čtvrtek 7. prosince 2023 Ambrož, Benjamin

No já myslím, že v některých bodech se dezoláti příliš neliší od antidezolátů.

Když tu byl Babiš osm let, tak se taky dá parafrázovat, že na počátku všeho byla frustrace....a v těch dalších fázích to jen pokračovalo - například body 3,4 krásně sedí na vznik milionu chvilek.

Takže je otázka jestli se ČR někdy vzpamatuje z tohoto začarovaného kruhu, do kterého spadly oba tábory?

Že se něco od nečeho příliš neliší v některých bodech, není podstatné. Podstatné je, že se něco od něčeho liší ve všech bodech. To už je rozdíl pořádný

J12a92n 95P31a23v82e84l

23. 9. 2023 18:08

Podobne se da popsat prakticky kazda skupina. Treba slaviste ci spartani.

On je prusvih v tom, ze lide popisujici urcitou skupinu jsou bud clenove a nebo, jako v tomto pripade, ji nesnaseji a pohrdaji ji. A podle toho ta “analyza” vypada

Abyste to skutecne chapal, musel byste se oprostit od nenavisti a skutecne se zamyslet, co je dohnalo k jejich nazorum

Foto

Tohle je pravdivé a to píši s tím, že i já se občas nechám unést.

Přemýšlím, jaký druh "ajťáka" jste, jaká je vaše pozice v zaměstnání, nebo jak je velká vaše vlastní firma, jak je úspěšná, jak vás vaše práce baví ... že máte potřebu toto sepsat a zveřejnit? Kde zůstalo vaše "být nad věcí"? Nepřišel vy jste sem sám sebe v něčem utvrdit?

Jůůůů, tolik písmenek...

Třeba bod 3, podle něj by měli být dezoláti ti, kteří na sockách v době covid games tak hlasitě volali po dodržování lockdownů, po nošení roušek, po povinné vakcinaci. Všichni ti v bublinách kolem Iniciativy Sníh, na FB stránkách pánů Flegra, Kulveita, Ludwiga a dalších... vzájemné poplácávání se po ramenou, útoky na názorovou opozici, když nějaká kovidová věštba nevyšla...

Osobně bych byl s podobnými nálepkovacími rádoby zamyšleními dost opatrný, stačí změnit pár popisovaných atributů a nálepka bude skvěle sedět na skupinu zolátních morálních majáků.

Na druhou stranu chápu tuhle potřebu ukazovat prstíkem na opozici. Za komunistů taky platilo, že kdo není s námi, je proti nám. A stále častěji se v řadách morálních majáků ukazuje, že komunismus je v části naší populace zakořeněn nepříjemně hluboko.

Buďte dobrý.

Kdyby se změnilo pár popisovaných atributů, tak by se změnilo vyznění celého textu. To by nedávalo smysl.

https://cvvm.soc.cas.cz/media/com_form2content/documents/c2/a5680/f9/pi230807.pdf

"Důvěra ústavním institucím – červen/červenec 2023

Vládě důvěřovalo 25 % Čechů"

https://pro.morningconsult.com/trackers/global-leader-approval#section-2

Fiala je s 20% s prehledem nejneoblibenejsi premier.

Asi byste se mel zamyslet, kde konci Vase bublina.

Ani vy se nevyhnete tomu rozčarování.

Foto

Jako duševní masochista články pana Ulmana, Zieglera a podobných čtu, vždycky si říkám: odkud pochází jejich nadutost, že právě oni jsou právě ti správní, kteří mohou soudit?

Lidé napříč celou Evropou toho začínají mít dost. Občané vidí, že aktivisté jim kážou a přikazují, ovšem výsledky jak v oblasti ekonomiky, tak třeba migrace, jsou stále horší. Mohu odkázat na článek z 22.9.2023 na jiném webu, z něhož cituji:

"Podrobná analýza více než stovky vědců napříč kontinentem ukazuje, že podíl lidí upřednostňujících v Evropě antisystémové strany za posledních třicet let výrazně narostl. Na začátku třetí dekády 21. století je volí 32 % lidí (...) Na začátku 90. let 20. století volilo antisystémové strany jen něco přes desetinu Evropanů...".

Další osvícený sociolog z té správné strany spektra. Je zábavné, jak se na něj hned nabalili zdejší lepšolidi s jediným správným názorem. Od "zasloužené karmy" až po nejosvícenějšího lékaře lidských duší.😂 Ještěže tady nás, frustrované, závistivé dezoláty, nespokojené se svým životem, máte. Nevím, co byste si bez nás počali vy, se svým bohatým a hlavně plodným životem😂😂😂 Tak se vám směju!

Omlouvám se za překlep, správně mělo být rekta.

Mam perfekti zivot. Jsem zdravy, z uplne rodiny a mam zdravou rodinj. Nemam dluhy, exekuce, mam slusny plat a praci co me bavi. Spolecnosti jsem prospesny(pracuji s lidma a pro lidi), odvadim dane a na statu nejsem zavisly a presto vsechno tuhle vladu bytostne nenavidim a doufam, ze potahne k certu. Pravda, na protivladni demosky nechodim, chci radeji vydelat penize, tak jdu do prace na smeny navic (dobrovolne, ne proto zemusim).. at se mam jeste lip Nejak Vam to u me nesedi.. Hezky den. P.S. Jo a jsem volic SPD :)

No však taky dezolát musí splňovat všech pět bodů, nikoli alespoň jeden. Vy dezolát nejste.

Podle podlého autora nemůže být finančně plně zajištěný člověk žijící ve spokojeném rodinném prostředí nespokojený s jakoukoli vládou? Já vím, pokud byl nespokojený s Babišem, tak nebyl dezolát, ale zodpovědný občan...

Já splňuji výše zmíněná kritéria a přesto si myslím, že ani vláda Babiše, ani Fialy není dobrá. To budu asi superdezolát.

Ne všichni nespokojení se současnou nabo jakoukoli jinou vládou jsou dezoláti. Jde o celkové nastavení, přístuo k životu.

... a Vy, pane autore, máte pocit, že patříte k těm, kteří disponují samostatným, kritickým myšlením, schopností být nad věcí, bez předsudků a vidět věci v souvislostech?

Takže připomeňme si Vaše řádky, cit.:

Pokud máme jedince, nazveme ho Karlem, který je spokojený, má dostatek peněz a nemá potřebu poskakovat na demonstracích, a pak máme druhého, nazveme ho Vaškem, který je frustrovaný a má pocit, že takhle už to opravdu dál nejde, pak Karel je velmi pravděpodobně tím schopnějším z dvojice.

Zdroj: https://josefulman.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=806696

Jak příznačné (a odpovídající houževnaté mediální masáži), že na demonstracích proti vládě figurují neschopní dezoláti (Vašek), zatímco ti inteligentní, schopní a úspěšní (Karel) by přece nezahodili svoji důstojnost na něčem tak "odpudivém", jako jsou demonstrace proti dnešní tak skvělé, úspěšné a tolik oblíbené vládě.

Nebo jste snad prováděl relevantní statistický průzkum inteligence, vzdělanosti a úspěšnosti na oné, Vámi opovrhované Rajchlově akci?

A co na tom, že lidé jednoduššího smýšlení a nižšího vzdělání se častěji vyskytují v určitých skupinách s určitými znaky? Taková korelace tady je, stejně jako se častěji takoví lidí vyskytují třeba ve skupinách sociálně nejslabších. Ale taky mezi voliči extrémistických stran. Nebo myslíte, že tomu tak není?

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS