Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pátek 22. září 2023 Darina
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

J15a60n 46Š88i25k

29. 5. 2023 20:26

Máslo, nemáslo, článek opět ukazuje, jak se tolik Čechů obrací k vládě s pozdviženým obočím. Jenže si neuvědomují, že to nejlepší co vláda může dělat je NIC. Jak tato vláda tak i ty předchozí, tak i ty následující. Vybrali jsme si tržní prostředí a demokracii a ne socialismus a jakýsi podivný patvar čehosi, kde by vláda měla zasahovat do cen, určovat marže a řídit prodej másla. Ano, někdy je i náš trh pokřivený dotacemi a malou konkurencí, ale v okamžiku zásahu stát udělá více škody než užitku z dlouhodobého hlediska a málokdy se mu daří negativní projevy mírnit. Jak pravil kdysi jeden politik: My chceme kapitalisticky žít a socialisticky pracovat. Možná bych to upravil: My chceme kapitalisticky žít, tak ať to vláda socialisticky zařídí. Děkuji za jako vždy perfektní článek a přeji hezký večer

4 0
možnosti

Mně víc zajímá, že padají banky.

A jestli si něco mám přát, tak aby to nebyl začátek dalšího roku 2008...

0 0
možnosti

Padá máslo, padá paprika ... Cenová hladina potravin se ale usadí na znatelně vyšší úrovni než před 2-3 roky. Trh, netrh.

Ještě k máslu - záleží jaké. Některá lepší - např. podle mne Billa máslo spadla minimálně, nebo na týden klesne a šup zpátky s cenou nahoru.

1 0
možnosti
Foto

Jak jednoduché to je. Miluji opoziční větu: Vláda nedělá nic s inflací. A trubky na to syší. Karma jako vždy

6 5
možnosti

A co dělá, že jsem tak smělej? To, že padají ceny potravin, především zeleniny, je dáno tím, že je pozdní jaro a jaksi začala zrát i našim zemědělcům.

2 3
možnosti

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS