Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Úterý 6. června 2023 Norbert

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Foto

Na případu Svoboda se láme chleba - jasně se ukazuje, kdo je bolševik a kdo nikoli. Bolševici jsou tzv. demokraté to se dalo čekat !!

1 0
možnosti

No nevím, obecně máte v ušlechtilých cílech sportu pravdu. Jenže když si to vezmete trochu konkrétněji, pak mluvíme o zemi, která sama opakovaně zneužila období olympiád a paralympiád k násilné akci/válce a jejíž sportovci slouží jako výkladní skříň diktátorského režimu. Zemi, která řinčí jadernými zbraněmi a vyhrožuje jejich použitím. Povolení startu ruských sportovců (byť pod neutrální vlajkou, ale na to už je veřejnost zvyklá z trestů ze státem řízených dopingových programů) by s velkou pravděpodobností vedlo u nemalé části ruské společnosti k přesvěčení, že vožďova politika agresivní války je správná - a potenciálně by mohlo autoritářský režim posílit (tedy zvětšit i jeho oběti). Atd. atd. Když zkusíte dát na váhu i tyto okolnosti, pak se obávám, že ono rozhodnutí o (ne)připuštění ruských sportovců k mezinárodnímu sportování není tak jednoduché.

0 0
možnosti

.... pane autore - jste sice asi plodný autor, napsal jste toho sice asi hodně, oddiskutoval asi také hodně, ale tento článek se Vám věru moc nepovedl Rv! Mícháte v něm hrušky s jabkama, nebo chcete -li zeleninu s ovocem ! Nikde jsem nezaznamenal, že by někdo zakazoval někomu sportovat, ale v případě, kdy 80 % obyvatel agresorského státu Russka stále podporuje Puttlerovy kroky na Ukrajině,tak si jeho sportovní věrchuška skutečně nezaslouží účast na olympiádě! A tyto ,,sportovce" by při jejich nástupu diváci tutově vypískali - byl bych mezi prvními a totálně by jim jejich účast znechutili :-/

1 0
možnosti

Rv

S tím uplatňováním kolektivní viny jste hodně vedle. Případný zákaz účasti sportovců Ruska a Běloruska na OH necílí na sportovce, ale na zločinné režimy, které v těchto zemích vládnou. Je to prostě součást sankcí a pokud se cítí ruští a běloruští sportovci poškozeni, měli by obrátit svůj hněv proti těmto režimům, ne proti těm, kteří zákaz účasti podporují. S vaší logikou by se měly za uplatňování kolektivní viny považovat i ekonomické sankce, namířené proti těmto dvěma státům, protože v podstatě dopadají na jejich obyvatelstvo.:-P

2 0
možnosti
Foto

To by se ale třeba nesměli účastnit veřejných sportovních akcí ani Spojené státy americké. Američani zpustošili Vietnam, natropili spoustu škody a zabili spousty lidí v Iráku, Afghánistánu, na Balkáně... Takhle existuje i možný zákaz pro Čínu za zneužívání dětí, pak můžeme přidat i arabské země diskriminující ženy, Australany, kteří se mají chovat sprostě k Aboridžincům... Kdo nakonec bude smět sportovat? Míchat politiku a sport je nebezpečné.

3 0
možnosti
Foto

Pokud by to byla šablona uplatňovaná vždy a všude,podobně jako, že je neslušné čurat na veřejnosti, tak bych to bral. Jenomže ono se to uplatňuje jen tehdy, když se to hodí. V tomto století byly podobně sveřepě zahájené války a "civilizovaný" svět se tvářil, že je to tak správně. Žádné sankce, žádné zatykače na ty, co je bezdůvodně vyhlásili. Tohle jsme už za socialismu zažili a co naplat, máme to tu zas.

4 1
možnosti

Ono se to uplatňuje, když je pro takové rozhodnutí vůle, tedy většina. Což zatím ještě v případě Ruska je (bohudík).

0 0
možnosti

Kolektivní opatrnost (vina) nás chrání před vyhynutím.

0 0
možnosti

Tak za tento blábol určitě dostaneš pár zlatých rublů. Přesně takoví jako ty by nás prodali rusákovi. Ruští sportovci s Z na dresu nevadí? To je svobodný názor, že? Vždy budu bojovat proti takovým sv... (pro cenzora svérázným názorům). Ale neboj. Voda se vaří.

1 3
možnosti

Inteligentní. Tak to od podporovatele rusáků zní značně komicky.;-D

1 1
možnosti

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS