Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Úterý 6. června 2023 Norbert

Z textu tedy vyplývá, že voják nesmí mít vůbec žádný názor. Jen papouškovat slova ministryně obrany.

Z diskuze vyplývá, že voják smí mít svůj názor, pokud ten jeho názor je ve shodě s názorem liberálně-demokratickým a pokud je s souladu s hodnotami EU.V

Ono je to všechno dvousečné. Teď jste hrozně chytrý a ten "spravedlivý". Snad se nedožijete doby, kdy se to bude týkat Vás osobně v opačném gardu - že Vy budete mít nějaký názor mimo mainstream, a kvůli toho Vás třeba vyhodí z práce, nebo rovnou zavřou na pár let. Ona ta "pravda" je velice ohebná a proměnlivá.

Myslíte že autor blogu se chystá jít pracovat do ruZka? No, o tom pochybuji.

Olympionik Svoboda je toho názoru, že ruští sportovci by měli možnost se sportovních her účastnit. Ti sportovci nejsou vojáci na frontě, stejně jako nebyli američtí sportovci v době přepadení Iráku. Ale u nich se po žádném vyloučení nevolalo.

Kromě toho, názor Svobody, že ruským sportovcům by mělo být umožněno se her účastnit, NENÍ žádný proruský postoj a nic tím neschvaluje. Nevidím jediný důvod, proč by měl být degradován a vyhozen z armády.;-)

P47e51t11r 44L69o30r23e86n89c

31. 3. 2023 21:20

On ho někdo degraduje nebo vyhazuje z armády?

P36e48t73r 43L82o11r88e69n63c

31. 3. 2023 21:35

Zrovna až degradován a vyhozen asi ne, ale to nic nemění na tom, že

1) příslušník ozbrojených sil má nejspíše v rámci pracovní smlouvy i služebních řádů do jisté míry omezeny některé svobody, např. vyjadřování a vystupování na veřejnosti.

2) účast ruských "sportovců" na OH je vzhledem k chování jejich státu na Ukrajině neslučitelná s myšlenkou olympijských her.

3) účast ruských "sportovců" na mezinárodních soutěžích je vzhledem k vraždění jejich ukrajinských sportovních protějšků ruským státem nemorální a nekolegiální.

Svoboda šlápl do mlejna, sám to pak ještě rozmazal a následky už nějaké pociťuje. Dle mě to stačí.

Ok, pokud přijmeme princip kolektivní viny. Ale ať jsou tyhle pravidla nastavena s obecnou platností. A ne jen, když je přepadávajícím státem Rusko.

A neni to malo? Jeste bych navrhl zavrit do sudu s térem a pak vysypat pytel peri za to, ze si nekdo dovolil mit lehce odlisny nazor nez Vy, opravdovi a jedini zastanci te spravne demokracie a jedine akceptovatelne spravne pravdy! A ted me omluvte, musim se jit z Vas vyzvracet!

To je přesně to, jak to vždy začíná, prvně se udělají politické čistky v silových resortech, aby se zabránilo tomu, že by armáda nebo policie snad šla s lidem proti vládě a pak už se může přitlačit na pilu a přitvrdit proti všem.

Pan prezident a paní prezidentová, také přísahali na obranu socialismu v nerozborné jednotě se SSSR. Jinak Svoboda řekl jen to co si myslí nemalá část lidí.

Je v armádě, takže tam potom nemá co dělat. V anglické armádě před vylodění by hajlování neprošlo.

Foto

J72a16n 71Š91i39k

31. 3. 2023 23:04

Pokud chce pan Svoboda mluvit do politiky může, v tom mu nikdo bránit nebude. Musí však vystoupit z armády. Je ve služebním poměru a jeho součástí je, že se nemůže v politice nijak angažovat. Je to tak ve všech armádách demokratických zemí. Armáda nesmí sloužit žádným zájmům a stranám a to ani zleva nebo zpráva. Armáda je tu od toho, aby bránila všechny občany. Z toho důvodu je jeho trest správný. Hezký den

Pan Svoboda se angažuje se ve sportu. Ne v politice. I Vám hezký den.:-)

Vzpomínám na 99 pragovaku. Autor byl myslím jeden z nich.

Zajímavost . .zkusil jsem dát do vyhledávače Milan Smutný novinář wiki . . . .

A nic. Bez wiki v podstatě chvalozpěvy. A dtto + životopis... NIC. TAKŽE ano Vladímíre, je to divné... člověk s takovou působností a záběrem a nedá se nic kloudného dohledat . . . třeba se najde někdo úspěšnější než já...

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS