Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Úterý 6. června 2023 Norbert

Takže když Svoboda jako šéf Komise sportovců ČOV souhlasí se stanoviskem MOV !! a nelíbí se to našim vládním ideologům, je potřeba najít nějaký způsob, jak olympijského vítěze potrestat. Na zvracení z této vlády, opravdu.

Foto

Dokud zrůdnost počínání ruského státu nepocítí na vlastní kůži i "běžní: Rusové, mezi které já osobně počítám i jejich sportovce, tak budou furt vzývat to skřeta, co se k němu modlí...

S tím se dá jistě souhlasit. Ale teď nevím, byli američtí sportovci v době např. války ve Vietnamu vyloučeni z OH aj.? Zejména po masakru v My Lai by se to nabízelo. Tehdy jsem měl - vzhledem k věku - jiné zájmy, tak si na to už nevzpomínám.

Foto

Pane autore,poslední rozhovor s Černochovou jste jistě četl.Velmi uspokojivé,ne...?Svoboda už nejvíc potrestal sám sebe a nikdo již další razantní kroky nezmiňuje...Svoboda je za hlupáka a naštval spoustu svých sportovních kolegů....

Pane Bárto, a vy už jste si po včerejšku ověřil, kolik že stála ta Babišova bunda? ;-)

P. S. Názor na účast ruských a běloruských sportovců na OH není mezi českými sportovci zdaleka jednoznačný:

https://www.sport.cz/clanek/ostatni-s-rusy-nebo-bez-cesti-sportovci-se-neshodli-ukazal-pruzkum-o-bojkotu-maji-jasneji-4087287

"Odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil." Tak nějak to zaznělo v Pyšné princezně, a přiznejme, že ta hláška pobavila. Co už později nepobavilo, a pamětník mi to jistě potvrdí, "odvolávám, co jsem odvolal" od zpěváka Karla Černocha. Byť zuřila tvrdá normalizace, kriminál mu nehrozil, ale chtěl dělat svoje řemeslo, tak musel na kameru prohlásit v podstatě to, co zmatenej král v té filmové pohádce. A máme to tu znovu. Teď odvolává olympionik David Svoboda. Jasně, kriminál mu nehrozí, jen asi chce dál dělat to co umí. Zdá se, že jsme z toho nejhoršího zase vevnitř.

Každý, kdo ví, že lže (nebo to minimálně podvědomě tuší), se snaží své lži maskovat a tajit, zato ale tvrdě prosazovat. Mocní, kteří jsou ve lžich až po uši, pak mají potřebu přesvědčovat o své "pravdě" násilím - psychickým i fyzickým terorem, zastrašováním, výhrůžkami, tresty, cenzurou.

Foto

Mocní, na základě odstrašujících příkladů pádů neposlušných politiků dobře vědí, koho je třeba ctít a kterým názorům poklonkovat.

Pokud si chceme dále nalhávat že jsme demokraté, neměli bychom uplatňovat princip kolektivní viny. Stejně tak bychom měli bojovat proti cenzuře, ať už se nazývá jakkoliv. Nebo si můžeme otevřeně přiznat, že jsme demokraté jenom když se nám to líbí nebo hodí. Takže vlastně nejsme.

Objevuje se směsice obvyklých nesmyslů."Lidé se bojí vyjadřovat". Je otázka, kdo se vyjadřuje? Běžného občana netřeba řešit. Co se Státními zaměstnanci? Jejich posláním není, aby se vyjadřovali. - Jejich posláním je sloužit státu. Za to jsou pak i placeni. Učitelové a děkanátové. Za 1 Republiky? Zcela apolitičtí, být v odborech nemyslitelné. Špice špice armáda? S mírným přeháněním- polní soud. Voják popírá usnesení OSN o zločinném režimu. Podobně haní výrok soudců z Haagu, o válečném zločinci. Před těmito má ČR bránit. Nikoliv s nimi přátelsky sportovně zápolit! Zastaralé a nemožné metody předků? Jak je to možné, že naše republika byla jednou z posledních bašt demokracie? Následoval Adolf :-)

Co to melete? Svoboda nic nepopírá . Jako šéf sportovců při olympijském výboru se snad má právo vyjádřit ke stanovisku MOV, ne? Jste hodně mimo, s tím moralizováním.

Řekl bych, že trest odpovídá prohřešku a každý rozumný člověk s ním asi souzní.

Černochová i ředitel Dukly porušili zákon :

V zaměstnání (§ 11 odst. 3) nesmějí vojáci v činné službě provádět politickou agitaci; nadřízení nesmějí ovlivňovat vojáky v činné službě svými politickými názory a bránit jim ve vyjadřování politického přesvědčení.

:-P:-P

Foto

Jestli jste si nevšiml tak Svoboda už potrestal sám sebe.Od svých sportovních kolegů to pořádně schytal a i od svých fanoušků.Ty hloupé žvásty,které v omluvě ještě rozmazaval jako lejno se už s ním potáhnou i bez případného trestu...

Foto

Na UA umiraji lidi a dochazi vojaci a politici misto aby se zamerili na reseni situace, tak honi naprosto nedulezite sportovce, kteri s invazi nesouhlasi.

Mezitim jezdi Pekarova podporovat "samostatny stat", kdyz cela EU i USA uznavaji politiku jedne Ciny.

To jako po valce jedne uz se chystame na valku druhou a za chvili vyloucime sportovce Cinske, nebo co?

Sportovci měli jako málokdo možnost za socialismu vyjíždět do zahraničí. Měli například možnost mluvit cizími jazyky. Jako málokdo se pak byli schopni zorientovat v západním světě když hranice padly. Co nám bude platná porážka Ruska, když bude plné lidí s nimiž se nedomluvíme a kteří budou úplně indoktrinováni.

Zakazovat sportovcům se účastnit v soutěží v zahraničí je nesmysl.

Foto

A vy máte pocit, že s nyní se s Ruskem domluvíme? Žijí ve svém vlastním světě.Zakazovat reprezentantům ruského agresora účast na mezinárodních soutěžích má smysl.To co provádí Rusko do civilizovaného světa nepatří a v Rusku by si to měli konečně uvědomit...

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS