Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Úterý 6. června 2023 Norbert

Napsala jsem to už v jiné diskuzi, a tak se omlouvám za opakování, ale podle mne platí, že svoboda slova znamená i svobodu říkat blbosti, aniž by za to hrozil nějaký postih. Tedy s výjimkou toho, že si ostatní třeba zaťukají na čelo, nebo o dotyčném prohlásí, že je hňup. A pokud to přestane platit, tak si na svobodnou společnost jenom hrajeme.

Foto

Hitlera také nechávali mluvit a klepali si na čelo.

A jak to dopadlo.

Foto

Zacina se trestat mimo zakony. Podnecovani k nenavisti se nedopustil ani Drulak ani Sevcik ani ucitelka ZS ani Svoboda. To uz spise se ho dopousti nekteri clenove vlady a kazdopadne novinari, Novotneho nevyjimaje nebo napr.zde pan Ziegler.

Ano, semele nas to vsechny. Jak se jednou hranice posunou, tezko se budou vracet zpet a nova vlada po volbach muze jeste pritvrdit, uz jsme zvykli...A zcela jiste by po dalsim zvoleni pritrvdila uz dnes sebevedoma petikolka.

Vam R^

Právě proto, co jste napsala ve druhém odstavci, se snaží spousta států i lidí pomoci Ukrajině: Aby její hranice nezůstaly posunuté Ruskem, ale vrátily se zpátky tam, kde byly před desetiletím. ;-) A máte pravdu i v tom, že to zpětné vracení je těžké.

Nedávno v Bratislavě někdo zastřelil dva lidi za to, že jsou gayové. No a kdybyste si mysleli, že je tam přímá souvislost mezi dlouhodobou slovní agresivitou části občanů vůči gayům a touhle surovou vraždou, tak vám pan předseda Rozumných vysvětlí, ty slovní výlevy jsou jenom hloupé, agresivní a nepatřičné a nic víc v tom hledat nemůžete, jinak tady budeme mít 1984.

Takže jste jako správný demokrat soudruhu Kubíčku pro založení ministerstva pravdy a lásky?

Orwelova vize se bohužel čím dál více stává realitou. A to mi při četbě jeho románu 1984 připadaly jeho vize nejen děsivé, ale téměř absurdní.

Orwell se inspiroval svými vlastními zkušenostmi.

Byl sice přesvědčeným socioalistou, ale s realitou komunistických řešení se seznámil na práci sovětských poradců ve španělské válce, kde bojoval za republikány. Důležitou složkou jeho zkušeností byl i válečný režim v Británii.

Takže si myslím, že jen literární formou realitu popisoval, nemusel moc předvídat.

Foto

Každá svoboda slova končí tam, kde začínají svobody jiného. Prostě pokud budete "svobodně" křičet na náměstí "cikání do plynu" a někdo na ten popud půjde a hodí molotova do romského obydlí, jste za hranicí své vlastní svobody, ať si Vám to líbí nebo ne. A podobných, zcela relevantních důvodů, lze vyjmenovat dvanáct do tuctu z naprosto běžného života a proto taky na podobné případy myslí trestní zákoník. Tečka, konec debaty :)

Foto

P32e43t52r 94H50a83n73n64i13g

31. 3. 2023 11:16

Pane Boháčku. Jsem přesvědčeným zastánce 1. dodatku Ústavy USA a Listiny základních práv člověka. Nejsem zastáncem zaplevelení zákonodárství různými odbočkami, ve kterých se nevyznají ani sami soudci. V USA platí zákony jednou dané a z politických důvodů se nenovelizují. Tečka.

"Držet hubu", to tady už jednou bylo a já jako mnozí jiní naivkové jsme si mysleli, že se to nemůže vrátit. Opět se doma bude mluvit jinak než na veřejnosti a před dětmi si opět budeme dávat pozor na to co se řekne, aby to ve své prostotě někde na nás nepráskli. Jak za mého mládí, opět se vše vrací, ale pro mne již bez toho mládí.

Šrouby se utahují, za chvíli se strhne závit! R^R^R^

Jasná karma!

O29t30a 72D55v63o97r28a39k

31. 3. 2023 8:03

Vy jste jasným důkazem toho, že se žádné šrouby neutahují. Ale možná se mýlím a vy píšete z vězeňské cely, v tom případě se vám omlouvám

Foto

Zatím ještě mít vlastní názor smíme – vojáci, civilové i vysloužilci. Není však radno projevovat ho na veřejnosti.

Což jsem si před nějakými patnácti roky ještě neuvědomoval, proto jsem »za bátoriády« dopadl, jak jsem dopadl. Výhoda toho ovšem je, že jako nechtěný avantgardista jednak mám veřejnou MIMOSOUDNÍ popravu už za sebou, jednak si už dávám na veřejnosti sakra majzla. A jedno zajímavé historické srovnání na závěr:

Když jsem byl v letech 1983 až 85 trestně stíhán podle § 198 písm. b tehdejšího trestního zákona za »veřejné a POHORŠLIVÉ zhanobení skupiny obyvatelů republiky proto, že jsou stoupenci socialistického společenského a státního zřízení,« hrozil mi maximálně trest odnětí svobody na JEDEN rok.

A jak lépe demonstrovat, že přituhuje, než na tom, že kdo podle § 355 odst. 1 písm b dnes platného trestního zákona »zhanobí veřejně... skupinu osob pro jejich ... politické přesvědčení ... bude potrestán odnětím svobody až na DVĚ léta.« A za povšimnutí jistě stojí i to, že k naplnění skutkové podstaty už ani nemusíte někoho POHORŠIT.

Mají strach. Mají z nás strašný strach. A nevím, zda je to dobře, když dějiny nás varují, že přechod od jednoho režimu k druhému bývá někdy krvavý. Strašně krvavý. Uvidíme... Třeba už brzy.

Bez krveprolití by se přeměny mohly obejít, stačí povzbuzovat svoje okolí, aby chodili k volbám a dali hlas jen a jen NEparlamentním stranám. JInak se stále budeme koukat na stejné tváře nechopných chlapců, kteří nás přivedli za 32 roků tam, kde jsme.

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS