Středa 23. června 2021, svátek má Zdeňka
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Středa 23. června 2021 Zdeňka
Zobrazit příspěvky: Doporučované Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

M87i26c26h62a14l 27K43a51n12d81a 7580647233315

Nebrečíte náhodou na špatném hrobě?

Už osm let tady ODS nevládne a těžko tedy může být zodpovědná za současný daňový systém. Není to třeba tak, že nulové zdanění vyhovuje oligarchovi v čele našeho státu?

+4/0
doporučit
12.5.2021 7:32
Foto

J48i56ř67í 15K78u62č66e29r80a 5268481974896

Tak nevím, horujete na ODS, ale co vlastě, podle vás, chtějí do budoucna špatného, se z toho vyčíst nedá. Opatření zavedená v krizi se měla v konjunktuře zrušit, to už ale není vláda ODS, ale Babiše. Superhrubá mzda jim nalévala roky nadbytek do státní pokladny, záměrně ji Babiš nezrušil, aktivně zákonem její platnost prodloužil, komplet výnosy spotřeboval a rozházel. Když tu máme další krizi, tak jako gesto pro pracující ji zruší, proč jako, bude se muset stejně zvedat zdanění. Nelze to svádět na ODS, ta volala po zrušení už několik let a když to z vlády konečně přišlo, těžko by obhájila, že je najednou proti, ve zdejším plátku by to bylo palcovými titulky. S ostatním nastavením daní v krizi mohl Babiš udělat cokoliv a neudělal, protože čím ve státní kase víc, tím víc lze rozdělit na dotacích.

Jsou v podstatě dvě daňové koncepce a obě fungují v závislosti na nastavení obecné morálky a zákonů v jednotlivých státech.

Koncepce sociální - velký státní aparát, velké daně, velké přerozdělování a záruka, že nikdo neskončí v bídě.

Liberální koncepce - malý stát, malé daně, minimální přerozdělování, každý se musí o sebe postarat sám, pomoc potřebným jen ze solidarity bohatších.

Na opačných pólech jsou komunisti (přerozdělování všeho) a anarchisti (úplně bez přerozdělování).

Správná cesta je někde uprostřed, podle toho jak je nastavena obecná morálka v daném státě. Severské státy jsou více sociální, lidé chtějí, aby stát potřebným hodně pomáhal a věří státu, že to dělá dobře. V USA si můžete užít svůj sen, pokud se snažíte, ale v nouzi nečekejte velkou pomoc státu. A co u nás? Pořád tu žije mnoho lidí vychovaných socialismem a centrálním řízením, takže koncept à la USA tady neprojde. Obávám se, že i naše pravice je nucena obecnou morálkou nastavit daně spíše sociální, rovná daň se jaksi nechytá. No a přesto je kritizována. To se změní, až ti co si umí poctivě vydělat větší peníze budou za svůj přínos společnosti velebeni a nebudou označeni jako zloději a podvodníci.

+2/0
doporučit
12.5.2021 9:55
Foto

P57e89t68r 28B11u67r20i21a65n 4911916864228

Zmatený je spíše váš blog. Nové daně z příjmu, z dílny Aleny Schillerové (ANO) označujete za zmatenou politiku ODS. Opozice s menšinou v parlamentu fakt zákony netvoří, to mi věřte, může být jen pro anebo proti. A zrovna tenhle měla ODS ve svém volebním programu už nejméně 4 roky, takže couvnout nemohla.

U solidární daně +7% pro vysoko příjmové píšete dobře, bylo to tak, ale 23% je zlodějina. Prosím vás, je to naprosto to stejné, jen se do těchto příjmů započítávají i kapitálové příjmy z pronájmu, či prodeje budov. Další vaše už rovnou nepravda je toto:

-ODS už před lety opustila koncept rovné daně a sama zavedla tzv. solidární přirážku,

-Poté existuje daňové pásmo s kdysi „rovnou daní“ 19%, dnes 15%.

Cože? Rovná daň 19%?? Vy nevíte, že za ČSSD, tedy předtím, bylo u nás zdanění hrubě progresivní s daňovými pásmy 12%, 19%, 25%, 32%? A kde je těch vašich 23% teď v porovnání s 32%?

Daň z prodeje firmy se samozřejmě platí, jenže je to velmi složité. Vy ani ve svém blogu nerozlišujete právnické držení firmy, S.R.O, fyzickou osobu a držitele většiny akcií. Zde ukázka:

Příjem z prodeje obchodního závodu spadá mezi příjmy ze samostatné (podnikatelské) činnosti dle § 7 ZDP, a proto se zahrnuje do pojistných vyměřovacích pojistných základů pro účely sociálního a zdravotního pojištění OSVČ. Jelikož se tímto OSVČ zbaví obchodního jmění, nebude již při ukončení podnikání provádět úpravy základu daně z příjmů dle § 23 odst. 8 písm. b) bodu 2 ZDP.

A za poslední:

-Jenže proč je vysokým zdaněním 23% trestán ten, kdo tvrdě pracuje, vlastní činžák po rodičích, který dává do pořádku, ale s výnosy z nájmu se dostává do nejvyššího daňového pásma?

Prosím vás, daně se platí až po odečtení nákladů, takže pokud restituent poníží výnosy z nájemného o náklady na opravu, platí daně malé, nebo vůbec žádné.

+1/0
doporučit
12.5.2021 15:00

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz