Pátek 29. května 2020, svátek má Maxmilián, Maxim
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pátek 29. května 2020 Maxmilián, Maxim
Zobrazit příspěvky: Doporučované Všechny podle vláken Všechny podle času

D73a43n82a 55Š96u34m32o42v32á 1225279704839

Je pěkné jít do sebe a pochopit, ale pro dost lidí je toto ve chvílích, kdy mají existenční obavy, hodně těžké. Je to vlastně takové dvojí břemeno - bát se budoucnosti a navrch přemýšlet sám nad sebou. Ne každý to svede. Politici používají nadsázku, pokud cokoliv potřebují prosadit. Někdo slyší na Boha, jiný dostane chuť se poprat ve válce. No, já bych tohle zrovna premiéru Babišovi tolik nezazlívala. Potřebovali s panem Prymulou oslovit a motivovat co nejvíc lidí. Víte pane Chalupský, myslím, že se mu to docela povedlo. Jak jinak si vysvětlit, že dokázal, že všichni Češi sami, dobrovolně a úplně všude, nosí roušky? Jistě, my - Češi, co normálně remcáme proti všemu, nic nám není svaté, ze všeho jsme schopni dělat si srandu (to nejsou vždy záporné vlastnosti, ale takovému národu se těžko vládne). Vím, že to nebyla jen jeho zásluha, virus zapůsobil taky mocně, ale vyšlo to? Nebo ne... Samozřejmě moc zdravím. :-)

0/0
doporučit
7.4.2020 6:39

P91a67v56e93l 42C98h90a64l51u13p35s19k56ý 9248250829289

Zdravím a děkuji za názor paní Šumová. Víte, nejde o to, co člověk-politik řekne, přednese, ale jak to řekne. Chybí mi tam procítění, víra v to co říkám. Ne chladný kalkul, abych oslovil co nejvíc voličů, zejména věřících. Já tam cítím opravdu ten kalkul, ten politický marketink, kde mu jeho PR poradci řeknou co je vhodné říci, kde to říci, ale pan premiér to neumí říci ze srdce. To je mé cítění. Dále si myslím, že jsme opravdu ještě z doby minulé naučeni vrchnost poslouchat a navíc, když je ohrožené naše zdraví, či životy, tak nediskutujeme, ale konáme. Tím si ale nemyslím, že je to v tomhle případě špatně. Naopak. Přeji...Chalupský Pavel.

0/0
doporučit
8.4.2020 22:02

D73a79n58a 33Š31u94m65o42v59á 1875189654609

Máte zcela pravdu pane Chalupský, chladný kalkul cítím z většiny politiků, kteří se teď probudili a v poslední době dezorientovaně (nevím, jestli jsou tak bezradní, nebo je to záměr) plácají nesmysly. Jak v míru, tak v době pandemie. Když slyším hlasy vedení EU, Trumpa, Macrona, i takových jako Chameneí, Erdogan, president Venezuely - tady ani nevím, jak se jmenuje. Ti všichni žádné procítění nemají - ani nemohou. Protože naráz jsou skutečně sledovaní do detailů konání - a teď neví, co dřív, jestli se úzkostlivě hlídat v každém náznaku. Tak byli zvyklí z minulosti, ale to byla situace na politické scéně snadno přehledná. Anebo okamžitě začít situaci využívat k upevnění moci. To by samozřejmě chtěli nejvíc, ale není to snadné prosadit, protože všichni ostatní jsou vůči nim mnohem ostražitější. Co se týče Babiše, myslím, že ho pandemie zastihla v pozici hlavního zodpovědného za Česko. Také by rád ochránil investice - přinejmenším své zájmy, ale není to, a asi nikdy nebyl, jeho hlavní cíl. Myslím, že ho pandemie nabudila k tomu, co mu jde nejlíp - řídit stát jako firmu. V této chvíli je to moc fajn, protože odpadají nekonečné diskuse a politikaření. I ve firmě je úleva, když se ředitel nebojí rozhodnout. Jistě jedinec napáchá také dost škod, ale nikdy ne tolik, co anonymní "jednohlasně hlasující" kolektiv. A myslím, že Babiše toto "řízení země" dost baví samo o sobě. Proto asi šel do politiky obecně řečeno, protože když se nad tím zamyslím, tak fakt nemusel. Mohl se válet na Riviéře ve své oblíbené Francii a užívat si. Jen bych si přála, abychom z té mely zde vyšli svobodnější. Mám velké obavy, aby si z nás EU svými zdánlivě dobrodušně nabízenými úvěry z ECB, nevyrobila do budoucna otroky. Mohli bychom skončit tak, že budeme všichni sotva vydělávat na úroky dluhů, které nám teď tak ochotně nabízejí. Zdravím - už tu není moc místa, ale bylo by určitě o čem si povídat. :-)

0/0
doporučit
8.4.2020 22:32

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz