Zobrazit příspěvky: Doporučované Všechny podle vláken Všechny podle času

K75a96r86e58l 91T18e32j29k16a56l 5418883384412

Ještě malé shrnutí pro exoty typu pana Zelinky.

Nemám nic proti křesťanské víře v odpuštění hříchů a vykoupení skrze oběť Ježíše Krista, byť tuto víru nesdílím. Kreacionismus však není prostá náboženská víra hodna tolerance, neboť deklaruje světský cíl a cílem není nic menšího než omezení svobody lidského myšlení, vědění a poznávání. Kreacionistická propaganda staví na lžích a manipulacích a každá ideologie, která používá podobné nástroje, je nebezpečím pro civilizaci.

Tzv. teorie stvoření není vědeckou teorií, je čirým náboženstvím a jako taková nemá ve výuce a praxi přírodních věd co pohledávat. Kdybychom v hodinách biologie připustili stvoření, musíme stejně tak v hodinách zeměpisu učit o ploché zemi a na lékařských fakultách alternativu, že děti nosí čáp atp.

+1/0
doporučit
22.10.2019 12:16
Foto

M43a45r82t40i37n 31F43r45é24l35i30c12h 9482108594

Abych upřesnil svůj předchozí příspěvek o tom, že spojení logiky a kreacionismu je nesmysl, trochu to rozvedu.

Jakákoli argumentace kreacionistů, a tím myslím opravdu všechnu jejich argumentaci, je založena jen na logických faulech. V drtivé většině používají dva základní fauly.

"Bůh mezer" (nemá nic společného s jiným bohem) - Kreacionisté si najdou místo, které věda neumí vysvětlit a... Ihned je to důkaz stvoření. Tady začínají být opatrnější, protože se jim to už párkrát pěkně vymstilo. Jak by také ne, věda stále někam postupuje.

Slaměný panák - To je kreacionistické vrcholné dílo. Vezmou určitý výrok některého z vědců (v tom lepším případě, v tom horším si vezmou výrok nějakého kreacionisty), vytvoří svou vlastní konstrukci co daný výrok znamená (samozřejmě tak aby jim to vyhovovalo) načež danou konstrukci vyvrátí (a občas i to udělají špatně) a to následně vydávají opět za "důkaz" stvoření.

Používají samozřejmě i jiné logické fauly, ale tyhle dva stačí na to aby soudný člověk prohlédl jejich zjevnou lež a manipulaci.

+1/0
doporučit
22.10.2019 9:14

J24i60ř30í 21Z34e86l79i65n66k57a 3890687210180

Ateistům a jejich metastázám jako je autor tohoto štvavého plátku také zásadně nevadí, že jejich tvrzení jsou vzájemně nekonzistentní. Pokud stvoření vyvrací tvrzení A a současně i negace A, tím lépe.

Ukažme si, že logika, kterou se ateisté ohánějí, není poctivou logikou. Z pohledu ateisty preferovaného laického výkladu Bible je zde totiž ne jeden, ale hromada tzv. "zásadních problémů".

Jedním z takových "zásadních" problémů je tento: Podle ateistického, naprosto naivního a směšného názoru kreacionisté tvrdí, že stvoření bylo ukončeno ještě před pádem člověka do hříchu, takže by měly být prý dokonalé i "masožravé rostliny".

Ateisté radostně tleskají ručičkama a vůbec nevědí, že se vítězoslavně nadýmají jen svou samolibostí. Prý Bůh stvořil mucholapku podivnou (Venus flytrap) už dokonale vybavenou pro lapání (tedy i usmrcování) a trávení hmyzu ještě před prvotním hříchem Adama a Evy a to je přece zásadní rozpor a teď nás konečně dostali, hurá.

Ó, jak dětinské a jak pošetilé. Teď bych tu mohl o tom napsat několikastránkový článek, ale to neudělám. Nerad totiž plýtvám časem, tady je to zbytečné.

Ti, kteří ještě dočista neztratili schopnost normálního myšlení, si ale mohou najít množství volně dostupných informací o tom, jak Bible vnímá život a vše s tím spojené, sami - malou nápovědou jsou dvě hebrejská slova: Nephesh chayyāh (נפש חיה).

0/−2
doporučit
21.10.2019 17:10

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz