Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Že hořčík je všelék můžu potvrdit, protože ho dostanou pacienti jako první, při onkologické terapii.

0 0
možnosti

Transdermální příjem hořčíku musíme tedy chápat jen jako malý doplňkový příjem k perorálnímu,

Zdroj: https://schubert.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=732359

Nechápu, proč bych se měl otravovat s transdermálním příjmem hořčíku, když bych si v případě akutní potřeby mohl zvýšit příjem hořčíku perorálně formou tablet, nebo pitím minerálky Magnesia.:-)

0 1
možnosti

Protože střeva člověka mají také omezenou kapacitu vstřebávání. Takže kupř. od 400 mg hořčíku/Denně se začne u člověka projevovat průjem a efekt je spíš škodlivý (ona Magnesia by Vám tak situaci ještě zhoršila). Znám lidi, co mají již po vypití magnézie průjem a přesto trpí nedostatkem hořčíku. Dalším zdrojem při jeho nedostatku je tak logicky kůže. Pokud je situace ještě horší, tak potom zbývá ještě intravenozní dávkování, na které však člověk potřebuje odborníky a je to na předpis... Transdermální příjem si však může každý z nás udělat doma. :-)

0 0
možnosti

Článek na oslovi je hodně skeptický. Nicméně oni necitují vědecký článek, který cituji v blogu já: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5389641/. Skutečně tedy bylo dokázáno, že hořčík prostupuje kůží a zvyšuje hladinu hořčíku v krvi a to i u krému s nízkým obsahem Mg (56 mg/Den): "No previous studies have looked at transdermal absorbency of Mg2+ in human subjects. In this pilot study, transdermal delivery of 56 mg Mg/day (a low dose compared with commercial transdermal Mg2+ products available) showed a larger percentage rise in both serum and urinary markers from pre to post intervention compared with subjects using the placebo cream..."

0 0
možnosti

Redakční blogy

  • Redakční
               blog
  • Blog info
  • První pokus
  • Názory
               a komentáře

TIP REDAKCI & RSS