Zobrazit příspěvky: Doporučované Všechny podle vláken Všechny podle času

J21a23n 81R74á11ž 1699453794960

AIG zavedením digitalizace a automatizace svých základních vnitřních procesů, snížila v centrále i vedení svých odloučených pracovišť počet administrativních pracovníků a různých poradců o 15%. Erste ze stejných důvodů snížila počet svých zaměstnanců v centrále o 2000 a jedná s odbory o podmínkách dalšího personálního zeštíhlování.

Česká republika díky zavádění automatizace a digitalizace svých vnitřních procesů, navýšila počet administrativních pracovníků a různých "specialistů" ve státní správě o 60.000.

Takže takhle jsou informační technologie chápány privátem a státní byrokracií.

PS. Kamarádka pracující v detašovaném pracovišti ministerstva: Nejprve se data centrálně digitálně zpracují, výstupy se vytisknou a dávají se na jednotlivé pracoviště. Tam se s nimi pracuje podle zavedených postupů. Na jejich zpětnou digitalizaci jsme museli přijmout pět nových absolventů gymplu. Na otázku proč tomu tak je, mi bylo odpovězeno logikou státního úřadu. Přece nemůžeš chtít, aby se pracovník zvyklý dělat dvacet let nějakou práci rutinně, musel znovu zaučovat v novému systému. To by se na mnoho měsíců celý náš úřad zablokoval a vy občané byste na nás nadávali. Prostě to nejde!

+2/0
doporučit
18.9.2019 14:36

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz