Sobota 22. února 2020, svátek má Petr
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Sobota 22. února 2020 Petr

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J48i93ř47í 77S24v90o38b51o76d63a 9315418473316

Vy to děláte fikaně, pane Turnere. Kritické komentáře označíte za "negativní" a jejich obsah "zobecníte". Pak napíšete článek, kde vyvracíte argumenty, které nepocházejí od Vašich kritiků, ale které jste si sám vymyslel. To se to potom argumentuje...

Nikdo po Vás nechce, abyste všechny muslimy zhodnotil jako "skupinu fanatiků, radikálů a teroristů". Když jste se ale ve svých minulých článcích pustil do hodnocení islámu, tak zcela jednoznačně jako obhájce tohoto náboženství a nikoli jako objektivní kritik. Dokonce jste se pokusil "dobovým kontextem" obhajovat pedofilní chování Proroka Muhammada. Kritika Muhammadova chování nemá s "paušálním odsuzováním všech muslimů" nic společného. Islám lze hodnotit s pomocí objektivních kritérií, tedy stejně jako kteroukoli jinou ideologii či věrouku.

Diskutující pod Vašimi články Vám přinesli celou řadu naprosto konkrétních faktů a argumentů – například fakt, že Vaše oblíbená aktivistka Gréta vyhodila ze švýcarského kongresu "Úsměv pro budoucnost" novináře. Nějaká Vaše reakce? Nula. Ono je to celkem pochopitelné, asi se dost těžko reaguje na fakt, který zcela likviduje podstatu Vašeho článku, že?

Vy svoje vlastní postoje vydáváte za "neutrální". Je to stejné, jako když jste v minulosti napsal, že chcete přinášet "neutrální informace o islámu". Být neutrální a být pravdivý – to je ohromný rozdíl.

0/0
19.8.2019 10:01

J85a10r93o81s23l89a20v 78K12v96a21p59i85l 9936896974723

A vy jste pravdivý? Z vašich slov čiší, že si to minimálně myslíte. Ale to je velký omyl. Napsal jste - dokonce jste se pokusil "dobovým kontextem" obhajovat pedofilní chování Proroka Muhammada. Jenže onen "dobový kontext" je pro posuzování toho, co jste nazval "pedofilním chováním", naprosto zásadní a rozhodující. Ale to už se opakuji, když píšu, že vaše hodnocení jsou ahistorická.

Podle mého zcela záměrně prezentujete například morálku (západní civilizace) jako nějaký neměnný nadosobní princip, i když nejspíš víte, že tomu tak není. Existují stovky a tisíce historických důkazů, že každá morálka je jistý společenský úzus. Konečně i biblické desatero je v podstatě smlouvou mezi bohem s člověkem. (Zajímavé je, jak se můžeme v Bibli dočíst, že do té doby bůh žádné smlouvy s člověkem nepotřeboval uzavírat.)

Je zjevné, že považujete za jedinou správnou současnou morálku západní civilizace. Asi chápu, proč zaujímáte tento postoj. Jako fanatický a zaslepený muslimobijec se snažíte všemožně šířit představu, že islám je od základu agresivní a špatný, zatímco křesťanství je mírumilovné. Avšak to, že naše čili západní civilizace dosáhla ve světě dominantního postavení, velké technologické a materiální převahy, takže může prezentovat svou morálku za jedinou správnou, není ani tak zásluhou křesťanství, jako spíš důsledek rozmachu kapitalismu, pro který připravili půdu reformátoři počínaje Viklefem, přes Husa, Luthera, Kalvína a řadu dalších. Jakýmsi "vedlejším produktem" tohoto procesu je však osamělost jedince, která se fatálně liší od dřívější pospolitosti.

0/0
19.8.2019 11:06

J42i38ř83í 77S91v15o79b40o20d76a 9885298663846

V době, kdy žil Prorok Muhammad, už existoval celý Nový zákon Bible. Muhammad začlenil postavy z biblického Nového zákona do svého pojetí víry. Chování Proroka Muhammada tedy nelze omlouvat dobovým kontextem, tedy tím, že by Muhammad neměl k dispozici kvalitní morální normu. Helénská civilizace, která tehdy v prostoru dominovala, taktéž odmítala sexuální vztahy s dětmi. Muhammad si vytvořil svou vlastní normu, ve které schvaloval všechno, co se mu hodilo. Zalíbila se mu manželka jeho adoptivního syna, tak si svou touhu nechal schválit Allháhem, a vzal si ji za ženu. Zalíbila se mu devítiletá dcera muže, kterého nechal popravit, tak si ji vzal za ženu. Zalíbilo se mu X dalších žen, tak si je vzal za manželky. Zalíbil se mu majetek židovských komunit kolem Mekky a Medíny, tak jim ten majetek zabavil, muže nechal popravit a ještě předtím nechal mučit předáky přepadených obcí, aby prozradili úkryt žen a majetku. Všechno schválil Allah. Tohle chování nelze omluvit žádným dobovým kontextem. Brát si za manželky devítileté holčičky je závadné dnes stejně jako to bylo závadné i kdykoli v minulosti. Lidé, kteří takové věci relativizují, jen připravují půdu pro relativizaci jiných zločinů.

Bůh uzavíral s lidmi smlouvy již před desaterem. Například duha je podle Bible znamením smlouvy mezi Bohem a lidmi, že Bůh již nikdy nesešle Potopu na tuto zem. První smlouvu uzavřel Bůh již s Adamem a Evou.

Výkon a tvořivost západní civilizace je v přímé souvislosti s žido-křesťanskou kulturou. Právě reformátoři, které jste jmenoval, si uvědomovali, jak ohromný potenciál (ve smyslu lidské svobody a tvořivosti) má křesťanská filozofie, pokud jsou ovšem její principy dodržovány. Důkazem je například pedagogické dílo J. A. Komenského. Koncept moderního pojetí lidských práv se mohl zrodil pouze na podkladě žido-křesťanské filozofie. Islám, hinduismus, buddhismus a dokonce ani taoismus filozofický podklad pro koncept lidských práv neobsahují.

+1/0
19.8.2019 12:33

J63a17r59o15s25l19a67v 69K34v46a95p36i28l 9376956474533

Vždyť to říkám - jste samozvaný vykladač křesťanství a islámu a zároveň fanatický odpůrce islámu a Mohameda. V prvním odstavci to líčíte, jako byste u toho byl. Ve skutečnosti to przníte úděsným způsobem - v 7. století dominovala na Arabském poloostrově helénská civilizace - jděte se vycpat. Podobně věrohodné jsou všechny další vaše kecy.

Píšete o Mohamedově násilí, mučení a tvrdíte, že to nelze omluvit žádným dobovým kontextem. Vy jste ale vážně na hlavu, to se nedá jinak napsat. Jednak doložitelnost a věrohodnost všech údajů o Mohamedovi a jeho činnosti je často problematická. A proč byste vy nebo kdokoli jiný měl něco z minulosti omlouvat nebo neomlouvat? Konkrétně mučení se v Evropě používalo až do 18. století a upouštělo se od něho až v první polovině 19. století.

Ale to je právě ono - váš naprosto ahistorický pohled vám totálně brání v chápání.

To, co píšete v posledním odstavci, je váš zcela nepřípadný konstrukt. Koncept lidských práv vznikl v naší civilizaci především proto, že kapitalismus potřeboval osobně svobodnou "pracovní silu".

0/0
19.8.2019 13:12

J13i30ř87í 12S62v53o93b94o24d50a 9125228313596

V 7. století byla celá oblast buď součástí nebo pod zásadním vlivem Byzantské říše. Důkazem je i ten fakt, že celý Nový zákon se nám dochoval v řečtině, která tehdy fungovala jako univerzální jazyk celé oblasti. Egypt byl v té době již křesťanský a k zapisování koptštiny, tedy poslední vývojové fáze staroegyptštiny, bylo používáno řecké písmo. Helénský vliv se prostě nedá popřít. To, že Vy o tom nevíte, opravdu není můj problém.

To, že se v Evropě používalo mučení, není žádnou omluvou pro skutečnost, že mučení používal i Muhammad. Mučení v mladší době není omluvou pro mučení ve starší době. Mučení je prostě zlo v jakékoli době. To nevíte?

Na svobodné pracovní síle nevidím nic problematického. Už Josef II. si uvědomoval, že nevolnictví je zdrojem zaostalosti a malého ekonomického výkonu monarchie, proto nevolnictví v roce 1781 zrušil. Teprve společnost, která minimálním způsobem omezuje osobní rozvoj a seberealizaci člověka, má schopnost překonat všechny ostatní modely řízení společnosti. Přesně tento koncept osobní svobody obsahuje Bible, a to Starý i Nový zákon. Všichni církevní reformátoři hovořili o tom, že koncept nevolnictví (faktické otroctví) je neslučitelný s křesťanstvím.

0/0
19.8.2019 13:55

J45a22r56o52s36l88a74v 88K14v72a18p91i87l 9516726764823

Nazývat vliv Byzantské říše jako vliv helénský je nesmysl. Za helénskou kulturu nelze už považovat období, kdy se křesťanství stalo dominantním náboženstvím v Římské říši, tedy někdy od Konstantina I. Velikého.

Co já vím a nevím není opravdu váš problém. Vaším problémem je, že jste arogantní nadutec, který se snaží stále poučovat, ačkoli se ve skutečnosti vyznačujete velkou dávkou nechápavosti. Znovu a opět narážíme na váš ahistorický pohled. Píšete, že mučení je zlo v každé době, což je ale tupá floskule. Nelze (!!!) hodnotit minulost dnešníma očima. Pokud to činíte, a to vy často, projevujete se jako hlupák. Člověk může dospět k určitým poznáním, až k tomu dospějí podmínky. Proto je zpětné hodnocení určitého chování jako zlého principiálním nesmyslem.

Váš poslední odstavec je velmi hrubým zkreslením skutečnosti. Biblický "koncept osobní svobody" (pokud to lze tak nazvat) se tomu současnému vůbec nepodobá.

Proč asi "všichni církevní reformátoři hovořili o tom, že koncept nevolnictví (faktické otroctví) je neslučitelný s křesťanstvím"? Právě proto, že začala být naléhavá potřeba svobodné pracovní síly

0/−1
19.8.2019 14:36

J92i66ř72í 67S40v63o32b20o23d63a 9905738173546

Pane Kvapile, podstatná část Vašich příspěvků se zabývá opět pouze hodnocením mé osoby. Naprosto to chápu. Tomu, kdo nemá argumenty, nic jiného prostě nezbývá.

Helénská kultura se na Blízkém východě a v oblasti Mezopotámie udržovala ještě několik set let po smrti Muhammada. Teprve s postupující islamizací celé oblasti postupně zanikla.

Podle Vás je můj výrok, že mučení je zlo v každé době "tupá floskule". Číst Vaše "ostré floskule", pane Kvapile, je pro mne opravdu mučení. Pokud by lidstvo přijalo Váš princip relativizace zla, pak za pět set let si lidé jednoduše řeknou, že nacistické vyhlazovací tábory nelze posuzovat dnešníma očima. Tehdy prostě byla taková doba. Někteří si možná řeknou, že to byl docela fajn nápad. To bude nádhera.

Biblický koncept osobní svobody je s tím současným v naprostém souladu. Mohl bych Vám tady citovat nespočet biblických veršů, ale bylo by to jako vysévat pšenici na skálu.

V době, kdy se začínala prosazovat osobní svoboda člověka, bylo daleko jednodušší využívat otrocké pracovní síly. Žádná "naléhavá potřeba svobodné pracovní síly" neexistovala. První velké průmyslové podniky provozovali šlechtici s vrchnostenskou mocí a nevolnictví jim naprosto vyhovovalo. Ještě dlouho po zrušení nevolnictví měly pracovní podmínky dělníků daleko k nějaké osobní svobodě. Teprve podnikatelé, kteří si uvědomili, že spokojení zaměstnanci mají větší motivaci, podávají větší výkon a jsou kreativnější, začali trhu dominovat.

0/0
19.8.2019 15:10

J47a74r11o83s78l75a11v 17K72v64a97p56i79l 9206736114303

Argumentuji stále. Tím, kdo nemá argumenty, jste vy. Například s tím helénismem. To, že si něco myslíte a opakujete to, není argument. Za období helénské kultury čili kultury helénského období lze považovat dobu vymezenou 4. až 1. stoletím př. n. l. Kdybych přivřel oči a vztáhl do helénského období i Římskou říši (která tam ale určitě nepatří), ani tak by se do toho 7. století n. l. nevešlo.

Jak nemám být osobní, když napíšete takovou nebetyčnou pitomost, že relativizuji zlo. Relativizace zla a historický pohled jsou dvě naprosto rozdílné věci. Jenže vy nejspíš nejste historického pohledu schopen. Proto také můžete napsat takovou nehoráznost, že si někdo třeba za pět set let řekne, že nacistické vyhlazovací tábory a například také bolševické tábory byly výrazem doby. Váš omyl spočívá v tom, že nejste s to pochopit, že to, co páchali nacisté a bolševici, vůbec neodpovídalo době, naopak se to době zcela vymykalo, kdežto mučení v 7. století nebo i později se oněm časům nijak nevymykaly.

Téma biblického konceptu svobody opouštím, protože bych se mohl dočkat vašich citací z Bible, a to by zase bylo mučením pro mě.

A váš poslední odstavec - to je opět pregnantní ukázka vaší nechápavosti. Jednak zkreslujete, jak se vývoj odehrával a jednak vůbec nešlo o to, že napřed podnikatelům vyhovovala otrocká práce a nevolnictví a pak si někteří z nich "uvědomili, že spokojení zaměstnanci mají větší motivaci, podávají větší výkon a jsou kreativnější". O spokojenost zaměstnanců rozhodně nešlo. Manufakturní a později tovární výroba vytvářela nepoměrně větší produkci a rozsáhlejší trhy, tím rostla konkurence, a to vyvolalo nutnost volného pohybu osobně svobodné pracovní síly. Udržovat lidi v nevolnictví už pak bylo velice nákladné a nepružné. Pracovní podmínky dělníků v 19. století (hlavně v Anglii) byly určitou dobu dokonce výrazně horší než třeba rolníků v 18. století. To je ale o něčem jiném, než o čem se bavíme.

0/0
19.8.2019 16:25

M28i41r57o44s48l62a28v 81K89u46l38h71a97v10ý 5819592341

Shrnout diskusi ze tří článků obecnými žvásty je jako buldozerem nahrnout na jednu hromadu celé tržiště; to prostě nejde - česnek a jahody se moc nemilují.

I pro p. Trizuljaka - fakta hovoří a ne prázdné řečičky o strašení.

Někdo zmínil na obhajobu migrantů, že v Libyi je válka; ale nikdo mně nevysvětlí, proč se do té válečné islámské země hrne půlka Afriky, ale také Pákistánci, Afghánci a další? Tedy dle těch, kteří dosáhli na evropskou půdu.

Zlehčovat islámskou invazi do Evropy je zločin.

+3/0
18.8.2019 22:15

L43u90b14o71š 95C75h74l29u11m74s20k59ý 2520575188915

Ta vaše sbírka vad a necností má, podle posledního průzkumu, důvěru 57% občanů.

+1/0
18.8.2019 20:26
Foto

Z45d58e26n71ě15k 83M55a28t93u42š46k38a 7198716825486

Což ovšem může znamenat, že 57 % občanů má stejné vady a nectnosti

0/−3
18.8.2019 21:41

M32a46r28e69k 38T33r51i65z37u42l73j51a67k 8380416377467

R^R^R^

Strašení lidí je nejlepším politickým kšeftem. A dá to mnohem méně práce, než trpělivě, krok za krokem pracovat na řešení problémů.

A co je fakt neštěstí, trpělivou dlouhodobou prací si politik přízeň voličů nezíská. Proto se každý hochštapler zcela logicky snaží strašit "hordami zlých migrantů", "ohrožením našich tradičních hodnot" (atd. atd. atd.), aniž by vůbec měl v úmyslu v daných oblastech trpělivě a dlouhodobě pracovat. Přesně podle toho se poznají: Velký povyk, pouštění hrůzy na lidi a skutečná práce kde nic tu nic.

Málokdo tuší, že například ochrana tradičních evropských hodnot nejvíce závidí od něj samotného. Zda se podle těch hodnot sám chová.

Nejmenovaný politik, který se dušuje, že bude "chránit tradiční rodinu", dokazuje svým osobním životem, že nemá ani páru o tom, co to tradiční rodina je. Vždyť je to výsměch!

Zcela zvláštní je, že politiky, kteří by lidem srozumitelně vysvětlovali konkrétní, dlouhodobou a složitou práci na řešení problémů s ekologií, migrací, atd., Česká televize už málem ani nepustí do vysílání. Sleduji pravidelně pořady na Tv Noe, tam se tito lidé objevují pravidelně. Ono totiž jde o to, že poučený volič je méně manipulovatelný kdejakým strašákem.

0/−3
18.8.2019 18:59

L36u48b83o19š 53C49h86l71u20m39s59k46ý 2640575288355

Ten poslední odstaveček, na téma koho ČT nepouští do vysílání, tak ten mě skutečně pobavil.

0/0
18.8.2019 20:38

J87i23ř34í 86S78v67o93b92o87d38a 9415428863896

Pokud Vám vadí strašení lidí, tak byste měl odsoudit také strašení lidí klimatickou změnou. Lidé, kteří straší klimatickou změnou totiž navíc říkají, že je potřeba zchudnout, aby se planeta měla lépe, že je potřeba věnovat obrovské finanční prostředky z národních rozpočtů na záchranu atmosféry planety. Říkají, co všechno musí být lidem zakázáno, normováno, omezeno a kvótováno – jinak planetu čeká katastrofa.

A navíc – mediální mainstream je plný právě tohoto přístupu. Vaše poznámka o České televizi je úplně mimo. Navíc se pomalu začínáme přibližovat Německu, kde proběhl výzkum na téma informace o islámu a migraci. Čtyři pětiny Němců se obávají svůj kritický názor na islám a migraci vyslovit na veřejnosti. Viz například tento článek:

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-verejnost-debata-migrace-islam-multikulturalismus-strach.A190802_113602_zahranicni_luka

0/0
19.8.2019 10:20
Foto

J61i14ř10í 12T70u86r72n94e82r 8588561595983

Děkuji Vám, Marku, za komentář.

0/0
20.8.2019 9:14

J73i14ř10í 78K24i48n63d54l 2148547573777

U nás bez problému žije 424 291 cizinců.Přijali naši kulturu, nevynucují nám tu svoji, přijali naše zákony a někteří s námi bez problémů splynuli.Stejně tak, jak si do bytu nevpustíme toho, koho u nás doma nechceme, tak náš stát si určuje, koho k nám vpustí a komu zavře dveře.

+6/0
18.8.2019 11:10

L41i55b95o80r 22H17l98a81d57i34k 5589448935707

Zkuste dát národnostní složení těch cizinců....

+1/0
18.8.2019 11:34

J54i39ř15í 63K76i37n79d93l 2888917193247

Ti nepříjemní migranti jsou lidé, kteří si svoji cestu za lepším zaplatili a to velmi draho u neziskových organizací, aby je odvezli do Evropy, kde se nemusí dělat,kde ihned dostanou rodinný dům a kde jsou ženy, které dají každému. Odkud přicházejí není válka. Ti,co to opravdu potřebují pomoc a kteří nemají peníze za které by si zaplatili u neziskových organizací odvoz do Evropy, sedí v utečeneckých táborech v bídě, protože ideologii, kteří věří rozvrátila jejich domovy, kde teče ropa ze země jenom stačí zabodnout do země kolík a díky své nesnášenlivosti nemají z toho nic jenom zničené domovy.

+5/0
18.8.2019 11:03

J91a77n 42P84a17v56l31í69k 2257902915821

Souhlasím, jen mám připomínku k Zemanovi. Zlo, které páchá a ještě stihne napáchat, nás bude hodně dlouho bolet. JInak karma.

+4/0
18.8.2019 10:53

S74l58a73v11o73m24í69r 16B18e68n18e58š 6892367260774

Migranti migrují protože k tomu mají nějaké důvody. Myslím si, že každý soudný člověk ty důvody chápe.

......................................

On též každý soudný člověk chápe důvody, proč někdo znasilní krásnou dvacetiletou dívku: Prostě zapůsobil pohlavní pud. Naprosto pochopitelný důvod, ale též naprosto nepřijatelný a odsouzeníhodný.

Stejně tak každý soudný člověk pochopí, proč někdo na odlehlém místě přepadne náhodného chodce a ukradne mu peněženku: Prostě chtěl jeho peníze. Důvod stoprocentně pochopitelný, ale naprosto nepřípustný z hlediska právního i morálního.

Takže to, že někdo chápe důvody pro to či ono, neznamená, že ty důvody je možno schvalovat.

+5/0
18.8.2019 9:34
Foto

J82i52ř62í 85T65u29r38n66e95r 8508771375743

Tento článeček je, pane Beneši, jakousi univerzální odpovědí na mnoho komentářů jako jsou ty vaše. Doporučuji vám udělat něco podobného. Zkuste zformulovat své myšlenky k nějakému tématu a napište o tom svůj vlastní článek. Možná věci uvidíte z jiné perspektivy. :-)

+2/0
18.8.2019 10:29

S78l78a61v56o39m14í13r 35B15e79n29e84š 6102547820284

Víte, já docela dobře ovládám kupecké počty. Vím, že 7+8=15, že 11-6=5 nebo že 9x4=36.

To je matematika, pane Turnere. A ta je zcela nezávislá na lidském útlocitu nebo na lidské morálce. Malá násobilka platila úplně stejně pro Miladu Horákovou jako pro Klementa Gottwalda, třebaže tyto dvě lidské bytosti patří na úplně odlišné póly morálky.

Snadno si tedy umím spočítat, kam to povede, když neustále bude v Evropě přibývat lidí z civilizačních oblastí zcela odlišných. Prostě už nebudou tvrořit pět nebo sedm procent Evropanů,nýbrž patnáct, dvacet nebo i třicet procent.

A to skutečně potom nelze udržet současné principy evropského stylu práce, vzdělávání, kultury a života všeobecně.

Jak jsem již napsal: Je to otázka matematická, nikoli právní, morální nebo humanitární. Je to otázka zcela nezávislá na zákonech lidskosti.

+7/0
18.8.2019 10:45

Z52d58e89n77e47k 27H61o14r35n63e45r 4914771592953

Vy jste udeřil hřebík na hlavičku. Matematicky je prostě neútlocitně spočítáno, že vy už nemáte budoucnost. To lze doložit kupeckými počty na místě pod namířenými hlavněmi, například. To, co píšete je ryzí fašismus. Lidé nejsou jen vytetované číslo. Možná, abyste to pochopil byste se měl informovat, jak to měli dobře spočítané nacisti a co z toho vzešlo. Ekonomicky je přeci holokaust vítězstvím těch nejúspornějších kupeckých počtů s lidmi.

+1/−4
18.8.2019 11:43
Foto

Z86d93e37n38ě16k 61M29a84t33u90š72k13a 7328766855216

pane Hornere, vaše rozhořčení je sice krásné, ale furt nenabízíte řešení, pouze plácáte nesmysly

+5/0
18.8.2019 12:06

S45l19a24v46o60m10í88r 57B26e74n36e92š 6922227340754

Ekonomicky je holokaust hroznou porážkou Evropy.

Židé v rámci Evropy patřili k oporám její kultury, vědeckého rozvoje a ekonomiky.

+2/0
18.8.2019 12:14

P19e92t34r 57T70o48m31e98k 1666352980151

Konečně jste Hornere odpověděl na otázku, jestli by vám vydilo, kdyby se Evropa stala muslimskou. Vždy jste se odpovědi vyhnul. Až teď, zřejmě nechtíc, jste odpověděl NEVADILO. Děkuji. A teď ještě k těm vašim dcerám. Jak je to s nimi?

+1/0
18.8.2019 18:33
Foto

J44i93ř83í 28T24u27r35n77e40r 8988951965463

:-)Jedna dle mého zdařilá definice hlupáka říká, že hlupák se pozná podle toho, že mluví o tom, co je vedle stolu, když je řeč o tom, co je na stole.

Já vám neberu vaše názory, ale uvědomte si konečně, že píšete komentáře pod něčí články, tudíž byste měl reagovat na to, co v nich je. Když chcete psát o něčem jiném, najděte si takový článek nebo ho sám napište, jak jsem vám doporučovat.

V tomto mém článku a ni v jiném předchozím není vyjádřen názor, že migrace není problém. Je a já si to uvědomuji. A kritizuji to, že tento problém není systematicky řešen.

Záchrana řádů stovek nešťastníků z moře však problematiku migrace ani nezhorší ani nezlepší. Nahlížím na tento problém ze zcela jiného pohledu. Jinak řečeno, pokud se z Evropa vytratí humanismus na kterém tato civilizace vznikla bude to dle mého soudu větší problém, než tisíce bezprizorních migrantů.

+1/−2
18.8.2019 12:22
Foto

Z20d63e79n68ě35k 72M97a24t62u20š97k29a 7248716245196

v podstatě s Vámi souhlasím.

Ovšem, humanismus se může z Evropy vytratit také díky těm, kteří stále ve vetším počtu zaplavují Evropu a jejichž kultura moc k humanismu netíhne.

A v některých koutech Evropy to je už trochu vidět.

+5/0
18.8.2019 12:30

S56l21a61v93o54m62í42r 55B21e74n66e43š 6932757230944

Jinak řečeno, pokud se z Evropa vytratí humanismus na kterém tato civilizace vznikla bude to dle mého soudu větší problém, než tisíce bezprizorních migrantů.

......................

Tato civilizace vznikla především na tom, že bránila své území před lidmi z nábožensky a civilizačně odlišných oblastí planety.

A humanismus?

Ten v Evropě nikdy velkou roli nehrál. V Evropě byl mír, když si stát X spočítal, že nění jisté, zda by válku proti státu Y vyhrál, nebo třeba když si spočítal, že by ji i vyhrál, ale celkově by se mu to nevyplatilo.

Evropa byla tvrdým kolbištěm, kde se válčilo, kde armády vypalovaly vesnice v dobytých územích, kde se tvrdě pracovalo, kde rolníci museli robotovat apod.

+2/0
18.8.2019 12:43

V86l47a16d67i61m73í92r37a 83B51o33š94k64o13v52á 3137259304293

Příliš mnoho Arabů trpí mj. nesnášenlivostí vůči ostatním společnostem, historie dokládá, že tak byli odchováni různými jedinci, kteří se v té které zemi zmocnili vlády, např. byli odnaučeni starat se o zemědělství, výsledkem je zbídačení. V minulosti vyspělé země nastavily nelítostné či přísné podmínky např. pro židy bezprostředně ohrožené na životě nebo i pro jedince prchající před stalinisty. Některé podmínky pro migraci ale byly správné: zadržet "prchající", ověřit, zda jde o slušného člověka, pomoci mu sehnat práci, bydlení aj., vyžadovat ctění zákonů země, kde žije... Vedení EU by se tím mělo primárně zabývat. Např. je prokázáno, že už tři generace migrantů z arabského světa (mj. v Německu) ve vysoké míře neuznávají ústavu dané země, to je neakceptovatelné. Stejně jako když prezident ČR dělá z ústavy hadr na podlahu.

+1/0
18.8.2019 9:32

P46e11t52r 82K77o17r68e93c67k38y 2133487493251

MZ a jeho kauzy už nebudí zájem, spíše nenávist, zlobu což je asi pochopitelné. Imigranti budí spíše obavy z toho co bude a příklady známé ze Švédska a Dánska příliš lidi netáhnou, nedivte se. Obecně si myslím, že Češi rádi pomohou v nouzi a pokud se to které etnikum zatřídí a respektuje zvyky a zákony není problém....

+4/0
18.8.2019 9:29

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Prodáváte rasistické zákusky, tvrdí zákazníci. Tradiční, brání se výrobce

Čokoládová pusinka, zákusek populární hlavně během německých únorových karnevalů, narazila na odpor kvůli svému...

Všichni jste krásní, říká modelka. Předávání cen moderovala zcela nahá

Modelka Ibi Støvingová (45), která moderuje dánskou verzi americké show Naked Attraction, vyvolala pozdvižení...

Výrobce největšího mobilního propadáku definitivně zavírá krám

Po třech letech od uvedení prvního neúspěšného pokusu prorazit na smartphonový trh značka Essential od spoluzakladatele...

PRVNÍ DOJMY: Co až tvé nahé fotky uvidí mamka? I herečky V síti pláčou

Vít Klusák zažívá věk zralosti. Zatímco v debutu Český sen ubližovala mystifikace neškodným zástupům toužícím po...

Nenáviděla jsem se za svá prsa, říká Fialová. Poprsí si nechala zmenšit

Herečka Kateřina Marie Fialová (22), známá ze seriálu Ordinace v růžové zahradě či show Tvoje tvář má známý hlas, šla...