Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LU

V4, to by si Slováci dali, ekonomicky a politicky spolupracovať so super štátmi. Poľsko, Česko, Maďarsko.;-D;-D;-D Jeden lepší ako druhý:-)

0 0
možnosti
JR

J89a71n 42R42á78ž

16. 1. 2019 16:20

Srovnání EU s USA by mělo být spíše varováním, než nějakým vorem pro následování. Zvláště když si uvědomíme kolik mrtvých v občanské válce o další vývoj americké unie nejprve muselo padnout, než se USA zformovaly do podoby, jak ji dnes známe. V EU se dnes také vyskytují přibližně dvě stejné formace s rozdílnými názory na politické uspořádání unie , jako byly tehdy v USA. . Jedna chce federativní uspořádání se silnou centrální vládou a na druhé stejně silná názorová formace, která by byla spíše pro konfederativní uspořádání Evropské unie se zachováním co největší suverenity rozhodování na národních státech. Dnes mají spory mezi členskými státy EU principiálně stejné důvody, které dělily názorově členské státy americké unie před občanskou válkou a Brusel to nechce vidět. Což je obrovskou chybou. Jak se stalo v USA zástupným důvodem pro vznik války otroctví, tak se klidně může stát zástupným problémem války v Evropě migrace, i když skutečné důvody jsou jiné.

0 1
možnosti
KB

K41a22r11e68l 27B62o57k

16. 1. 2019 9:30

Bohuže,přání ocem myšlenky.

0 0
možnosti
KS

Pokud chce Evropa přežít, tak jí nezbude nic jiného, než Spojené státy evropské vytvořit. V dnešním světě rozhoduje na prvním místě velikost trhu. Je skoro jedno, jak moc je ta země chudá (Brazílie, Indie, Rusko), protože v tak obřích zemích se vždy najde dost bohatých lidí. Unie má taky veliký trh, ale jakákoli změna se děje nepružně v řádu let a rychlost, s jakou se prosazují změny, dnes rozhodují na druhém místě. Existence národních států s několika desítkami milionů hlav (a mnohdy ani to ne) ztrácí opodstatnění. A Unie nakročená tam i tam pak také. V minulosti byl nadnárodní stát něco naprosto normálního. Čechem totiž nebyl ten, kdo mluvil česky, ale ten, kdo žil v hranicích státu, i když zasahoval do Braniborska nebo dnešního Slovinska. A nikdo s tím neměl problém. Dnešní lidi pod třicet let také moc neřeší, kdo je odkud.

3 0
možnosti

Evropská unie je jediná šance pro nás! Nesmíme vystoupit, ale musíme ji změnit! Demokraticky!

V současném globalizovaném světě můžeme přežít jen jako součást FEDERATIVNÍHO soustátí. Nestačí být členem klubu států v Evropě!

Jednota musí být nejen ekonomická, ale i politická!

Demokracie není jednoduchá. Rozhodování v ní trvá déle než v totalitním státě řízeném jednou stranou. Třeba ANO. Ale Deo gratias! za naši svobodu a demokracii. Snažme se je uchovat! :-)

4 1
možnosti
JS

J69a73n 77S19o56u75č67e64k

16. 1. 2019 8:03

Pod Váš článek bych se podepsal. S jedinou výjimkou, myšlenka jakýchsi Spojených států evropských, mně připadá neuskutečnitelná a pro Evropu spíše škodlivá. Dnes vidím nebezpečí ve stále větší hegemonii Německa a oslabování suverenit států ve prospěch bruselské byrokracie. A co se týče brexitu, Britové prostě vystoupit musí, a to za každou cenu. Pokud by to vzdali, ukrutně by se ponížili a zcela by se podřídili bruselskému diktátu Z kdysi hrdé země, která určovala dění téměř na celém světě, by se tak stala jen špinavé onuce.

0 2
možnosti
KS

Zkuste to srovnat třeba s Indií. Svět ji vnímá jako jeden stát, přestože se skládá ze 29 států. Obyvatelstvo mluví minimálně 22 jazyky, takže jako úřední používají angličtinu, aby se vůbec domluvili. A fungují docela normálně. Jediné, co je spojuje, je přitom náboženství.

1 0
možnosti
OK

O70t34a 63K96i39n97c

16. 1. 2019 2:23

Můj názor je, že Evropská unie přežije s Brexitem i bez Brexitu.

9 0
možnosti
JD

"Měla se stát spravedlivým domovem pro všechny evropské národy."

Myslet si, že Němci a Francouzi se dobrovolně vzdají své nadvlády na úkor ostatních je nesmírně naivní až utopické. Proč by to proboha dělali? Celá unie je jen fantasmagorický bolševický projekt, žádná reforma se nikdy konat nebude, to je stejné, jako když si soudruzi v roce 68 mysleli, že je socialismus reformovatelný....

7 3
možnosti
KS

Pozitivní je už to, že Francie a Německo má stejný ekonomický zájem. Jejich potýkání se sice táhlo vždy Evropu nahoru, ale často to nekončilo dobře.

1 0
možnosti
IM

I41v38a16n 84M91i77n37á66ř

15. 1. 2019 23:11

Skvělý a bohužel, smutně pravdivý članek. Díky za něj, pane Šarapatko ! Pokud nám v současnosti něco EU přináší .. pak je to jen rozčarování.

3 3
možnosti
AR

Jsem rád, že země V4 mají nadále zájem o členství v EU, na její reformě a dalším rozvoji!!

3 0
možnosti
DR

Tak na ten "rozvoj" s těmi současnými starými strukturami v čele, kterým jde jenom o vlastní koryto, jsem strašně zvědav. Až začne tak dejte vědět.

1 0
možnosti
Foto

Zajímavý článek. Děkuji.

2 1
možnosti
  • Počet článků 228
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2206x
Čtrnáct let jsem působil v české diplomacii a zastupoval Českou republiku v Mali, Alžíru, Indonésii, Bruneji a Papui-Nové Guinei. Zabývám se především ekonomickou diplomacií, podporou českého exportu ale také problematikou islamismu a náboženského terorismu.

V letech 2013-2017 jsem byl nezávislým  poslancem Parlamentu ČR.

Seznam rubrik