Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Barkynson

Pane lubanku

slíbil jste mi zaslat nějaké materiály, ale krom srdečného pozdravu mi stále nic nedorazilo, mohu ještě doufat, nebo už ne?8-o

0/0
6.7.2012 12:20

lubanek

Re: Pane lubanku

Promiňte za odmlku. Já jsem měl též za to, že mě odpovíte vaším mailem a představíte se mě. V minulosti jsem poslal též jednomu pánovi materiály, a nikdy mě neodepsal, Ztrávil jsem na nich mnoho hodin.:-)

0/0
6.7.2012 17:17

Barkynson

Re: Pane lubanku

Mohl byste mi vysvětlit, proč bych se Vám měl asi tak představovat?Odpovídal jsem tady v diskuzi, Vy jste se mne zeptal na mail s tím, že mi něco pošlete, já Vám ho dal, Vy jste mi napsal, že jste rád a tím to končí?Jen by mne tedy zajímalo na co jste chtěl můj mail??A hlavně já se Vás o žádné materiály a ani nic jiného neprosil a ani po Vás nic nežádal...takže nechápu hlavně to, že se podivujete, že sem se Vám nepředstavil :-.)))

0/0
8.7.2012 8:17

lubanek

Re: Pane lubanku

Dobrý den. Já jsem čekal na to že mě potvdíte svým mailem s kým mám tu čest. Já nechodím na tuto stránku tak často,ale můj mail otevírám velice často. Ale přesto přezevšecko vy mě odpovídáte radši touto cestou, než emailem na můj email. Kdybych náhodou nešel na tuto stránku, tak byste nikdy nedostal mojí odpověď, a myslel by jste si že jsem na vás zapoměl.Chápu vaší odpověď, že nemáte zájem a že se o nic neprosíte. Pokud se nemíníte,  představit z důvodů že se o ty materíály neprosíte, je to vaše soukromá věc a já jí respektuji. Zde na západě je zvykem nejdříve se představit. Pokud vám to dělá potíže, tak bude lepší když nebudu něco posílat někomu,koho znám jenom pod Jménem nebo nickem Barkynson. Nic ve zlém. Dveře nezavírám. Přeji hezký den.:-)

0/0
8.7.2012 18:41

Barkynson

Re: Pane lubanku

Pane lubanku..tak ještě jednou a pomalu: oslovil jste mne s tím, že mi chcete něco poslat, a abych Vám napsal svůj email.Řekl jsem si proč né jelikož jsem člověk zvídavý a adresu Vám poskytl.Pak jsem jen již očekával ty Vámi zmíněné zajímavé materiály k tématu.Nevěděl jsem, že když mi nabízíte zaslat email, že se spolu předtím musíme skamarádit a povykládat si o sobě.Pokud bych to byl býval tušil rovnou bych Vám odpověděl, že nemám zájem, mám svých přátel dost.Takže pokud se na tom Západě jak píšete oslovujete s tím, že si pošlete mail a pak si vyprávíte své životopisy, ok, Vaše věc, já jen myslel, že máte něco zajímavého k mimozemšťanům..takhle Vám ted ypoděkuji za nabídku a nechme to být..

0/0
8.7.2012 19:28

lubanek

Re: Pane lubanku

Dobrý den. Zde nešlo o žádné kamarádství, ale o to abyste mě odpověděl pár řádky cestou emailu a ne touto cestou, což se do této doby neuskutečnilo.

Komunikovat touto cestou je obtížné.Mám mnoho přátel i lidí, kteří se mnou kominikují mailem, a ne po blogu. Možná že je to nedorozumění.

0/0
9.7.2012 8:02

lubanek

Re: Pane lubanku

P.S. Též pokaždé když jdu na tuto stránku tak chytnu až 10 virusů!!

0/0
9.7.2012 8:26

Bouše

Jen takový skromný dotaz:

Když jsme se nevyvinuli ze zvířat, proč nejsme od počátku své existence na dnešní úrovni? 8-o

+2/0
5.7.2012 9:07

lubanek

Re: Jen takový skromný dotaz:

Tomuto říkáte úroveň8-oPopulace je stále agresivnější, týraných dětí je od roku 2000 pětkrát více

Sexuálně zneužíváno a tělesně nebo psychicky týráno bylo loni 6642 dětí. To je o 5300 případů více než v roce 2000. Zároveň jde o dosud nejvyšší číslo české historie. Za uplynulých jedenáct let policisté řešili celkem 31 653 takových případů. Nadace Naše dítě (NNd) zveřejnila statistiky ministerstva práce a sociálních věcí. Podle nich jen během minulého roku přibylo téměř tisíc takovýchto případů.

+1/0
5.7.2012 10:23

Bouše

Re: Jen takový skromný dotaz:

To je ovšem "uzenáč" jako prase. :-P

+6/0
5.7.2012 10:47

lubanek

Re: Jen takový skromný dotaz:

A je jich bohužel víc a víc. Ach ta evoluce.;-(Matku, jež odhodila mrtvého kojence do lesa, obžalovali z týrání.atd. atd.

+1/0
5.7.2012 13:24

iVčera.iDnes.iZítra

Re: Jen takový skromný dotaz:

Jak dobře, že statistiky existují relativně krátkou dobu, viďte?

+2/0
5.7.2012 10:48

lubanek

Re: Jen takový skromný dotaz:

To jsem okopíroval z vaších novin Idnes. Též:Dluhy se v Česku vymáhají jako na Divokém západě

Věřitelé začínají v Česku kvůli narůstajícím dluhům domácností i v podnikání stále více používat při jejich vymáhání praktiky používané dříve na Divokém západě. Stále častěji se uchylují k vydírání či útisku. Naopak dlužníci zase všemožně manévrují za hranicí zákona, aby vyklouzli z exekuce svého majetku či aby podvodem přišli k penězům. „Dlužníci se zase snaží odklánět majetek, aby nebyl postižen. Převádějí ho na druhého z manželů, zúží společné jmění a pak se na papíře na oko rozvedou,“ uvedl Nečas. Co se týče trestného činu poškozování věřitele, policie v roce 2011 evidovala 260 případů za bezmála půl miliardy korun.Na manévrování dlužníků si opakovaně stěžuje Česká daňová správa, která rovněž registruje narůstající počet daňových dlužníků, kteří vše převádějí na osoby blízké, jsou hlášeni k pobytu na obecních úřadech, a finanční úřady tak z nich nemohou ani exekucí nic vypáčit.

+1/0
5.7.2012 10:55

lubanek

Re: Jen takový skromný dotaz:

„Berňák proto volá po dalším zpřísnění zákonů.

U krácení daní, kdy je pak pachatel v roli dlužníka vůči státu, to bylo jen loni přes 700 trestních oznámení s vyčíslenou škodou za téměř 3,4 miliardy korun, což je jen zlomek odhadované skutečnosti.

Lichváři za vodou.

Zase zpřísnění zákonů? To je evoluce co? Z vína se podařilo udělat 7 miliónů korun atd. Stačí si přečíst černou kroniku a podívat se co udělala evoluce z dnešní mládeže. Oni ale svobodně poznávají že. Drogy, alkohol, zmlátějí policii , kradou kabely a kdejakékolv železo.atd. Dokonce i 18 denní holčičku z kočáru. Ještě že moje děti nemusí žít v takové společnosti kde je většina ateistů atd. Nic ve zlém ale to jsou fakta.

+1/0
5.7.2012 11:03

iVčera.iDnes.iZítra

Re: Jen takový skromný dotaz:

Jakože je u nás větší kriminalita než v zemích, kde je větší podíl věřících? ;-D;-D;-D

+2/0
5.7.2012 11:05

lubanek

Re: Jen takový skromný dotaz:

Na to se musíte zeptat vašich lídrů. Já tam díky Bohu nežiju. Na příklad Jížní a Severní Amerika tyto problémy nemá.

Ale já to myslím všeobecně. Celý svět je v tom jako za dnu Noé.Někde více někde méně. Ale evoluce to vyřeší a vyřešuje.Možná že to dělají jenom ti co se vyvinuli ze zvířat?;-D

Ale to bych zvířatům křivdil, protože zvíře nehodí svojí matku do studny, nebo jí vytrhne dítě z náručí a znásilní ji. Zkrátka ne k obrazu ale pod obraz.;-(

+1/0
5.7.2012 11:14

iVčera.iDnes.iZítra

Re: Jen takový skromný dotaz:

Zvířata běžně zabíjí svá mláďata, pokud instinktivně cítí, že s nimi není něco v pořádku. Nebo ve smečkách zabije mladé nový dominantní samec, protože jsou to potomci jeho předchůdce. Takže tady bych argumenty nehledala.

Jinak: http://www.ok.cz/iksp/docs/258.pdf :-)

+1/0
5.7.2012 11:26

lubanek

Re: Jen takový skromný dotaz:

Ano zvířata jsou řízená instinktem, který jim tam byl vložen. Kdežto člověk dostal mozek a rozeznání co je dobré a co špatné, a přesto se tak neřídí. Možná že jsem dal špatné přirovnání, ale nechci zde popisovat ty hrůzostrašné lidslé případy, které nemají obdoby hyenismu atd.

+1/0
5.7.2012 11:40

lubanek

Re: Jen takový skromný dotaz:

Včera proběhla zpráva, že v Rakousku po krátkém zátahu zavřeli téměř 300 pedofilů atd. A co  týrání dětí. Pravá matka dítě netýrá ale miluje.

0/0
5.7.2012 11:45

iVčera.iDnes.iZítra

Re: Jen takový skromný dotaz:

No tak to pardon, to vy jste jako první uvedl příklad, že ani zvířata se nechovají tak brutálně jako lidé. Když s tím nesouhlasím, tak naráz otočíte o 180°?

Že lidé páchají zločiny, to víme všichni. Můj první příspěvek v tomto vláknu jen jemně upozornil, že statistiky existují relativně krátkou dobu. Těžko tedy posoudit, jestli je vyšší kriminalita teď, nebo jestli byla vyšší například ve středověku. A nebrala bych v absolutních číslech, protože jak známo, lidí na planetě přibývá. Stačilo by vztáhnout počet kriminálních činů na počet obyvatel.

+3/0
5.7.2012 14:11

isabell

Re: Jen takový skromný dotaz:

;-D R^ třeba taková Kolumbie je přímo vzorová- všichni věřící a jatka mezi lidmi na denním pořádku ;-)

+2/0
5.7.2012 11:44

lubanek

Re: Jen takový skromný dotaz:

Věřit v Boha neznamená říkat vím že existuje, jít každou neděli do kostela a žít jakýmkoliv životem. Ďábel taky věří v Boha a třese se. Věřící jsou ti kteří ta přikázání dodržují nezabiješ atd. V Bibli je jasně napsáno, že pobloudí a ve jménu Boha budou zabíjet a myslet si že mu dělají službu. Definice křeťan je ta: mít ducha KRISTOVA A CHOVAT SE JAKO KRISTUS. O těch náboženských lidech o kterých mluvíte by ho znovu ukřížovali. Ježíš jasně řekl: V marnosti mne ctíte učíce přikázání lidská.Úzká je brána a je jich málo kteří zkrze ní vcházejí. Též nebojte se mé malé stádečko. Takže to nezáleží na tom kdo se hlásí ke křesťanství ale kdo tak skutečně žije.R^

+1/0
5.7.2012 12:00

lubanek

Re: Jen takový skromný dotaz:

Promiňte. Měl jsem na mysli Jižní a Severní Karolínu v Americe, kde žije moje dcerka. Takže o Kolumbii nemám ponětí.

+1/0
5.7.2012 12:07

isabell

Re: Jen takový skromný dotaz:

Vy evidentně nemáte žádné ponětí hlavně o reálném životě  :-/

+3/0
5.7.2012 13:23

lubanek

Re: Jen takový skromný dotaz:

Děkuji za vaší českou upřímnost.Přeji hezký den.:-)

+1/0
5.7.2012 13:27

isabell

Re: Jen takový skromný dotaz:

Jsem italomaďarka- nesuďte dle češtiny- dělat to já u vás, myslím si, že jste tatar ;-) Pěkný den.

+3/0
5.7.2012 13:34

frnek

Re: Jen takový skromný dotaz:

No ne? Tak že máme něco společného. V Itálii žije moje neteř a dělal jsem tam výstup na horu Adamelo, a Dolomity a velice rád se koupal v jezeře Le Garda a Molveno. No a v Maďarsku samozřejmě Balaton a Budapest. Takže když nejsem Maďar tak jsem asi tatar že?:-) Pěkný den. Ano zde je jasno a teplo.

+1/0
5.7.2012 13:46

lubanek

Re: Jen takový skromný dotaz:

No ne?;-DR^R^R^

0/0
5.7.2012 13:48

isabell

Re: Jen takový skromný dotaz:

..... píšu si, že lubanek je i frnek :-/

+3/0
5.7.2012 15:51

Johny__S

Lubánku,

je zřejmé, že psanému textu rozumíte, i když občas předstírate, že ne. Takže já se zeptám znovu: kde se podle vás vzaly fosilie a proč jsou ty hlouběji uložené tak odlišné od dnešních žijících forem a proč se dnešní formy společně s těmito fosiliemi nevyskytují? Dokážete konečně odpovědět, nebo tu budete i nadále blábolit či lhát, jak je vaším zvykem?

+3/0
2.7.2012 16:14

lubanek

Re: Lubánku,

Až se dostanete na úroveň slušné diskuze, bez napadání o blábolení a lhaní tak možná někam dospějeme. Jinak pan Karel Drábek už odpověděl za mne:Z Hlubin pravěku je populární knížka pro děti. Zkuste argumentovat raději pomocí novějších knih pro dospělé. Přeji hezký den.:-)

+1/0
3.7.2012 11:51

lubanek

Re: Lubánku,

P.S. Též se mě velice líbí koment janycz:   Asi tak:: Zvíře posoudí situaci a vybere nejúčelnější řešení. Člověk posoudí situaci, zapojí svoje fantazie a poplete to tak, že se netrefí. ( a nazve druhého lhářem na svojí ochranu a podporu);-D

+1/0
3.7.2012 12:05

janacz

Re: Lubánku,

Není d;-)vu. Řeč byla vynalezena za účelem lhaní, protože "řečí těla"   je lhaní těžší.

+1/0
3.7.2012 13:12

Johny__S

Re: Lubánku,

Zkoušel jsem to s vámi po dobrém, ale vy nedokážete odpovědět ani na jasně formulovaný dotaz. To je pak těžké. Navíc to s tím porozuměním psanému textu asi nebudete mít tak slavné, protože já psal o tom, že jsem jako malý četl Z hlubin pravěku, z čehož nikterak nevyplývá, že by to byla jediná literatura, z níž čerpám své informace. Ve skutečnosti mám za sebou semestr evoluční biologie (zkouška za jedna) a vám doporučuji k přečtení knihu Úvod do evoluční biologie od prof. Flegra. http://www.knihcentrum.cz/uvod-do-evolucni-biologie/d-24946/?gclid=CKLhuty1_bACFUrP3wodQy6M8w . Prof. Flegr má velice čtivý styl, pročež předpokládám, že tomu porozumíte i vy. I když, těžko říct.

+1/0
3.7.2012 13:40

Johny__S

Re: Lubánku,

A mimochodem, argumentujete značně účelově (nepoctivě). Níže jsem si přečetl vámi nakopírovaný text, v němž se mj. praví, že nelze s jistotou říci, zda byl Australopithecus předkem rodu Homo. To ale není vyvrácení evoluční teorie, to pouze konstatuje, že naše znalosti ještě nejsou dokonalé. Na druhou stranu je tu vývoj samotného rodu Homo. Jeho nejstarší zástupci (Homo habilis) byli spíše podobni lidoopům, po vývoji trvajícím miliony let tu máme moderního člověka. Stejně tak to, že zatím do detailů neznáme přechod obojživelníků na souš, neznamená nic - protože zde máme krásné doklady evoluce uvnitř plazí linie i linie obojživelníků. A takto by se dalo pokračovat.

+3/0
3.7.2012 13:57

dva mraky

Re: Lubánku,

Tak nevim jestli vas Lubanek nakonec prece jen neprevezl a nedostal spor do roviny, ktera mu vyhovuje: vzajemne osocovani.

+1/0
3.7.2012 13:02

Johny__S

Re: Lubánku,

Ano, nalákal mě na ukázkového "uzeného slanečka".

+1/0
3.7.2012 14:21

dva mraky

Re: Lubánku,

:-) nové diskuze k tématu povstanou

+1/0
3.7.2012 15:00

lubanek

Re: Lubánku,

Genesis 2:19.. Nebo když byl učinil Hospodin Bůh z země všelikou zvěř polní, i všecko ptactvo nebeské, přivedl je k Adamovi, aby pohleděl na ně, jaké by jméno kterému dáti měl; a jak by koli nazval Adam kterou duši živou, tak aby jmenována byla.

Genesis 2:20... I dal Adam jména všechněm hovadům, i ptactvu nebeskému, a všeliké zvěři polní.:-)

+1/0
3.7.2012 16:25

Johny__S

Re: Lubánku,

Pojmenoval i druh zvířete Homo habilis?

+1/0
3.7.2012 16:41

Johny__S

Re: Lubánku,

Taky by mě zajímalo, jestli Adam pojmenoval taky baktérie a prvoky a jak mu je Bůh vlastně ukázal... Mimo to mi připadá jako docela zábavná představa, jak se před Adamem promenáduje taková tasemnice a jak jí Adam říká: "Ty budeš tasemnice", načež jí dovolí, aby se mu usadila ve střevech a neumřela hlady...

+2/0
3.7.2012 17:43

janacz

Re: Lubánku,

;-D

+1/0
4.7.2012 13:05

Johny__S

Re: Lubánku,

A jinak, pokud byl kdysi jenom jeden pár lidí, z něhož všichni pocházejí, mám k tomu několik dotazů:

1) Jak je možné, že potomci Adama a Evy nezdegenerovali příbuzenským křížením? Pokud Adam a Eva, byli první, logicky se jejich děti musely oddávat incestním vztahům. Jiné lidi než své sourozence a rodiče jaksi k dispozici neměli. V dnešní době to vede k těžkým vývojovým poruchám, proto je incest přísně trestán a zakazuje ho i křesťanství.

2) Kde se vzala taková variabilita lidí? Za šest tisíc let by se to dalo těžko stihnout i mutacemi, vy navíc mutace jako motor evoluce odmítáte. Přesto je ale velká variabilita lidí faktem: čtyři rasy, spousta různých tvarů obličeje i celého těla, vlasů, atd. Čtyři hlavní krevní skupiny systému AB0, spousta dalších ne tak významných. Velmi variabilní imunitní systém (např. hlavní histokompatibilní komplex), atd., atd. Kde se to vzalo? Kdy to vzniklo a jak?

+3/0
3.7.2012 17:20

iVčera.iDnes.iZítra

Re: Lubánku,

To je pravda. Ad absurdum dovedeno by to znamenalo, že Eva byla Adamův klon, naprosto shodná DNA - jak by potom mohla být jiného pohlaví? Zvláštní...

+1/0
4.7.2012 10:15

Johny__S

Re: Lubánku,

Bible k tomuto závažnému tématu bohužel ;) neposkytuje žádnou odpověď, a Lubánek tudíž také mlčí. Jak nemá k dispozici výklad Bible, raději neodpoví, jak už předvedl při diskuzi s Faustinem.

+1/0
4.7.2012 12:09

iVčera.iDnes.iZítra

Re: Lubánku,

Mě by zajímalo i víc věcí: jak to, že stromy v ráji plodily 8-o - jak to, že v jejich případě blizna a pestíky fungovaly, aby mohly stvořit to zrádné jablko? Vždyť tam jde o spojení samčí a samičí buňky! Jakože u rostlin je plození přirozené a u lidí je to důvod k vyhnání z ráje? :-) Adama rozmnožil dělením, zatímco jabloň klidně mohla použít své gamety? Zvláštní...

+1/0
4.7.2012 12:53

Johny__S

Re: Lubánku,

No, on je Bůh vyhodil spíš za to, že překročili jeho zákaz a snědli to jablko. Načež získali obrovské poznání, Adam měl pocit, že se může Bohu vyrovnat a navíc mu lhal, když předstíral, že se nic nestalo. Tenhle příběh má ovšem jinou rovinu: Bůh totiž CHTĚL, aby to jablko snědli, i když jim řekl, aby je nejedli. Proč? Je přeci vševědoucí, musel tedy vědět, co se stane, člověka nadto stvořil právě takovéhoto. Navíc pokud opravdu nechtěl, aby to jablko snědli, postaví k tomu stromu třeba stráž (stejně jako ji postavil k branám Edenu, aby se už Adam s Evou nemohli vrátit). Je to zvláštní, protože to celé nastrojil tak, aby to jablko snědli, a pak je za to potrestal. Tohle podle Bible Bůh dělá vůbec docela často.

+1/0
4.7.2012 13:16

Johanka z parku

Re: Lubánku,

To jo, podle více částí Bible (např. Job) se zdá, že Bůh je takový škodolibý rošťák. No ale nechci se moc rouhat, přece jen, kdyby náhodou...;-D

0/0
4.7.2012 14:51

Johny__S

Re: Lubánku,

Nemusíte se bát. Pokud se máte rouhat, tak to tak bude - a vy tomu nezabráníte. ;-)

0/0
4.7.2012 15:21

iVčera.iDnes.iZítra

Re: Lubánku,

Přiznávám, že je to hodně dlouho, co jsem četla Bibli...ale ten příběh znám. Jen mně přijde nelogický, to je vše. Pokud vrcholem lidské existence měla být blažená nevědomost - pak proč záludně připravovat pokušení ve formě zakázaného ovoce? Proč poznání zasluhuje trest? Moudrého otce jistě nepotěší, když ho dítě neposlechne, ale moudrý otec by snad nevyžadoval jen slepou poslušnost, moudrého otce těší, že se jeho děti snaží o poznání...

+1/0
4.7.2012 15:34

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz