Středa 27. května 2020, svátek má Valdemar
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Středa 27. května 2020 Valdemar

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

bubuli

Odpověď nečekám

Padlo tu poměrně hodně otázek, na které autorka ani jiný zastánce teorie "kdo nežije v manželství, žije proti všem" nechtěli nebo spíš nedokázali odpovědět. Pokud reagovali, tak hesly a frázemi typu "to přece všichni ví" nebo "to je snad jasné každému" či "prostě to tak je a basta".

Takže jsme se dozvěděli, že vdaná paní Ahsby (a s ní ještě pár jiných) je přesvědčená, že být vdaná je to nejdůležitější na světě a kdo to má jinak, je zbabělec a zaslouží si opovržení. A protože si to myslí ona, tak to tak je a nejede přes to vlak.

A tak to jooooo.....to zní logicky ;-D.

Očekávám další články na téma: blondýny jsou blbé, muslimové jsou teroristé, Romové kradou, homosexualita je nemoc, a abych nezapomněla na to nejdůležitější téma - Země je placatá a všechny planety se točí okolo ní.

0/0
10.12.2010 11:44

Ivy Ashby

Re: Odpověď nečekám

Jste naštvaná, chápu. Ale zkuste se zamyslet trošku víc a představit si větší obrázek naší společnosti. Být vdaná není to nejdůležitějsí na světě, ale pokud máte děti, je pro ně mnohem lepší žít s rodiči, kteří jsou sezdáni. TO je prostě fakt. Většina lidí, která tak obhajuje hromádky, opravdu používá pořád stejné výmluvy a většinou je za tím strach, sobectví, zbabělost, pohodlnost. Zkuste se zamyslet, kam vede svět, kde jsou všichni na hromádce, každý s každým, bez závazku a jen tak, každé dítě s jiným otcem, rozchody jako na běžícím pásu, žádná zodpovědnost, ale Já, já, já. Kam to vede? KDyž si každý řekne, můžu si dělat, co chci a nikdo mi do toho nemá právo kecat a manželství je přežitek a je úplně v pohodě mít dvě děti každé s jiným a nebýt vdaná?

0/0
10.12.2010 15:47

Deleter

Re: Odpověď nečekám

A. popište mechanismus, který způsobuje mnohem lepší život dětí v případě sezdaných rodičů

B. popište mechanismus, který vás nutí automaticky vidět všechny hromádkáře bez závazu a každé dítě s jiným otcem. Mně takový pohled připadá strašně pitomý. Stejně jako vaše poslední věta, to je blábol galaktických rozměrů.

0/0
10.12.2010 16:07

yan007

Re: Odpověď nečekám

pekne ste to napísala. Súhlasím a ďakujem za super blog.

0/0
10.12.2010 16:46

Ivy Ashby

Re: Odpověď nečekám

děkuji vám, yan007;-)

0/0
10.12.2010 18:26

pesimistka7

Re: Odpověď nečekám

Vy jste jak z nějaké sekty. Uvědomte si, že žijete ve světě, kde i NĚKTERÉ vdané ženy otěhotní s milencem a žijí ve lži, protože manželovi nepřiznají, že dítě, které miluje a vychovává není jeho. NĚKTEŘÍ ženatí muži mají milenky a s nimi děti, o které nemají zájem a jen platí, aby se to "neprovalilo". Plno manželství ač trvajících je nefunkčních, rozvody nejsou nic neobvyklého a jen lidé které v takovém prostředí vyrostli by Vám řekli (už zde někdo takový dokonce psal), jaké je to v tom žít. JE TO O LIDECH! Svatba, bohužel (hlavně pro Vás bohužel), NENÍ PAUŠÁLNĚ synonymem pro zodpovědnost, stejně jako "na hromádce" není PAUŠÁLNĚ synonymem pro nezodpovědnost - tedy DOKUD BUDOU na "jedné straně" ROZVODY A na "druhé" DVOJICE, KTERÉ PROŽIJÍ ŠŤASTNÝ ŽIVOT "BEZ PAPÍRU".

0/0
10.12.2010 17:33

Ivy Ashby

Re: Odpověď nečekám

ze sekty zvané manželé, to že se dějí v manželství špatné věci, neznamená, že je manželství samo o sobě přežité a špatné, argumentovat častým rozvodem jako důvod k nebrání se, je také mírně postavené na hlavu. Prostě chybí závazek a od toho se odvíjí další věci.

0/0
10.12.2010 18:28

pesimistka7

Re: Odpověď nečekám

Jaké "další věci" konkrétně, prosím? Netvrdila jsem, že je manželství přežité či špatné! - to mi nepodsouvejte. Jen jsem se Vám - evidentně marně - snažila vysvětlit, že u některých nesezdaných "chybí" závazek pouze ve formě psané s úředním razítkem, jinak fungují jako naprosto normální rodina a absenci OL nepociťují, jsou si vědomi o čem je vztah a rodina. Že pro Vás a x dalších je potvrzení závazku Oddacím listem nedílná součást je v pořádku, vy byste jeho absenci pociťovali - tedy se berte. Prostě: pokud budou případy, kdy lidé prožili šťastný život a řádně vychovali své děti "bez papíru" a ti, kteří se žení/vdávají s tím, že se kdyžtak mohou rozvést, budete u soudných lidí (a rozhodně nejen z řad nesezdaných) min. za zabedněnou.

0/0
10.12.2010 19:10

skoog

Re: Odpověď nečekám

Pardon že se vměšuju... 1) Kde argumentuje diskutérka nad Vámi "častým rozvodem jako důvod k nebrání se?" Kde píše, že špatné věci v manželství  znamenají, že špatné je apriori manželství? Promiňte, ale tohle mi nepřipadá jako dialog, ale jako tvrdohlavé dupání za SVOJI pravdu (ať už je jakákoli). Už jen z toho důvodu úplně neuznávám Vaši argumentaci a Váš způsob psaní.

2) Pro Vás je manželství o závazku, pro mě osobně o zodpovědnosti. Můžete mít závazek, ale neberete-li to zodpovědně, půjde to do kytek. Stejně tak můžu žít bez zjevných závazků, ale brát zodpovědnost za svoje jednání. Papír Vám opravdu nezaručí nic, je to o lidech. V tom se naprosto shoduji s pesimistkou 7.

0/0
10.12.2010 19:11

pesimistka7

Re: Odpověď nečekám

Děkuji. ;-)

0/0
10.12.2010 19:57

skoog

Re: Odpověď nečekám

R^

0/0
10.12.2010 19:12

bubuli

Re: Odpověď nečekám

Tak jinak.

Někteří lidé se brali z vypočítavosti, kvůli majetku, brzy si začali zatáčet, rvou se, nadávají si, týrají děti. Vyplývá z toho, že takoví jsou VŠICHNI, kteří se oženili/vdali?

Ne?

Ale VŠICHNI, kteří spolu žijí bez potvrzení, jsou sobci a zbabělci?

 

0/0
10.12.2010 17:59

Ivy Ashby

Re: Odpověď nečekám

všichni, co mají děti a nejsou sezdáni, všichni, kteří se vymlouvají a bojí se manželství, všichni, kteří odmítají manželství, protože chtějí být součástí moderního trendu, všichni, kteří staví svoje já nad my atd. Zatím se loučím, jdeme na večeři.

0/0
10.12.2010 18:31

bubuli

Re: Odpověď nečekám

1. Proč je tak nesmírně důležité mít na papíře potvrzeno, že k tomu druhému patřím?2. Proč je hodnotnější soužití "s papírem" než soužití "bez papíru"? 3. V čem se změní náš vztah, pokud se vezmeme? 4. Co se změní pro naše dítě, pokud se vezmeme? 5. Jak jste zjistila důvody, kvůli kterým se údajně lidé nechtějí brát? Dělala jste si průzkum, nebo jste si je vymyslela? 

Prosím o konkrétní odpovědi, ne jako obvykle o fráze a hesla.

0/0
10.12.2010 18:46

Zdeněk Burian

Re: Odpověď nečekám

Podívejte se na profilovou fotku paní Ashby a možná pochopíte proč je se svým stavem tak spokojená.

0/0
10.12.2010 18:58

viveka

Re: Odpověď nečekám

K uskutečnění jakékoliv akce je potřeba důvod, proč to udělat, ne proč to neudělat.

0/0
10.12.2010 19:07

viveka

Re: Odpověď nečekám

Z té poslední vaší věty se mi zdá plynout, že vás osobně drží u vašich povinností pouze svatební smlouva, a kdyby jí nebylo, neumíte si představit proč byste se měla chovat odpovědně

0/0
10.12.2010 18:54

IfčaX

Re: Odpověď nečekám

Je to asi tak stejně v pohodě, jako mít dvě děti každé s jiným a být vdaná... Podstata toho případného problému je spíše v těch dětech každé s jiným (i když i to se může v životě přihodit) než ausgerechnet v té absenci sňatku.

0/0
10.12.2010 20:21

Lou.

Re: Odpověď nečekám

ale to je furt dokola, Ivanko.Vy jste asi necetla tech 2000 komentaru. Kde berete tu jistotu, ze nesezdana dvojice k sobe neciti a nema zavazky a je bez zodpovednosti? Proc predpokladate, ze ti co se nevzali jsou promiskuitni ("kazdy s kazdym") A znovu, pro deti TEN papir v supliku rozhodne neni tak dulezity jako pece, laska,zajem zazemi.Pokud soudite podle lidi, ktere znate vy, OK.Urcite ale neznate vsechny takove pary a do soukromi jim nevidite.Tak uz toho omilani nechte.....

0/0
12.12.2010 17:35

motylek_02

Re: Odpověď nečekám

Vy si myslite, ze kazdy kdo tu reaguje a diskutuje je nastvany??? Rika Vam neco pojem diskuze, vymena nazoru, a vyjadreni nazoru s kterym nekdo nesouhlasi? Mozna by neskodiloo prestat druhym podsouvat a diskutovat VECNE. Bez rypani a kopani do druhych.

0/0
13.12.2010 19:40

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz