Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

SYETEY-KOTZOUR

ještě chvilku a máte 2 litry příspěvků

....jdu si na to čoudnout ;-D

0/0
30.7.2010 12:46

enrique

Pranýřovat ne...

Jen jsi k smíchu fanatiku.

0/0
30.7.2010 12:45

papaya.

ty vado...

;-D;-Dvy tady ještě blbnete, jo ?? že vás to pořád ba .... jděte si dát studenou sprchu, doporučuju :-)) ;-)

0/0
12.7.2010 15:34

bbybonek

Re: ty vado...

no co, pivko se chladí, maso na gril je naložené a než zapadne slunce, co bychom se nepobavili:-)

0/0
12.7.2010 15:41

bbybonek

Re: ty vado...

někteří naši hosté budou večer u grilu kouřit, tak si prosím zavřete okna;-)

0/0
12.7.2010 15:45

papaya.

Re: ty vado...

;-) jen si dopřejte, poblíž mě určitě nebydlíte, to už bych vám bušila na dvéře ..že mi hulíte pod okny ;-D;-D Tak ať se grilovačka zadaří, no ne ?? :-))

0/0
12.7.2010 15:52

bbybonek

Můj osobní závěr:

vůbec do hospody nechodím, ale z principu mi moc vadí to omezování práv majitelů  restaurací, pokud nejsou výroba, dovoz, prodej a konzumace tabákových výrobků postaveny mimo zákon. Je to velmi pokrytecké a nemravné. Jsem pro právo na diskriminaci, pokud budu mít restauraci, mým přáním je nevpustit hosty, které tam nechci, na tom není nic špatného, je to moje hospoda:-) mám právo zvolit si svoji klientelu, tak to přece dělají všichni, každý má právo vybrat si, pro koho bude pracovat. Kdo z vás si nevybírá???Ikdyž je situace bohužel jiná, nesouhlasím s ní. amen, a to je asi tak všechno:-)

0/0
12.7.2010 13:06

oslik

Re: Můj osobní závěr:

Však si můžete do své hospody pouštět koho chcete. Prohlašte jí za soukromý klub. Pak každý host nejprve zazvoní, vy přijdete otevřít, prohodíte s ním pár slov a pak se rozhodnete, zda ho vpustíte, nebo ne. Už jsem v takových taky byl.

Pokud ale prohlásíte, že dovnitř smí kdokoliv, kdo jde kolem, podléháte regulačním pravidlům. Nic naplat.

0/0
12.7.2010 13:25

jeste asocialnejsi grupa

Re: Můj osobní závěr:

kde je receno, ze ke vstupu do klubu musi majitel prohodit par slov s hostem, nebo ze je treba zvonit ? stanovy klubu mohou urcit klidne jine pozadavky na clenstvi, napriklad to, ze vstupem do klubu souhlasite s podminkami, ktere jsou uvedene na dverich ... pokud nejaka pravni uprava vymezuje podminky, za jakych majitel muze poskytovat clenstvi ve svem klubu, rad se nechat priucit ...

0/0
12.7.2010 13:43

oslik

Re: Můj osobní závěr:

To je fuk, jak se dostanete do klubu. Podstatné je, že zákon rozlišuje uzavřený klub od restaurace, která je otevřená veřejnosti. Ve druhém případě nemá majitel svévolné právo určovat si, koho tam pustí. Může jen vyhodit (nevpustit) hosta, který se chová nepřístojně (třeba močí mimo vyhrazené prostory), nebo třeba obtěžuje či napadá jiné hosty a podobně. Taková jsou prostě zákonná pravidla pro provoz restaurací.

Takže může "paradoxně" ze své kuřácké restaurace vyhodit hosta, který funí svůj kouř jiným hostům do talíře, ale nemůže vyhodit hosta, který si na takové funění stěžuje. Pokud by v takové situaci vyhodil stěžovatele, riskuje soudní žalobu.

0/0
12.7.2010 13:56

jeste asocialnejsi grupa

Re: Můj osobní závěr:

ale majitel nemusi toho stezovatele vyhazovat ... proste mu rekne, ze v tomhle podniku se kourit smi, a jestli se na tom stezovateli neco nelibi, tak muze odejit ... ani slovo o nejakem vyhazovani. to, jestli se rozhodnete vydrzet nebo takovy podnik opustit, je jiz vase soukroma vec.

0/0
12.7.2010 14:08

Deleter

Re: Můj osobní závěr:

Kdyby nebyl oslík jen takový tlachal, tak by věděl, že když si bude v hospodě s dovoleným kouřením stěžovat na kouř, tak ho sice nikdo nevyhodí, ale taky mu už nedonese ani jedno pivo. Tyhleti dvoupivní prudiči fakt nikoho nezajímaj.

0/0
12.7.2010 14:09

bbybonek

Re: Můj osobní závěr:

takže v soukromém klubu, kde majitel povoluje kouření, nebudete vyvádět, když si tam hosté zapálí?

0/0
12.7.2010 14:00

bbybonek

Re: Můj osobní závěr:

pardon-členové klubu;-)(členem může být např.každý, kdo souhlasí s provozními podmínkami)

0/0
12.7.2010 14:01

bbybonek

Re: Můj osobní závěr:

pardon-s klubovnvími pravidly-majitel v klubu povoluje kouření

0/0
12.7.2010 14:02

oslik

Re: Můj osobní závěr:

Že by první nesmělé jiskřičky pochopení? Pro případ, že by se to zase nějak zvrtlo: rozlišujme stále soukromý klub a restauraci otevřenou pro veřejnost.

0/0
12.7.2010 14:04

bbybonek

Re: Můj osobní závěr:

pomoooc;-D

0/0
12.7.2010 14:07

bbybonek

Re: Můj osobní závěr:

oslíku, vy jako programátor, pracujete pro klienty, pro které chcete programovat nebo pro otevřenou veřejnost a tudíž máte jakousi neopodstatněnou POVINNOST udělat službu každému, kdo u vás zabouchá na dveře? 

0/0
12.7.2010 14:20

oslik

Re: Můj osobní závěr:

Pracuju v systému privátního klubu. Nemám žádný krabicový software. Pokud bych ho však měl a odmítl ho prodat někomu třeba jen proto, že jsme se pohádali v diskusi, pak mě může takto odmítnutý zákazník klidně i žalovat, pokud se tak rozhodne (třeba proto, že můj produkt potřebuje a žádný konkurenční není). Ani nesmím podmiňovat koupi koupí něčeho dalšího, co zákazník nechce. Stejně tak, chci-li si koupit jídlo (jakožto hlavní předmět podnikání restaurace), neměl by hospodský podmiňovat koupi večeře konzumací vedlejšího produktu, tedy například zahuleného vzduchu.

0/0
12.7.2010 14:35

bbybonek

Re: Můj osobní závěr:

jednoduše řečeno, klienty si vybíráte, já také a nevidím na tom nic špatného

0/0
12.7.2010 14:40

jeste asocialnejsi grupa

Re: Můj osobní závěr:

vy nabizite nejaky produkt, rekneme fungujici na platforme windows ... prijde zakaznik, a bude od vas pozadovat produkt na maca, pripadne na nejakou tu linuxovou distribuci ... predpokladam, ze reknete: "nemame, nevedeme, zkuste to u konkurence". neni to nahodou dikriminace chudaku jablickaru a tucnakaru ?

omlouvam se, pokud nahodou pisete aplikace pro jinou platformu nez mnou uvedenou ... pripadne pokud pisete neco, co je schopne fungovat pod cimkoliv.

0/0
12.7.2010 14:41

oslik

Re: Můj osobní závěr:

Jakým způsobem poškodím na zdraví zákazníka, když mu řeknu, že mám verzi jen pro Wokna? Ale příměr je chybný, bavíme se o něčem jiném.

Zákazník chce verzi pro Wokna, ale já prodej podmíním tím, že si pro produkt musí dojít osobně a přejít bosky po střepech od dveří k prodejnímu pultu, protože jsem si stanovil na svém pozemku takové podmínky. Nebudete mě pokládat za magora, který je zralý na soudní žalobu?

O čem je řeč: jsem venku, mám hlad (tedy potřebuju se najíst), jediné dostupné jídlo dostanu v kuřácké restauraci. Bude-li v dosahu nekuřácká, není co řešit. Bude-li tam otevřená prodejna potravin, pak produkt nenaplňuje mé potřeby (teplé jídlo). Proč mám souhlasit s chozením po střepech, když si chci koupit oběd?

0/0
12.7.2010 14:55

bbybonek

Re: Můj osobní závěr:

vy po střepech chodit nemusíte, to váš zákazník, který chce verzi pro wokna

0/0
12.7.2010 14:59

jeste asocialnejsi grupa

Re: Můj osobní závěr:

protoze nikde neni receno, ze zrovna ten a ten podnik MUSI uspokojit vase potreby ... tedy pozadavek na "restauraci s chutnou, cenove dostupnou kuchyni, obsluhou nahore bez a ve vzdalenosti maximalne 100 metru od vaseho bydliste". ne, pokud se majitel podniku rozhodne poskytovat kuchyni, ktera nebude ani chutna, ani cenove dostupna, a obsluha bude fousatej neprijemnej dedek, tak je to pravo toho majitele a je pouze na zakaznicich, jak se s tim vyporadaji ... stejne tak, jako kdyz vas software bude stat za starou belu (cimz nehodlam snizovat vase programatorske kvality), je pouze na vasich zakaznicich, jak se s tim vyporadaji.

0/0
12.7.2010 15:03

bbybonek

Re: Můj osobní závěr:

no mě osobně by trefil šlak, páč jsem jen tupý uživatel a programování nerozumím, vlastně by mě oslík nevratně poškodil na zdraví

0/0
12.7.2010 15:05

oslik

Re: Můj osobní závěr:

Neustále a setrvale melete o něčem úplně jiném. Jsem váš zadavatel. Chci po vás, abyste mi zanalyzoval tok dat směrem od skladníka k šéfovi. Vy mi však neustále cpete analýzu toku dat od šéfa k podřízenému (kde skladník může být podřízeným, ale také nemusí). Já coby zadavatel vím, jaký je v tom rozdíl, takže co mám s váma dělat?

Já mám z ústavy právo na to, aby mi nikdo neničil svévolně zdraví. V ZLPS je obezlička, která odkazuje na jakési určení zákonem. Zákon povoluje výjimku z hygienických pravidel a umožňuje jistým skupinám lidí mi ničit zdraví, aniž bych měl možnost se proti tomu účinně (a aktivně) bránit.

A vy tu pořád melete pitomosti o nějakých (ne)právech na dostupnost hospody v okruhu 100 metrů, že nemám chodit někam, kde se mi nelíbí nazýváte možností volby a podobné kraviny. Jestliže mám hlad a potřebuju ho uspokojit, přičemž v dosahu je jen kuřácká hospoda, pak nelze mluvit o volbě, ale o vylučování. V jistých případech se prakticky totéž nazývá diskriminací.

0/0
12.7.2010 15:33

bbybonek

Re: Můj osobní závěr:

správně, diskriminace je moc užitečná věc

0/0
12.7.2010 15:43

Deleter

---

Nikdo vás nenutí souhlasit s chůzí po střepech. Prostě to teplé jídlo mít nebudete, nikdo nemá povinnost vám jej zajišťovat. A jestli chcete oběd, buď berte co je a kde je, nebo nechte bejt.

0/0
12.7.2010 15:26

Tojsmemy

Re: Můj osobní závěr:

Groupo, nepřipadá Vám to, co jste napsal až příliš demagogické? Dyť argumentujete úplně něčím, co není na stejném hřišti....

0/0
12.7.2010 15:00

bbybonek

Re: Můj osobní závěr:

my se snažíme oslíkovi vysvětlit, že to s ním myslíme dobře, že všichni mají právo na diskriminaci, jinak by oslík musel programovat pro každého, i kdyby se mu nechtělo

0/0
12.7.2010 15:09

Tojsmemy

Re: Můj osobní závěr:

Klidně mu to dokažte, pokud máte jak, ale použijte k tomu lepší přirovnání. On vám jasně řekl, že ničím svůj produkt ke koupi nepodmiňuje a prodává software šitý na míru. On není veřejné pohostinství, kde musí mít pro všechny zákazníky WC a minimálně pitnou vodu zdarma. Toto sice může mít, ale nená k tomu žádnou povinnost. Oslíkovi služby s těmi restauračními se nijak neshodují.

0/0
12.7.2010 15:25

bbybonek

Re: Můj osobní závěr:

jejda, to se nám ta diskriminace nějak rozjíždí;-Don nemusí, jiní ano

0/0
12.7.2010 15:29

bbybonek

Re: Můj osobní závěr:

my se tady snažíme vysvětlit, že každý má právo se rozhodnout, pro koho bude pracovat, oslík má pocit, že má právo pracovat " v systému soukromý klub", tedy že on si sám zvolí, komu bude své služby poskytovat, vy však tvrdíte, že majitel restaurace nemá co mluvit do toho, jaké chce ve svém podniku hosty ... to se mi nelíbí, já si myslím, že každý má právo si zvolit, pro koho bude pracovat, ať je to programátor nebo hostinský, programátor si rozhodne, komu bude programovat, hostinský si rozhodne, zda jeho podnik bude sloužit kuřákům, či nikoliv, potom je nesmysl, aby nekuřák v kuřácké restauraci se domáhal, aby hosté zde nekouřili

0/0
12.7.2010 15:40

oslik

Re: Můj osobní závěr:

Je horko, maso se už griluje, možná máte i nějaké to pivko v rámci rozcvičky.

Ano, mám právo se rozhodnout, jaký druh služby budu poskytovat. A v rámci té volby musím přijmout omezení s tím spojená. Majitel restaurace má také plné právo si zvolit, zda bude mít soukromý klub nebo restauraci otevřenou pro veřejnost. Ale když otevře pro veřejnost, nemůže se chovat tak, jako by měl soukromý klub. To zákon nepovoluje. Ovšem jsou tu jisté výjimky, které si vydupali lobbisté... A výjimky jsou morem, protože když se hlavy rozpálí, i revoluce z toho pak vznikají... :-P

Plošný zákaz kouření lze v daném kontextu chápat jako tvrdý důsledek snahy urputně zachovat výjimku. Kyvadlo se prostě vychýlí na opačnou stranu, a to silou, s jakou je drženo na nynější straně.

0/0
12.7.2010 15:58

bbybonek

Re: Můj osobní závěr:

Předpokládám, že se živíte jako osvč na základě žl, to není nic "na základě privátního klubu", musíte mít označenou provozovnu (i třeba váš byt) s uvedením "otevírací doby", tudíž u vás může zaklepat kdokoliv, ovšem na vás je, zda služby poskytnete, ne?

0/0
12.7.2010 14:45

oslik

Re: Můj osobní závěr:

Žijete v naprostém omylu, způsobeném neznalostí zákonů. To, o čem tu z horka plkáte, je upraveno v § 17 odst. 8 zákona 455/1991 Sb. (ŽZ), kde se mluví o spotřebitelích. To je dále upraveno zákonem 634/1992 Sb., kde je spotřebitel definován jako osoba, která nakupuje výrobky nebo užívá služby za jiným účelem než pro podnikání s těmito výrobky nebo službami. Já nic takového nedělám, anžto prodávám své služby firmám, které s mými produkty dále podnikají. Takže nikde žádnou otevíračku mít nemusím a tedy nikdo na mě nemá co klepat. A pokud mi někdo bude chtít zadat zakázku, může mi zavolat nebo napsat e-mail.

Co vymyslíte za další hovadiny, až se proberete z grilovací pijatyky?

Prostě pochopte, že podnikám (z pohledu této diskuse) v ještě privátnějším režimu, než jsou privátní kluby. Tedy pravidla si určuju vždy společně s odběratelem, a to pokaždé znovu.

0/0
12.7.2010 17:20

Deleter

Re: Můj osobní závěr:

To nemusí být žádný soukromý klub. V lepších restauracích (které zřejmě neznáte) si taky dovnitř nemůžete vlítnout jak namydlenej blesk.

0/0
12.7.2010 14:08

oslik

Re: Můj osobní závěr:

Jistě, vypoklonkují mě v případě, že bych obtěžoval ostatní hosty, například svou vůní včerejšího vydařeného táboráku a podobně. Ale nemůže mě vyhodit například proto, že mám viditelného beďára nebo pleš.

0/0
12.7.2010 14:17

bbybonek

Re: Můj osobní závěr:

mně osobně vůně táboráku, byť včerejšího a vydařeného nevadí, s beďarem vás jako majitel prostor, kam vstoupíte, vyrazím okamžitě;-D

0/0
12.7.2010 14:22

jeste asocialnejsi grupa

Re: Můj osobní závěr:

obavam se, ze bez spolecenskeho odevu vas z cele rady restauraci vymetou tak rychle, ze nestacite rict ani "pohlreich" ... a nejenom z restauraci, ze ano. pokud je duvodem pro znepristupneni podniku nevhodny odev, proc tim samym duvodem nemuze byt nesplneni jinych, majitelem stanovenych podminek ... kuprikladu souhlasu s pasivni konzumaci cigaret ?

0/0
12.7.2010 14:31

oslik

Re: Můj osobní závěr:

Tak analyzuji...

... že by proto, že svým vandráckým oblečením pohoršuji ostatní hosty? Tak marně přemýšlím, jak mohu ostatní pohoršovat svým nekouřením. Možná psychicky labilní citlivky?

Jinak ten příměr souhlasu s pasivním kouřením - to je totéž, jako by podmiňoval podání oběda s konzumací minimálně dvou piv.

0/0
12.7.2010 14:44

jeste asocialnejsi grupa

Re: Můj osobní závěr:

inu ostatni hosty pohorsujete kuprikladu tim, ze v prostorach kde je povolene kourit, se dozadujete nekoureni ... coz se nekomu muze zdat stejne pohorsujicici, jako kdyz na recepci poradanou svedskou kralovskou rodinou prijdete v bermudach.

a ano, znal jsem podnik, ve kterem vam behem dne pivo prinesli pouze k jidlu, protoze se jim tam stahovali na pivo pochybne existence, o ktere podnik nemel zajem ... bohuzel uz je to par let a ani nevim, jestli dotycny podnik stale funguje, ani jestli od podobnych praktik neupustili.

0/0
12.7.2010 15:11

Deleter

Re: Můj osobní závěr:

No to byste se divil "Dobrý večer, na jaké jméno máte rezervaci?" - "XXXXX" - "Je mi líto, pane XXXXX, ale nikde vás tu nemám. Hluboce se omlouváme, nashledanou."

0/0
12.7.2010 15:23

bbybonek

Re: Můj osobní závěr:

;-DR^

0/0
12.7.2010 15:26

Deleter

Perličky z diskuse

Normální člověk píše: "A jak už jsem napsal - já možnost výběru mám - když chci, jdu s dětmi do nekuřácké, když chci na pivko a cigaretku, jdu prostě do kuřácké. Tedy pokud mám možnost výběru já jako občasný kuřák ( krabka mi stačí na měsíc ) tak má stejnou možnost výběru i nekuřák ne?"

Forrrest píše: "Ano, jsi kuřák, takže máš na výběr. Gratuluji. Já, jako nekuřák, bohužel ne. A o tom to celé je..."

---

K tomu není nutné nic dodávat...

0/0
12.7.2010 9:03

Tojsmemy

Re: Perličky z diskuse

K tomu můžu dodat, že zde nejde jen o rozlišování toho, co mi chutná tak jím a co nechutná nejím, stejně tak jako kde se mi nelíbí, tak tam nechodím. Hospody, jakožto restaurace jsou místa, kam se lidé chodí občerstvit tzn. najíst a nepít. Určeno je pro veřejnost. To vysvětlím pro nechápavé: staří, mladí, bílí, žlutí, černí, s jakýmkoliv vyznáním i bez vyznání, chytří, hloupí, kuřáci i nekuřáci atd. Prostě pro všechny! Proto, takovej podnik nelze veřejnosti omezovat a všichni v podniku mají stejná práva. Kuřák má právo si zakouřit, nekuřák má právo na nezakouřenej vzduch. Nálepka na dveřích znamená právo kuřákovi si zakouřit. Takové právo vám kuřákům nikdo nebere byť normální je nekouřit (vyčteno z krabičky). Zajímavý je, že si tím automaticky kuřák v demokratické zemi přivlastňuje právo svým kouřením obtěžovat a otravovat další lidi. Restaurace nesmí mít své prostory zakouřené, na to je vyhláška i norma. Proč děláte z normálních věcí nenormální?

0/0
12.7.2010 11:32

jeste asocialnejsi grupa

Re: Perličky z diskuse

fajn, pokud je restaurace podnik pro vsechny, pak proc neni ve vsech restauracich POVINNE nakazano alespon jedno bezmase jidlo ? chudaci vegetariani, hospody jsou pro vsechny, ale zdaleka ne ve vsech hospodach daji vegetarianum najist ... masouzrout ma pravo se najist, vegetarian nikoliv ... proc maji mit vegetariani mensi prava, nez masozrouti ? pritom by to slo vyresit jednoduse tim, ze budou VSECHNY restaurace povinne vegetarianske ... nepripomina vam to nahodou neco ?

0/0
12.7.2010 11:38

Tojsmemy

Re: Perličky z diskuse

Pokud mě jako nekuřáka pasujete do role vegetariána, tak přemýšlím o tom, jak mě na zdraví ohrožuje ten fakt, že v hospodě nevařej vegetariánská jídla?

0/0
12.7.2010 12:04

jeste asocialnejsi grupa

Re: Perličky z diskuse

co treba tohle ?

http://plavsky.blog.idnes.cz/c/146296/Jsem-vegetarian-a-pozaduji-zakaz-masozravych-restauraci.html

a ano, priznam, ze jsem autorem uvedeneho clanku ... a klidne i priznam, ze je to cilene dovedene ad absurdum prave kvuli zakazu koureni.

0/0
12.7.2010 12:34

Deleter

Re: Perličky z diskuse

Co je to "zakouřené?"

Kde je to definované v nějaké normě?

Hospoda není veřejný prostor, protože není přístupná bez omezení.

0/0
12.7.2010 12:03

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz