Foto

Jednoduchym resenim by bylo zruseni danoveho pekla u nas a vytvoreni danoveho raje.

Pak by nikdo nemusel hledat raje nekde v zahranici, aby unikl z naseho pekla.

LP

Zřejmě vůbec netušíte, že daň se platí ze zisku, že? A že když firma v ČR zisk nemá, tak daně zkrátka neplatí. A zisk jaksi není totéž jako počet zaměstnanců.

LV

Pak firma v daňovém ráji vyfakturuje své dceři v daňovém neráji třeba poplatky za frančízu, za správu sítí, za pronájem know-now atd., aby jí snížila daňový základ, to vše na základě řádných smluv, a s tím uděláte co?

PB

P57e49t34r 16B22u43r93i28a96n

19. 5. 2024 12:23

A proč by firma v daňovém ráji měla vůbec nějakou dceřinou pobočku a proč by ji uměle snižovala zisk, když pan Šádek si myslí, že stejně daně platit nemusí?

Pro něj to prostě funguje tak, že si nějaký chlap z Německa, který s etiopskou manželkou žije ve Francii a má firmu založenou ve Švýcarsku otevře v České republice obchoďák, aniž by komukoliv musel cokoliv hlásit, po třech letech ho zavře, sbalí zisk a táhne jinam.

PB

P96e88t58r 83B21u93r24i50a60n

18. 5. 2024 20:40

Je vůbec možné, aby si vysokoškolák s volným přístupem na informační dálnici zvanou internet i po třiceti letech stále myslel, že firmy platí daně tam, kde si zapíší své sídlo? A když do daňového ráje, tak neplatí daně žádné a nikde?

No, já vím, že u nás je to možné, protože na tento primitivní hoax všech hloupých lidiček jsem obzvlášť vysazený, takže se s ním setkávám často.

Ale mám pro vás dobrou zprávu: můžete být v klidu, problém je už vyřešený a to víc jak třicet let!

Firmy bez ohledu na své sídlo, domovskou zemi, nebo mateřskou firmu platí daně VŽDY tam, kde vytvoří zisk, potažmo tam, kde fyzicky podnikají. Sláva, hurá, vyřešeno.

Opravdu si myslíte, že když si pronajmete stánek s párky před pařížským nádražím a celou sezónu tam budete úspěšně rejžovat, že z toho pak budete platit firemní daně v Ostravě?

To snad není ani možný!

AK

Pokud bude mít stánek sídlo v daňovém ráji, nebude platit daň v Paříži.

  • Počet článků 9
  • Celková karma 13,23
  • Průměrná čtenost 510x
Původem jsem z Teplic v Čechách, po absolvování VŠB Ostrava jsem v už Ostravě zůstal. Nezabývám se jenom politikou, ale i sportem. Pracuji jako OSVČ a pohybuji se mezi realitami. Jsem rozvedeny a žiji sám.

Seznam rubrik