Pokladny a pokladní
Kdo je ten člověk, který vynakládá tu menší, tu větší úsilí k prostému zaznamenání věci na pokladní pásek. Nebylo by lepší, aby dělal něco jiného? Poměrně často tam sedí i člověk, který jako by tam zabloudil náhodou. Hezký, inteligentní, milý… Proč proboha hledá cestu ke získání příjmu zrovna tímto způsobem? Když kolem nás je tolik příležitostí, tolik šancí k zajímavější práci.
A tak – kdo vlastně jsou pokladní? Vždyť popis takové práce musí odradit skoro každého. Proč jsou pokladní? Jako to má výhodu, oproti jiným činnostem? Nevidím žádnou. Snad, možná pro osamělou matku s malými dětmi, která se těžce pere se životem a nemůže najít práci, která alespoň trochu svými směnami respektuje její povinnosti vůči dětem. Jednu takou znám. A budiž řečeno, že jakmile přestala býti osamělou, hned od pokladny odešla.
Je to od prodejen plýtvání lidmi. Málo peněz, nezajímavá práce a mnohdy fyzicky náročná. Navíc stresující, když to nejde jak má. Drzý zákazník, nefunkční technika či ztracený čárový kód na zboží.
Vždyť technicky by to šlo zvládnout jinak. Bezkontaktní čipy a čtecí rámy místo poklady. V první fázi pouze výběrčí peněz, v dalším kroku automat na placení a turnikety pro propuštění řádného zákazníka z jeho nákupem. Takže proč tisíce zaměstnaných pokladní? Možná, že prodejci nechtějí investovat. Jejich zisky, zvláště u velkých řetězců, jsou neustále pod tlakem konkurence. Někteří raději končí a odcházejí někam, kde mají vetší šance (jako Delvita). A do toho ještě investice do nových technologií. Proč vlastně? Mají k dispozici masu lidí, kteří zahodí jakékoli ambice a sny u pípající kalkulačky.
Jiří Dastych
Jaké jsou rizika UI?

Umělá inteligence je na vzestupu a kde kdo se snaží ji používat. Paralelně jdou diskuse a aktivity na její regulaci a nastavení bezpečnostních mantinelů.
Jiří Dastych
Grónsko?

Trump se zakousl do získání Grónska a vypadá to, že nemíní ustoupit. Dánsko je v těžkém stresu a burcuje kdekoho, aby získalo podporu. Všeobecně se šíří pozdvižení.
Jiří Dastych
Zakázat!

Rozmáhá se nám tu takový nešvar. Množí se zákazy, příkazy a nařízení, jejichž jediným skutečným efektem je omezení lidské svobody.
Jiří Dastych
Proč nemohu mít dům, kde chci?

Vlastnictví pozemku je velmi zajímavé téma. Ve skutečnosti je vlastně otázkou, co vlastník pozemku vlastně má.
Jiří Dastych
Kdo je chciválek

Protože „chcimír“ je označení pejorativní, tak dotčení vymysleli označení „chciválek“ pro ty, kteří podporují Ukrajinu v jejím odporu. Konstrukce je postavena na jednoduché tezi, že podpora Ukrajiny se rovná podpora válčení.
Další články autora |
Poslední týden na daňové přiznání za rok 2024 online. Jak na to?
Nejen podnikatelé, drobní živnostníci a osoby samostatně výdělečně činné musí podat daňové...
Turek jel rychlostí přes 200 km/h a fotil se u toho. Policie věc prošetřuje
Europoslanec Filip Turek (Motoristé sobě) se na svém účtu na Instagramu pochlubil fotkou, ze které...
Po rychlé jízdě zemřel řidič v hořícím autě. Turek spekuluje o krvi na rukou médií
Hasiči v Brně v pondělí našli v hořícím voze mrtvého muže. Podle prvotních informací jel vůz po...
Jednání o míru jsou v kritické fázi, řekl Trump. Rubio rovnou naznačil konec
Sledujeme online Americký prezident Donald Trump v pátek naznačil, že USA zastaví mírové rozhovory, pokud Rusko nebo...
Papež František zemřel. Bojoval s nemocemi, bylo mu 88 let
Papež František v pondělí ráno zemřel. „Drazí bratři a sestry, s hlubokým smutkem musím oznámit...
Nechutnalo mu, tak naplánoval smrt vinaře, říkají místní po vraždě ve sklípku
Když ve vinném sklípku natahoval víno do skleněného koštýře, pachatel jej patrně zezadu několikrát...
Při výbuchu u Moskvy zemřel generál, zabily ho nálože nastražené v autě
Při výbuchu nálože nastražené v autě ve městě Balašicha u Moskvy v pátek zahynul zástupce náčelníka...
Všechny cesty vedou do Říma: na papežův pohřeb. Umravní nad rakví Trumpa?
Premium Od našeho zpravodaje ve Vatikánu Oči celého světa jsou v posledních dnech upřeny na Vatikán. Do centra katolické církve míří...
Ruský velvyslanec dráždí Němce. Přišel na vzpomínkovou akci ke konci války
Ruský velvyslanec v Německu Sergej Nečajev se v saském Torgau zúčastnil připomínkové ceremonie u...

Akční letáky
Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!
- Počet článků 26
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 756x