Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.

Přihlásit se

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

RK

Je nanejvýš důležité a přínosné věnovat se podobným záležitostem. Protože historie je zásadní a měla by být tím hlavním, co bychom měli vědět. Totéž platí pro památky a proto musím s úctou složit autorce poklonu, že se na tuto cestu vydala. Připomnělo mi to někdejší výlet na hrad Vrškamýk, kde jsem rovněž narazil na partu historických bojovníků. Bylo velmi milé s nimi poklábosit a nechat se poučit, co to vlastně obnáší, takovou zbroj na sebe navléci. Že jsou to „kluci“ do nepohody, dokazuje skutečnost, že mi na krátkou chvíli ten pocit umožnili. Takže i já jsem se na chvíli stal středověkým bijcem.

Za historii i obrázky patří poděkování, osobně si myslím, že ona obětavá žena raději byla zticha, aby nakonec neskončila na hranici jako čarodějnice ovládající nadpřirozené síly (kdo to kdy viděl, přikazovat něco kohoutovi?). Možná na ni pán myslel nějakou materiální odměnou, třeba nám jenom dal avízo, abychom zkusili onu příhodu zakončit sami podle nás samotných...

Foto

Richarde, moc děkuji za pěkný komentář. Procházejíc se mezi vystupujícími jsem obdivovala jejich nasazení při následných soubojích. Vzhledem k tomu, že jsem před několika měsíci za svůj názor na poslední chvíli unikla kamenování a následnému upálení na hranici 😉bych se oné selce ani nedivila

Foto

Nádherné! Trochu mě zmátlo jméno hradu, tady máme zase hrad (zříceninu) Rotštejn. Vypadá jinak.

Dále mě zmátl sv. Eustach. Myslel jsem, že je patronem otolaryngologů.

Foto

Děkuji a omlouvám se za matení Rozhodně to nebylo mým úmyslem Je zajímavé, že jak Eustach, tak Hubert potkali jelena se zářícím křížem mezi parůžky. Ovšem proč si to patronství prohodili, to nevím 🤗

Foto

Danielo, moc se mi líbí Tvoje články. Oceňuji zajímavosti, legendy i všechny velice hezké fotografie.

Foto

Danielo, děkuji Vám za virtuální prohlídku. Takovou ďábelsky chytrou selku aby člověk pohledal ... jen tak dál.

Foto

Oženil jsem se tu.

Krásné místo pro obřad , co se v chvilce změnil na krátkodobý neřad.

Nnepamatujii si, jestli tam mají hladomornu.

Což je samo o sobě podezřelé. Měl jsem si to zjistit dřív

Foto

Děkuji za velice osobní příspěvek, protože i já zde kdysi měla téměř pohádkovou svatbu, předcházející velice šťastnému manželství. Hladomorna na Roštejně není, ale nedivila bych se, kdyby provinilce házeli z věže do obory, kde je v minulosti mohla roztrhat divá zvěř

  • Počet článků 16
  • Celková karma 11,87
  • Průměrná čtenost 322x
Ráda poznávám nová místa v České republice, fotografuji a ještě raději píšu. Občas a o čemkoliv :-))
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.