Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.

Přihlásit se

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

PP

Znal jsem kromě klasicky žlutého jen bílé a růžové. O těch ostatních jsem neměl tušení. No... budiž mi omluvou, že zlato nenakupuji zrovna běžně. :D

DT

Já taky, zaujalo mě, co je všechno možné. Exotické modré zlato třeba. Krásný den, ať se hezky daří, Petře.

Foto

Co všechno se dá se zlatem (a dalšími kovy) provést.

DT

Fascinující je, že se takové fialové zlato používá jako "kámen", který se zasazuje do normálně zbarveného zlata. Vypadá to hezky exoticky. Mějte krásný den, ať se hezky daří, Kláro.

VC

Opět zajímavé, poučné, čtivé.Děkuji..

DT

Děkuju, jsem ráda, že se líbilo a přeju krásný den, Václave.

Zajímavé. Já jsem znal jen žluté, bílé a červené zlato. Že se může bílé zlato ošoupat je docela nemilé.

DT

Modré a fialové a zelené zná asi jen málokdo. Proto mi to přišlo zajímavé, jak jsou zlatníci šikovní. Z těch barevných variant se často dělá něco ve stylu "kamene", který se pak zasazuje do běžného zlata, jsem se dočetla, protože jsou ty barevné varianty křehké. Přeju krásný den, ať se hezky daří, Milane.

  • Počet článků 1200
  • Celková karma 16,69
  • Průměrná čtenost 1211x
Pokud vás blog pobaví nebo se v něm dočtete něco zajímavého - je jeho účel splněn. Přijďte si popovídat do diskuze, často je ještě zajímavější než blog sám, díky milým a znalým návštěvníkům. 
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.