Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.

Přihlásit se

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zajímavé. Spíš než samotná existence oblačnosti na exoplanetách by nás asi mělo víc zajímat její složení. Sirné nebo čpavkové deště asi nebudou ideální pro vznik a udržení života.

DT

Leda by to byly nějaké extrémofily. Síra byla myslím i u našich prvních na jídelním lístku. Jde jen o to, aby měl ten metabolismus dostatek možností k chemickým reakcím. Bylo by legrační poznat druh života, který využívá ještě i jiné reakce. Mějte se moc hezky, ať se vám dobře daří, Milane.

MS

"Dnes mimo jiné tušíme, že je většina exoplanet větší a daleko hmotnější než Země."

Může jít částečně o výběrový efekt, že větší planetu detekujeme snadněji než malou, zvlášť na vzdálenější oběžné dráze. Záleží na měřící metodě, zákrytová nebo změny v rychlosti hvězdy.

DT

Máte pravdu, napsala jsem to neobratně. Vidíme hodně těch velkých, zatím ty malé moc pozorovat neumíme, ale doufejme, že se to časem změní. Mějte krásný den, Michale, ať se hezky vydaří.

Foto

Z pohledu pravděpodobnosti bude exoplanet ve vesmíru stejně nepočítaně jako hvězd a na části z nich bude i život. Z empirického pohledu bude lepší, když o sobě nebudeme vědět, natož abychom se s "takylidmi" setkali.

DT

Na nějaké velké setkávání to nevidím, protože jsme od sebe hrozně daleko. Ale bylo by zajímavé vidět, jak na tom jsou... Přeju krásný den, ať se vám daří, Štěpáne.

  • Počet článků 1065
  • Celková karma 20,93
  • Průměrná čtenost 1270x
Pokud vás blog pobaví nebo se v něm dočtete něco zajímavého - je jeho účel splněn. Přijďte si popovídat do diskuze, často je ještě zajímavější než blog sám, díky milým a znalým návštěvníkům.