Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.

Přihlásit se

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

RJ

Je to o prioritách a z toho plynoucích financí."Závod o Měsíc" měl absolutní prioritu u obou tehdejších účastníků. Ta byla dána jednak politikou ale do značné míry i vojenským využitím kosmického programu.

O nákladech "Sovětského svazu" na vesmírný program toho mnoho nevíme ale víme o nákladech USA a dá se odvozovat, že budou velmi podobné. Tedy z dnešního pohledu astronomické.

V NASA se na něm podílelo 250 000 lidí. Opět z dnešního pohledu absolutně nepředstavitelné.

Z toho plyne, že příklon k "soukromým" firmám je logickým krokem. A ve finále ač jsou náklady pro stát značné, jsou pořád na zlomku toho co by to stálo pokud by se tím zabýval stát.

Ona je to hodně složitá problematika, rozhodně složitější než na jeden článek.

Ovšem i tak díky autorce.

DT

Bude určitě zajímavé mít víc technologií a rozmanitější. I kdyby zatím zkoušeli jen jednoduché, přímočaré a nesprávné způsoby, jak přistát. Ti protivníci argumentují tím, že už to všechno stálo tolik peněz, že by se za ně pořídil normální solidní a fungující model. A ty peníze šly z NASA... ne z těch soukromých firem.

Krásný den, ať se vám hezky vydaří, Rostislave.

Ve světle dnešních problémů s dobýváním Měsíce působí téměř neuvěřitelně skutečnost, že v letech 1969-1972, kdy technika nebyla zdaleka na dnešní úrovni, Američané uskutečnili v rámci projektu Apollo několik zdařilých přistání s lidskou posádkou.

MB

Někdy na začátku 80-tých let jsem do kalkulačky Texas Instruments 57 naťukal z časopisu VTM program "Simulace přistání na Měsic".

Po několika haváriích jsem dosáhl značného počtu úspěšných přistání...

DT
MS

Z obrázku a textu je zřejmé, jaký technický nesmysl je vize o přistání vysoké a úzké Starship na Měsíci.

DT

Je to tak. Ale vysvětlujte to fanouškům. Přeju krásný den, ať se hezky daří, Michale.

  • Počet článků 1089
  • Celková karma 18,23
  • Průměrná čtenost 1262x
Pokud vás blog pobaví nebo se v něm dočtete něco zajímavého - je jeho účel splněn. Přijďte si popovídat do diskuze, často je ještě zajímavější než blog sám, díky milým a znalým návštěvníkům. 
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.