Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seT21o27m79a60s 73K71a51l17i51v78o51d72a
Lidska posadka na Marsu pusobi zajimave, ale asi to nema prilis velky prinos vzhledem k nakladum a problemum takove mise. Navic v dnesnich extreme zadluzenych ekonomikach by se takove naklady tezko ospravedlnovaly. Rovery a drony (mozna i humanoidni roboti) maji asi daleko lepsi sanci na uspech predevsim pri dnesnim pokroku AI, automatizace a vyvoji v oblasti baterii. Tim odpada problem resit extreme zpozdenou zpetnou vazbu radiove komunikace kvuli vzdalenosti od Zeme. Jinak dekuji za clanek.
M18i76l38a11n 62Š77ť24a12s67t69n87ý
Na Měsíci bude asi problém skloubit místo přistání a místo budování základny. To lávové pole bude asi dost daleko od míst, kde jsou přírodní podzemní tunely a jeskyně, vhodné pro dlouhodobý pobyt.
M23i54r81e25k 47B45a69u59t29s53c18h
Víme, jak dopadl experiment Biosphere 2.
Takže k nějakému většímu osidlování Měsíce a Marsu jsem velice skeptický.
To, že umíme vynášet na nízkou oběžnou dráhu tisíce malých satelitů je jedna věc, ale šoupnout více tun v přijatelném čase někam výše už bude větší problém.
Od dětského věku se těším na zvládnutí fúze, pochybuju, že se toho dožiju.
Ale plány to jsou krásné, třeba se to povede.
D42a71n72a 16T30e84n27z50l96e32r
Možná by se mohly objevit nové motory, nové technologie, ale s tou biosférou máte samozřejmě pravdu. To nebude vůbec jednoduché... Mějte krásný den, Mirku, ať se hezky vydaří. 
P31E96T74R 30D72R73Á46P50A39L
A ted mi řekněte jeden jediný duvod, proč bychom měli na Marsu cokoliv budovat?
D65a16n91a 55T13e71n80z29l32e28r

Ze stejného důvodu, proč naši předkové vybudovali telefonní síť, když by klidně stačili holubi.
No a dneska máme internet.
Nové výzvy vyžadují nová řešení a vývoj věcí, o kterých dneska ani nevíme, že je zítra budeme potřebovat a že nám ulehčí život nebo nám ho rovnou zpříjemní.
Mějte krásný den, ať se daří. 
- Počet článků 1191
- Celková karma 16,68
- Průměrná čtenost 1214x


















