Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

DT

Velice dlouhý seriál. Vždycky když dojdou témata, můžu se chopit nějakého kamene. Mějte krásný den, Kláro, ať se vydaří.

1 0
možnosti
JM

J32i73ř79í 64M98l42s

31. 10. 2024 16:50

Vaše blogy jsou jedny z nejlepších nejen zde.

Velké díky za ně.

0 0
možnosti
DT

Jsem moc ráda, že se vám líbí, Jiří. Děkuju a přeju krásný den.

0 0
možnosti
ZZ

S tím pyritem jsem si jako 8 letý kluk pěkně naběhl.

Těžil jsem jej v uhelně, kde jsem roztloukal kusy uhlí v domnění, že těžím zlato. Natěžil jsem tehdy skoro čtvrt kila. Jaké bylo pak mé zklamání, že to zlato nebylo.

Další můj experiment v 13 letech byl se Sanytrem, který jsem těžil oškrabávání cihel na starém chlívě. Že se Dusičnan draselný dal koupit v drogerii jsem tehdy nevěděl.

Vyrobili jsme z něj zápalné knoty a střelný prach - tam jsme museli navíc podrtit trochu uhlí a sehnat od zahrádkářů síru - efekt následných explozí stál za to !

Dnes by za takové experimenty rodiče dětem urazily obě ruce.

2 0
možnosti
DT

Jste lepší chemik než já - takhle jsem myslím nikdy trhavinu nevyráběla. Mějte krásný den, Zdeňku, ať se hezky daří.

0 0
možnosti
  • Počet článků 1079
  • Celková karma 18,13
  • Průměrná čtenost 1265x
Pokud vás blog pobaví nebo se v něm dočtete něco zajímavého - je jeho účel splněn. Přijďte si popovídat do diskuze, často je ještě zajímavější než blog sám, díky milým a znalým návštěvníkům. 
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.