Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seT11o44m16á46š 42T42a45t22í49č58e70k
Jsem já to šťastlivec! Smažená jídla mne nechávají celkem chladným, největší šanci má květák. A když k tomu připočtu, že ke sladkostem včetně cukrových vod pociťuju vyloženě odpor, dožiju se určitě hodně vysokého věku.
Zatraceně.
D86a50n10a 58T72e25n52z84l21e28r
Ještě je tu alkohol, pokud se chcete přivést do hrobu dřív a veseleji. 
Ale bez legrace, mějte krásný večer, Tomáši, ať se daří. 
K93l97á88r10a 90T37ů18m15o59v42á
Normální máslo to jistí.
D93a26n12a 28T73e41n19z95l97e80r
A nesmažit na něm, protože jinak se to přepaluje a to jsou ještě jinčí chemické koktejly.
Mějte krásný večer, Kláro, ať se daří.
H38o61r32s69t 40A23n73t59o60n 63H51a26s89l71b16a46u26e45r
Dano, děkuji!
A pohodový večer!
D50a15n36a 16T89e25n75z70l47e80r
Děkuju také a krásný večer, Horste, ať se vydaří. 
J84i41ř16í 56B86e39r89á42n75e28k
Díky za osvětu. Potvrdila jste mi mé přesvědčení, že bez ghee se obejdu...
D69a77n63a 58T54e94n90z77l35e40r
Ono s tím olejem to nevypadá líp. To by člověk nesměl jíst skoro nic. Ale co se týká těchle oxidovaných cholesterolů, vypadá pro mě jako nejlepší varianta sádlo, které má sice taky cholesterol, ale míň než máslo.
Mějte krásný den, Jiří, ať se daří. 
M22i37c24h72a55l 92S54e32d71m16í93k
Při přeměně cholesterolu na oxysterol jsou faktory teplota, čas a přístup kyslíku. Nad 120°C rychlost exponenciálně roste, nad 150°C vznikají další reaktivní látky. Samotné ghee je z tohoto hlediska bezpečné (při správném skladování, jak píšete), připravuje se do 120°C s minimálním přístupem vzduchu.
Vejce připravená jako volské oko zachovají ve žloutku cholesterol, u míchaných vajec při zbytečně vysoké teplotě a době přípravy může dojít k částečné přeměně na oxysterol. Nejhorší je z tohoto hlediska sušená vaječná směs připravovaná za vysoké teploty s rozprášením.
D68a74n91a 74T29e57n93z39l59e80r
Díky za další střípky do mozaiky. Vidíte - vajíčka! Tím se mi to potvrzuje - není až tak důležité co jíte, ale jak to připravujete. A nakonec bude nejzdravější to sádlo, ze kterého mnozí dostávají pomyslný "infarkt", když slyší, že smažíte na sádle.
Přeju Vám krásný den, Michale, ať se daří. 
- Počet článků 1191
- Celková karma 16,28
- Průměrná čtenost 1214x


















