Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
P27e59t53r 38K98r48a23t72i27n50a
Je to tak. V první řadě: každý má plné právo nevolit, stejně jako volit. Ale kdo nevolí, neměl by mít právo nadávat, protože on svým nevoleném předem odsouhlasil libovolný možný výsledek. Takže by měl být vždy naprosto spokojen.
Další věc, co mě štve, je volba "menšího zla". Myslím, že pokud by lidi volili skutečně podle sebe, nebýt žádných manipulativních průzkumů (kde se např. nepohodlní potenciální konkurenti shrnou do šedé masy "ostatní"), možná bychom se divili. A třeba i dost příjemně.
Z49d79e11n60ě67k 48Ž10í11k52o32v73e56c25k13ý
To je sice v zásadě pravda, ale chodit volit je jenom podmínka nutná, nikoliv postačující. Kdybych k vobám nešel, tak by byl výsledek zcela stejný, jako když tam jdu, ať už hlas "zahodím" nějaké straně, která neprojde přes klausuli, nebo budu volit "menší zlo". Chyba není v tom, jak volíme či nevolíme, ale v tom, že se už v mezivolebním období nepostaráme o to, aby bylo koho volit.
M79o57j90m37í56r 33R72o72d90e69n
Ano, to je věc dávno známá a vlastně na to doplatil i předchozí režim jež v rámci nevyhnutelného hospodářského úpadku se snažil napravit zásadní chybu a to převzetí odpovědnosti.
Co nejhorší mohl totalitní režim udělat a taktéž udělal, byla důsledná likvidace tvůrčího jádra společnosti a její elity.
Zbyla zde rovnostářské maloměšťácká společnost jež potřebuje být vedena a motivována.
To ve spojení kdy naše republika je vlastně malý rybník vede k vzájemné výpomocné ekonomice a velké byrokracii a nadbytku zákonů.
- Počet článků 201
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 4188x
více na webu: www.petrcunderlik.cz
najdete mě také na facebooku:
Petr Čunderlík Photographer