Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PC

Pokud vím, vytruboval Hamáček ještě 2 dny před jednáním Sněmovny, že v případě neprodloužení NS se vláda obrátí na hejtmany, aby ji obratem o prodloužení NS požádali. Bylo to tedy dopředu naplánováno!

0 0
možnosti
DR

Když jsem tu po hlasování v PS minulý čtvrtek někde psal, že udělali hloupost poněvadž nejrozumnější by byl politický kompromis, tzn. prodloužit NS nikoli o měsíc, ale pouze o 14 dní s tím že se během té doby projedná a schválí pandemický zákon, na který se pak od začátku března plynule přejde, schytal jsem za to kvůli jejich osobnímu egu samozřejmě mínusy od některých jistých místních vševědů.

Tudíž jsem rád, že na má slova nakonec došlo a hejtmani se nakonec ukázali rozumnějšími než jejich spolustraníci v parlamentu.

4 3
možnosti
Foto

I42v58o 93C39i71l17i32c51h

15. 2. 2021 14:27

Vážně věříte, že za 14 dní bude pandemický zákon? ;-) Ono by plně stačilo, kdyby postupovali podle §69 Zákona 258/2000 Sb.

1 0
možnosti
ZZ

Pláčete zbytečně a na navíc špatném hrobě.

Ukazuje se, že poslanci opozičních stran jsou naprosto odtrženi od reality.

Hejtmani si uvědomili jaká katastrofa se na ně řítí a požádali Babiše o pomoc, protože jejich vlastní poslanci na zdravotní situaci naprosto kašlou. Babiš jim vyšel vstříc. Ostatně i Němci už Čechy onálepkovali tak, že dnes už nechtějí pustit ani pendlery - by ́t mají potvrzení o negativním testu.

:-P:-P:-P

0 6
možnosti
Foto

I63v62o 78C31i34l97i32c87h

15. 2. 2021 13:59

Odtržený od reality jste maximálně Vy :-P

1 1
možnosti
Foto

I80v91o 28C95i19l67i83c67h

15. 2. 2021 12:30

Hejtman Půta právě prohlásil, že počítá s tím, že nouzový stav skončí k poslednímu únoru a on znovu o jeho pokračování rozhodně žádat nebude. Bude se snažit přesvědčit vládu, že udržovat restriktivní opatření, která nefungují, tím, že je ještě zpřísní, nedává žádný smysl. Je čas ten systém měnit, kultivovat a přenést více důvěry směrem k lidem. Myslí si, že ten pokus hejtmanů o jednání s vládou nebyl příliš úspěšný a raději nechtěl komentovat některá mediální prohlášení vládních činitelů, která popírají to, co hejtmanům slibovali o víkendu.

4 1
možnosti
JK

To jste napsal přesně. Je neuvěřitelné, že Babiš pokaždé najde někoho, kdo mu na jeho sliby skočí.

6 0
možnosti

R^R^R^

Tady si ten §69 Zákona 258/2000 Sb. O ochraně veřejného zdraví může každý nevěřící Tomáš přečíst:

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-258#cast1

5 1
možnosti
PN

Také jsem zvědav na to, jak zareaguje opoziční sněmovna. A ÚS. Ten může reagovat samostatně? Nebo jim musí dát někdo podnět? Nevíte někdo?

Nemůže být nakonec výsledek jednání hejtmanů to, že prý u sebe měli i šéfy KHS a hodnotili rizika i ze stránky epidemiologické? Na rozdíl od jejich kolegů ve sněmovně?

0 0
možnosti
BV

Pane Cilichu,

zřejmě jste pořádně neporovnal oba texty. Jinak byste nepřeháněl a netvrdil:

"a o hodinu později už tam měl jiný text, který je nyní i na webu AKČR. Je to zcela něco jiného, než původně dohodli. Ptám se proč? Zastrašoval je snad Babiš?"

Dal jsem si tu práci a oba texty jse bod po bodu porovnal. Proto mohu konstatovat, že u osmi z původních bodů došlo pouze k upřesnění formulace, aby lépe vystihoval požadavek, který se v zásadě nezměnil.

Je pravda, že byl vypuštěn původní 8. bod z vašeho seznamu:

"8. Podporuje, aby co nejdříve (od 22.2.2021) došlo k otevření obchodů a služeb od za dodržování systému počet zákazníků podle plochy provozovny za dodržování hygienických podmínek;"

Nicméně je dost přehnané vaše tvrzení o něčem zcela jiném a o zastrašování

4 5
možnosti
Foto

I14v88o 64C92i29l12i19c46h

15. 2. 2021 6:24

Mně ty obchody a služby přijdou jako hodně zásadní.

6 0
možnosti
KK

Opatření na zpomalení epidemie je třeba racionalizovat. Dát jim smysl, aby je lidé byli ochotni dodržovat. To je základ toho, po čem jsme jak na půdě Poslanecké sněmovny, tak na úrovni krajů volali. Dohodnutá úprava opatření, mezi hejtmany a vládou, to podle mě v současném stavu splňuje.

----------------------------------------------------------------

Tohle je část odpoledního vyjádření hejtmanky Mauritzové z ODS. Já teda rozhodně nemám pocit, že by se takto vyjadřovala, kdyby ji předtím Babiš nějak zastrašoval.

1 0
možnosti
Foto

I59v88o 86C88i59l81i23c55h

14. 2. 2021 22:49

Když myslíte ...

0 0
možnosti
PC

Řekněme si to na rovinu - hejtmani a všichni, kteří jsou na vysokých pozicích, jsou jedna a ta samá pakáž, která tímto jasně prokázala, že jí o běžné občany vůbec nejde. Kazdý, kdo se dá na politiku, jde pouze za SVÝM cílem, za plným korytem, nikoli sloužit lidem.

Tohle vím už dávno, a proto jsem i tentokrát tušil, že se najdou podrazáci, kteří de facto vládě umožní nás nadále šikanovat.

Proto se k politice dlouhodobě stavím tak, jak se stavím - nevěřím NIKOMU. To však nemění nic na situaci, že jsem pořádně na....aný a znechucený a že mi to rozhodně není jedno.

Bohužel však vidím velkou část viny v lidech, kteří tak ochotně ohnou hřbety, a na druhé straně se jak sršni pustí do každého, kdo s kroky vlády nesouhlasí. "Díky" nim si vláda dělá, co chce, a nezmění se to, dokud se tomu většina obyvatel aktivně nepostaví.

7 4
možnosti
KT

Já to vůbec nechápu, jak ještě kdokoliv může Babišovi věřit, nota bene hlava kraje. Spíše máte pravdu, že to jsou politické hrátky. Volit se mi taky nechce, na druhou stranu tím umožňujeme bez problémů vládnout téhle šílené sebrance.

6 0
možnosti
  • Počet článků 195
  • Celková karma 30,16
  • Průměrná čtenost 2231x
Pán světla v divadle (takže vlastně světlonoš a pro některé zde možná i lucifer), také strojař z vývoje i ajťák s víc jak dvacetiletou praxí. Pravicový bohém s o třicet let mladší duší, rebel srdcem i myslí pro kterého je svoboda na prvním místě a nejstarší mimozemská "negativní nula" (0Rh-). Ale také rozený jihomoravák už léta žijící na českém severu a nyní již i napůl v Praze, kde se dobrá domácí slivovička shání opravdu špatně.
Všechny mé články na tomto blogu vyjadřují jen a pouze moje osobní názory. Pokud se to někomu nelíbí, nemusí to číst. Povinné to není.