Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
P29a10v83e17l 96K70ř36i61v87k38a
Díky za názor Jardo. Je to prostě slabý premiér, který na to nemá a každou chvíli říká něco jiného (ovšem fakt je, že zvýšení daní se nevyhneme - jiná možnost je tisk peněz a zvyšování dluhu, což je cesta do pekel).
J58a79r60o23s61l33a27v 34C39h41u83d81á52č11e29k
Zdravím Tě Pavle a díky Ti za komentář
, s kterým souhlasím.
Byl jsi loni na naší zlaté promoci? Náš bývalý spolužák a bývalý děkan tam řekl: "Jednou Mat-fyzák, vždycky Mat-fyzák". A Mat-fyzákům to vždy dobře myslelo a stále myslí. Ne jako tomuto jazykovědci a politologovi. I když Fiala to teď snadné nemá.
M70i33l13a69n 76Š47ť35a42s63t86n30ý
Nic proti tomu, když máte potřebu kritizovat našeho premiéra (od toho koneckonců politikové jsou
). Ale dělat z něj žáka Putina, to jste tedy hodně přehnal. Je vidět, že zde nežijete a nejste v obraze, protože jinak byste takovou nehoráznost nevypustil z klávesnice.
M92i40r76k65a 11P60a36n48t73l23í96k59o48v53á
Přesně tak, pane Chudáčkuu. I my to vidíme. (Kromě těch, co to vidět nechtějí). Karma. 
J88a73r69o12s36l76a97v 64C46h73u67d65á84č49e13k
Díky za návštěvu a komentář.
T25o25m73á91š 68C92h50a68r38v80á56t
Některé banky správně vyřešily výši daně z vysokých zisků. Zvýšily procenta úroků z vkladů, tím zvýšily zisk klientů, a snížily svůj zisk. Správně by mělo být
- zvýšily zisk BOHATÝM klientům, například Bureše. Ano, to je to správné řešení Chudáčku, liberále se sociálním cítěním !
J43a78r87o31s21l83a58v 80K12v77a32p16i85l
Fiala a Putinův žák? Jste krajně nechutný, autore.
J88a65n 56P65r19a98ž26á21k
Pane autore, možná už žijete příliš dlouho v cizina na to, abyste rozeznal jemnou nuanci mezi použitím slova daň v doslovném a přeneseném významu. Všichni platíme daň z příjmu, spotřební daň, DPH a podobné daně stanovené zákonem. Vedle toho už delší dobu platíme "válečnou daň" ve formě zdražovaní energií a mnohého dalšího. O této "dani" však nerozhoduje náš pan premiér, vláda nebo parlament, ta je důsledkem russácké agrese na Ukrajině.
J33a32r57o48s14l90a55v 13C29h45u88d54á91č97e19k
Obávám se, že jste si důkladně nepřečetl můj článek ani článek, na který odkazuji, nebo nerozumíte psanému textu. Cituji z obou článků:
Zvyšovat se naopak bude ta „válečná“. Fiala však poznamenal, že válečná daň je speciální věc, která se netýká celého sektoru a je dočasná.
Zdroj: https://chudacek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=793152
Nejde tedy o použití slova "daň" v přeneseném slova smyslu, ale o skutečnou novou daň.
Navíc mne urážíte, že "nerozeznám jemnou nuanci, jelikož dlouho žiji v cizině". Toto je diskusní faul.
J42a34r88o18m83í81r 71Š79i19š38a
Co je trvale konstantní, pak sliby, jak se všechny vlády ohání snížením byrokracie. Paradoxně s tím vidím nedostatek úředníků, kteří by přímo a osobně vysvětlili potřebným, kteří víc než tápou v internetové komunikaci, a tak vlastně neumí zažádat, i když jim vznikne nárok.
F54r61a65n87t77i23š87e78k 32L31u76f11t
Fakt že jo, "speciální válečná daň", to zní skoro jako "speciální vojenská operace". To není daň, to není válka kdo to tvrdí půjde sedět. Až nám zhorší rating kvůli nepředvídatelnému daňovému prostředí a prodraží se nám tím dluhy, bude nás to stát možná víz než kolik stát získá speciální daní. Taky si odradíme budoucí investory
J25a43r48o53s22l28a63v 76C78h29u72d60á34č29e31k
Souhlasím.
Děkuji Vám za návštěvu a komentář.
M81i76r69o26s14l61a62v 32B26u82č12e95k
Vaše šťouchnutí do P. Fialy je úsměvné. V podstatě jste jej pochválil, viz diskuse dole. Problémy jsou jinde,. ČR je ohrožena! Pokud se podstatně neznění hospodaření, směřujeme do teplých krajin - Do Řecka. Je ohrožena základní funkce státu - jeho služeb. Stát si omezil příjmy. Poslední hřebíčkem je Superhrubá mzda. Opatření sice správné, no ruku na srdce ...
To pomáhá pouze těm, kteří to nepotřebovali. Největší prokletí českého daňového a sociálního systému? Pořád dokola, jeho plošnost a neadresnost. Klasika 5. tis. Kč na dítě - podobně pomoc s energiemi. Určeno komu? Da dítě skoro a na energie - Všem! Jistě líbivé, no i kritizované - Dali málo. Je to blbě a hlavně nikam nevede. ČR potřebuje výdajové řezy a účelné investice. Zvýšit si příjmy, žel daně. Bude ochota, odvaha? Proč to Středula svým milým nesdělil ? ...
Toto je třeba vládě vytýkat. Nemáme na to a jsme v dluzích. O úsměvných nápadech opozice ani nemluvím. Jejich podpory by byly v násobcích. Pro děti, důchodce a energie třeba i zdarma. Stačí pozvednout strop až k nebesům! V podstatě y se jednalo o novou CK. U toho Jadranu bychom byli rázem, všichni. Stačilo by si vytáhnout Niveu a užívat si ...
J50u15r14a 89D58o39l53e76ž30e78l
Vládne vláda, ne opozice!
Fiala řekl, že nebude zvedat daně.
To opravdu nebude, bude zavádět daň novou. 


Kde má pan Fiala ty slibované úspory?
Kde má ty tisíce propuštěných zbytečných úředníků?
Kde má ty slibované reformy?
A97n11t83o48n51í18n 81T11i41c68h55e40r20a
Pokud na Fialu nemáte nic horšího než tuhle konstrukci, tak je to vcelku fajn premier
M18i16r26k25a 47P92a27n65t51l25í77k58o72v87á
Podle Vašeho měřítka. Možná.
- Počet článků 264
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1141x
Agnostik. Levicový liberál - liberál se sociálním cítěním v původním slova smyslu, tj. ne neomarxista, kam bohužel mnozí levicoví liberálové v posledních letech sklouzli.
Má rád hudbu, literaturu, filosofii, historii, vědu a sport. Mluví šesti jazyky a rád cestoval. Rád čte i píše.
Od listopadu 2012 starobní důchodce, který si - přiměřeně svému věku :-) - užívá života a dělá věci, na které dříve neměl dostatek času.
Pokud chcete vidět seznam rubrik a další informace, tak níže klikněte na "+ více".
Seznam rubrik
- Nezařazené
- Kultura
- Víra, náboženství a církve
- Čeština
- Věda a technika
- Společnost
- Láska a partnerství
- Ekonomika a finance
- Bitcoin
- Politika
- Praha
- Nizozemsko - Scheveningen
- Nizozemsko - ostatní
- Sport
- Osobní
- Blogování na iDnesu
Oblíbené blogy
- Do Thu Trang
- Karel Drábek, příroda, ekologie
- Radek Folprecht, hrady, zříceniny, města atd.
- Jan Borovička
- Aneta Coufalová, profesionální fotografie
- Miluše Ondrejátová, fotoblogy
- Anna Grosmanová (recepty)
Oblíbené články
- Helena Čížková, Na délce nezáleží
- Karel Čapek, Kousek pravdy
- Peter Westbroek: Život jako geologická síla (recenze)
- Česká strava - fotoblog
- Pěkné fotografie a povídání
- Prague 34 Gigapixel Panorama Photo
- Cesta do hlubin fraktálovy duše
Co právě poslouchám
- Stéphane Rousseau - Moi, Si J'Etais Une Femme
- J.S. Bach, Ciaccona, Julia Fischer (2/2)
- J.S. Bach, Ciaccona, Yehudi Menuhin (1/2)
- Jean Ferrat - L'Amour est Cerise
- Jacques Brel - Ne Me Quitte Pas
- Françoise Hardy - La maison où j'ai grandi, Il est des cho
- Françoise Hardy - Ci sono cose più grandi (původní text)
- Barbara - Ma plus belle histoire d'amour



















