Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Doufám, že přijde doba, kdy věda a logické myšlení dostatečně vysvětlí, že náboženství k ničemu nepotřebujeme. K náboženství patří např. řezání hlav u radikálních muslimů a v minulosti také pálení čarodějnic ze zištných důvodů.

Na druhé straně dnes ještě mnoha lidem víra pomáhá a v žádném případě bych jim to nerozmlouval. Ještě mě na padlo to někde napsal Karel Gott: Bůh nestvořil lidi, lidi stvořili boha.

3 1
možnosti
Foto

Díky za komentář. R^:-) Souhlasím s Vámi.

0 1
možnosti
MS

Mimochodem papež František označil klerikalismus za nejhorší zlo v katolické církvi, identifikuje ho jako jeden z hlavních faktorů, který dovolil kněžím zneužívat mladé lidi a umožnil biskupům, aby takovéto zločiny tak dlouho drželi v tajnosti.

3 0
možnosti
Foto

Díky za pravdivý a důležitý komentář. R^

1 0
možnosti
Foto

K článku jsem přidal dodatek

Dodatek 12:26: Aby reformy byly důsledné, tak komunisti by nejprve museli zrušit tezi o diktatuře proletariátu pod vedením komunistické strany a omezit jimi vynucovaný velký vliv straníků ve společnosti. Katolická církev by musela omezit klerikalismus (tj. velký vliv klerikálů v církvi) a tezi o tom, že papež je zástupce Boha na Zemi. To by však komunisti nebyli komunisti a Katolická církev by nebyla Katolická církev. Konec dodatku.

Zdroj: https://chudacek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=703799

1 0
možnosti
Foto

Stačí jen trochu pozorně sledovat konání papeže Františka a jeho pravidelně publikovaná vyjádření. To je prakticky žitá víra s lidskou tváří-

Zdravím a přeji vše dobré, Jaroslave.

2 0
možnosti
Foto

Také se mi papež František celkem líbí a jsem zvědav, jak se jeho pontifikát vyvine a jak dopadne.

0 0
možnosti
  • Počet článků 264
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1135x
Matematik, logik a informatik. Vystudoval na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy university v Praze (RNDr. a CSc.). Od roku 1977 žije v Nizozemsku. Zde pracoval ve výzkumu, jako docent informatiky na univerzitě a v softwarovém průmyslu.
Agnostik. Levicový liberál - liberál se sociálním cítěním v původním slova smyslu, tj. ne neomarxista, kam bohužel mnozí levicoví liberálové v posledních letech sklouzli.
Má rád hudbu, literaturu, filosofii, historii, vědu a sport. Mluví šesti jazyky a rád cestoval. Rád čte i píše.
Od listopadu 2012 starobní důchodce, který si - přiměřeně svému věku :-) - užívá života a dělá věci, na které dříve neměl dostatek času.
  

Pokud chcete vidět seznam rubrik a další informace, tak níže klikněte na "+ více".

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené články

Co právě poslouchám

Oblíbené knihy

Oblíbené stránky