Další provokace pana senátora Doubravy

Být senátorem, tak navrhnu, aby někteří senátoři dostávali před zasedáním senátu preventivně pár facek. Jedním z nich by byl pan senátor Jaroslav Doubrava (Severočeši.cz). Ten svými hulvátskými prohlášeními je znám už řadu let. Nyní korun všemu nasadil tím, že se účastnil odhlení památníku údajně padlým vojákům armády SSSR při okupaci v roce 1968.

senát

 Jako kdyby bylo málo si zvykat, že Marta Semelová (KSČM) chodí každý rok klanět se hrobu Klementa Gotwalda a v médiích zpochybňuje zločiny stalinismu v 50. letech. Záměrně neříkám komunismu, protože tento systém měl s komunismem společného asi tolik, jako Adolf Hitler s pacifismem. Jsem levicově smýšlející člověk. O to více mě ale tito lidé urážejí.

 Pomník byl slavnostně uveden již 15. února. Na desce je nápis v azbuce "Na věčnou slávu a památku padlým vojínům internacionalistům a mírotvorcům". Na fotografiích z odhalení pomníku jsou podle Zolotareva vojáci v uniformách české armády, senátor Jaroslav Doubrava (Severočeši) či někdejší poradce Miloše Zemana Zdeněk Zbytek. Píše se v článku pro týden.cz.

 Můj názor na srpen 1968 je samozřejmě jednoznačný. Jednalo se o naprosto nelegitimní zásah vojsk proti zájmům lidí v ČSSR. Tu krátkou etapu před rokem 1968 naopak vnímám jako jednu z nejvíce inspirativní etap naší historie. Jak po stránce morální, tak sociální i ekonomické. Točily se filmy, které svou kvalitou se většině současné tvorby ani nepodobají, byla zrušena cenzura. ČSSR mělo mnoho kapacit v oborech jako lékařství, strojírenství, věda, sport, umění, kteří po roce 1968 museli nuceně jít přidávat lopatou na stavbu. Okupace tedy byla dvojí katastrofou pro naši zem. Jednak byla zadupána jakákoliv naděje mnoha generací po demokratickém socialismu, po systému v kterým se jde nejen přežívat ale i žít a být na něj hrdý. Druhak následná normalizace zabrzdila ekonomický růst, morální obrodu. Dosud mi je záhadou proč lidem, kteří mohli za okupaci v roce 1968 bylo umožněno v klidu dožít a nebyli tito lidé (jako například Vasil Biĺak) souzeni a odsouzeni za vlastizradu.

 Zatímco v roce 1968 zemřelo díky okupaci minimálně 108 občanů Československa, při okupaci zřejmě nezemřel jediný sovětský (ani jiný) voják. Odhalení tohoto památníku je tedy plivnutím na hrob všem těm 108 lidem, kteří padli za naši zem. Je to plivnutím všem těm, kdo "díky" okupaci spáchali sebevraždu, ať demonstrativně nebo ne. Jejich počet se již zřejmě nikdy nedozvíme. Je to plivnutí na hrob lidem jako František Kriegel, který si stál za svým přesto, že na něj bylo mířeno zbraní. Okupace roku 1968 byl zločinem a atentátem i proti skutečné demokratické levici. Atentátem, který je levicově smýšlejícím lidem předhazován do dnes.

 Dle mého názoru se tímto činem pan senátor Jiří Doubrava a všichni lidé co stojí za vznikem tohoto pomníku se dopustili trestného činu dle zákona 40/2009sb. § 404 Projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka a možná i § 405 Popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia. Zítra tedy na tyto osoby podám trestní oznámení. Na druhou stranu si však říkám, co také od lidí jako pan Doubrava čekat. Od lidí, kteří se vezou na vlně poplismu, anticikanismu a přeskakují ze strany na stranu (jak pomlsně tak i v reálu) jen, aby dostaly lukrativní korýtko. Za bolševismu bylo pro tyto lidi příhodné označení - svazáci. A jejich vystupování je stejně tragikomické jako vystupování pravdoláskařů, který se rádi nazývají antikomunisty. Myslím, že tito lidé si v klidu můžou podat ruce.

Autor: Jan Cemper | pondělí 17.3.2014 21:16 | karma článku: 21,39 | přečteno: 1526x

Další články autora

Jan Cemper

Okamurovo míchání ras

Předseda SPD Tomio Okamura v pátek na jednání během jednání o „návrhu na vyslovení nedůvěry vládě České republiky“ přednesl projev, ve kterém začal propagovat doslova nacistickou ideologii o míchání ras.

25.11.2018 v 22:22 | Karma: 22,45 | Přečteno: 1726x | Diskuse | Politika

Jan Cemper

„Švédští demokraté“ a jejich nacistické kořeny

Nyní je moderní kde koho nazývat neonacistou. Tu SPD Tomia Okamury, tu AfD, tu někoho jiného. Ne, tyto strany jsou silně populistické, nacionalistické, ale neonacistické nejsou.

11.9.2018 v 17:36 | Karma: 20,83 | Přečteno: 3589x | Diskuse | Politika

Jan Cemper

Poskytovatel rychlých půjček, manažer Argemy jako odborník na kulturu, to jsou lídři SPD

Myslíte si, že je to s touto republikou zlé a při pohledu například na celoživotního poslance Marka Bendu se vám dělá zle? S touto republikou může být ještě hůře.

2.10.2017 v 12:11 | Karma: 27,58 | Přečteno: 3348x | Diskuse | Politika

Jan Cemper

Hradní sbližování s ultrapravicí

Prezident Miloš Zeman v inauguračním projevu zmínil, že chce bojovat proti neonacistickým bojůvkám v ulicích.

2.12.2016 v 15:18 | Karma: 23,23 | Přečteno: 993x | Politika

Jan Cemper

Článek veřejně hanobící prezidenta republiky

Touto formou, v návaznosti na návrh zákona z dílny poslance Zdeňka Ondráčka (KSČM), bych chtěl napsat tento článek hanobící prezidenta republiky - dokud to jde. Pan "prezident" Zeman není můj prezident a je ostudou této republiky.

15.11.2016 v 16:43 | Karma: 32,44 | Přečteno: 1918x | Politika

Nejčtenější

Skokem do propasti Macocha ukončila život matka oběti střelby na fakultě

14. dubna 2025  8:27,  aktualizováno  9:06

Skokem do Macochy ukončila o víkendu život matka jedné z obětí tragické střelby na Filozofické...

Bílá rakev, věnec od Gottové. Na rozloučení se Slováčkovou dorazil i prezident

15. dubna 2025  8:30,  aktualizováno  16:35

Rodina a přátelé se v kostele v centru Prahy rozloučili Annou Julií Slováčkovou. Zpěvačka a...

Výbuch v Poličce: ostraha hlásila, že se předtím nad areálem vznášely cizí drony

11. dubna 2025  18:12

Exploze v muničním areálu v Poličce, k níž došlo koncem března, stále vyvolává otázky. Ačkoli...

Bili ho, řezali a natáčeli, jak umírá. Mladíci umučili třináctiletého kluka, pro zábavu

14. dubna 2025

Premium Mladistvý spolu s kamarádem zabil v Děčíně před třemi lety třináctiletého chlapce. Nebývale...

Trump si hraje s vojáčky. Stažení by Evropu bolelo, na výběr jsou jen špatné varianty

15. dubna 2025  14:06

Premium Je to jen pár dní, co Donald Trump vyslal směrem k Evropě poněkud nepříjemnou zprávu. USA mohou ze...

Putin vyhlásil velikonoční příměří. Očekává, že Ukrajina udělá totéž

19. dubna 2025  16:05,  aktualizováno  16:30

Sledujeme online Ruský prezident Vladimir Putin podle agentury Reuters vyhlásil velikonoční příměří. Rusko zastaví...

Zemřela zpěvačka Rodgersová. Za Eurovizi jí IRA hrozila smrtí, zaujala Monty Pythony

19. dubna 2025  16:11

Ve věku 78 let zemřela legenda britské televize, zpěvačka Clodagh Rodgersová. Proslavila se písní...

Pracovní nabídka, pak únos. Hrůzná farma odhalila náborovou praxi kartelů

19. dubna 2025  15:53

Nedávný objev farmy, který Kartel Jalisco nová generace (CJNG) využíval jako výcvikový tábor,...

Na Zlínsku v centru obce zemřel cyklista, srazil se s osobním autem

19. dubna 2025  13:23,  aktualizováno  15:02

V Brumově-Bylnici na Zlínsku se v sobotu pětatřicetiletý cyklista srazil s osobním autem a zemřel....

  • Počet článků 219
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2125x
Narodil jsem se v roce 1986 a v současné době bydlím na Kolínsku. Snažím se propagovat etický způsob života k ostatním lidem (bez rasismu, homofobie, sexismu...) i zvířatům a přírodě (vegatariánství a ekologii) a také demokratické principy. Jsem administrátorem kampaně Proti projevům nenávisti. Dále se mj. podílím na projektu "S barvou ven", či ekologických aktivitách. Jsem řadový člen Strany zelených.