Zpátečnická věda v zájmu zachování zisku

Budoucnost není růžová, pokud nebude umožněno snadnější a pružnější zavádění nových technologií výroby elektřiny na trh. Mám ale občas pocit, že se vědecké kruhy více zaobírají digitalizací všeho a všude. Mobil, PC, LCD, DVD - je to sice hezké a digitální fotoaparát je úžasná věc, nic proti, ale co se tak zaměřit na to, jak levněji vyrobit elektřinu, na kterou to všechno běží? Zatímco se ve 21. století pyšníme digirámečky, a digistylem, hážeme doma do krbu polena jako v době kamené. Rozdíl je však v tom, že 1 město dnes má tolik obyvatel, co bylo na celé zemi v době kamené. Na podpal tam hodíme kdejaké svinstvo a už čmoudíme. Pak sedneme do aut a čmoudíme zase. A kdo byl na mostecku, ví, jak to kouří z elektrárny. Někdy se divím, že skrz vzduch jde ještě vidět.

Je smutná skutečnost, že velkou část peněz, které vyděláme, musíme odevzdat rozvodnám za dodávky elektřiny a plynu. Stali jsme se závislí na elektřině a nedokážeme se bez ní už ani zabavit. Jsme tedy ochotni za tuto drogu platit rok co rok více a více.
Z tohoto a nejen tohoto důvodu jsem se začal před rokem zajímat o nekonvenční elektrické zdroje. Obzvláště mne zaujala myšlenka získávání energie pomocí přístroje, který získává elektřinu z okolního média, éteru, jak jej nazývala fyzika před tím, než se éter z učebnic i oboru jako takového zcela vytratil.
Lhal bych kdyby jsem Vám tvrdil, že nevím nebo alespoň netuším proč se to stalo. Během mého pátrání po pramenech, ze kterých bych načerpal informace jsem se dostal k mnoha konspiračním teoriím, z nichž některé jsou až dokládány mnoha svědky i samotným sledem událostí.
Ptám se, jak je možné držet takový pokrok pod pokličkou. Jakto, že veškerá práce tolika vědců jako Moray, Tesla, Bearden, Lindermann, Bedini a spousty dalších zmizela nebo je navzdory prokazatelné funkč pořád neznámá ?
Nechci Vás zatěžovat odbornou hantýrkou a detailním popisem jejich experimentů a patentů. Chci touto cestou upozornit na něco nekalého, něco velmi shnilého, co naši společnost dusí smogem, brání technickému rozvoji a co roztáčí peníze. Mluvím o potlačování nekonvenčních zdrojů, které, ačkoli to je neuvěřitelné, dokážou vyrobit elektřinu prakticky zadarmo. Jsou to patentované technologie, mnoho patentů bylo zabaveno a klasifikováno jako přísně tajné.
Energetické giganty mají naši planetu v hrsti, omotanou velmi neefektivní sítí na distribuci elektřiny po drátě.
Ví někdo z Vás, že Tesla zpracoval na počátku 20 století systém, kterým byl schopen z jediného mista na zemi vysílat energii kamkoli na planetě zadarmo? Získával ji jednoduše tak, že ovládl přírodní elektrickou sílu, se kterou jeho zařízení rezonovalo, zesilovalo a posílalo energii v podobě vysokofrekvenčních vln. Mela k tomu sloužit věž ve Wardencliff. Její stavbu se mu ale z finančních důvodů nepodařilo dokončit. Zde naráží poprvé myšlenka energie zadarmo na nenasytné průmyslníky a společnosti distribuující elektřinu. Ti, kteří až do tohoto okamžiku stavbu financovali najednou změnili stanovisko a utáhli kohoutky ze kterých Tesla financoval projekt. Začali se obávat, že by Teslův objev znamenal definitivní konec přílivu peněz do jejich kapes a to nehodlali dopustit. Je jasné, jak se asi Tesla cítil a na co myslel.
Jeho narážky na adresu vědy, průmyslu a systému, ve kterém žijeme to potvrzují. Celý život zasvětil prosazení svojí koncepce a její filosofie - tedy že věda musí pracovat v zájmu obyčejných lidí, nikoli v zájmu gigantických společností a průmyslu. Bohužel,jak jsme všichni dnes svědky, je tomu dnes přesně naopak.  Pokrok v oblasti výroby elektřiny stagnuje a nové technologie jsou odmítány, potlačovány a jejich zastánci se stávají mnohdy terči zastrašování, zesměšnění a dokonce i likvidace. Přitom mnohé z nich by pro lidstvo znamenaly obrovský pokrok. Stres, který zažíváme je z velké části způsobován jednoduše tím, že ze 40 hodin, které za týden odpracujeme a vyděláme např. 5 tisíc je minimálně 2 500 nutno odložit na elektřinu, plyn a benzín. Přitom všechno je nahraditelné elektřinou. S výše zmiňovanými komoditami po desítky let šmelí, ačkoli tomu tak již dávno nemuselo být. Je to moc dobrý byznys na to, aby se ho jen tak někdo zbavil. Ten někdo raději odsekne z hory zlata hroudu a dá ji buďto morálně a psychicky zlomenému vynálezci nebo někomu, kdo neúplatného vynálezce někam uklidí tak, že jej nikdy nikdo nenajde.
I proto tady dnes píšu tyto řádky. Chci, aby se lidi začali zajímat o to, proč zbytečně platí za něco, co lze vyrobit daleko levněji. Proč už se dávno nestal výzkum volné energie prioritou všech, proč se naopak každý rok tak nehorázně zdražuje a ještě se pak energetické závody otevřeně chlubí kolik miliard zisku loni měli. Říkají nám otevřeně, kolik nám všem vytáhli z kapsy a vzápětí se zdraží aby bylo ještě víc. Ubohost tohoto mamonářství by nás všechny měla pobuřovat.
Chci taky apelovat na odborníky na VŠ a ve výzkumných ústavech, aby se tomuto tématu začaly seriózně věnovat a neignorovaly práci tolika vynikajících kolegů na celém světě. Jestli bude lidstvo dále ignorovat fakt, že planetu tenhle zpátečnický systém zabíjí a drancuje, planeta se nás zbaví. Jestli máme nějakou šanci, tak je nutné začít ihned pracovat a neodkládat to nezodpovědně o další roky.
Dezinformační kampaň v zájmu jistých skupin lidem vnukla již dávno myšlenku, že jiným než ropáckým způsobem se energie dělat nedá. Ale když zapátráme na internetu, pravdu najdeme velice rychle.
Je nutné otevřít se novému poznání a přijat nové, převratné objevy. Není z čeho mít strach,je to jenom o ochotě uznat, že jsme se před tím mýlili. Povrchní odsouzení na základě starého učení je zlozvyk, co se novodobou historií táhne, kam až oko dohlédne.
Je naším úkolem postarat se o to, aby se systém změnil ve prospěch většiny, abychom žili v souladu s vesmírem a naší planetou i sami se sebou.
Pojďme využívat oceán energie, ve kterém naše planeta pluje. Není to výkřik blázna, je to název práce T. H. Moraye jehož zdroje dosahovaly až stovky kilowattů a vážily do 100 kg, což taky demonstroval před mnoha svědky.
Je potřeba se na tento problém zaměřit, jinak už víme, jak to zkončí.

Autor: Radek Čelechovský | úterý 7.9.2010 22:17 | karma článku: 15,38 | přečteno: 1767x