Zařízení na čerpání energie z okolního média

Protože se mi ozvalo pár zájemců o informace k tématu volné energie, přináším dnes popis a vysvětlení funkce zařízení, jehož autorem je Bruce A. Perreault. Je velice zajímavě řešeno a myslím, že si jej doma můžete sami vyrobit. Jenom mějte na paměti, že napětí na součástech tohoto obvodu může dosahovat až desítek kV a je tedy extrémě nebezpečné se těchto částí dotýkat nebo se jen přiblížit. Bez znalosti Elektrotechniky a bezpečnostních předpisů se do stavby raději nepouštějte. Nenesu odpovědnost za Vaši případnou újmu na zdraví nebo majetku. Protože když děláte s elektrikou, je dobré chránit v první řadě sami sebe, vždy napřed zkoušet a pak sahat. To máte jako se ženou - Když do ní půjdete moc rychle a bez předehry, dočkáte se leda kopance...

zjednodušené schéma obvodu na čerpání energie z okolního média. autor Bruce A.Perreault, NU Energy TechnologiesBruce A. Perreault, NU Energy Technologies

Ze zjednodušeného schématu obvodu je patrné, že obvod tvoří 4 základní funkční celky. nejjednodušší je celek s názvem Ion Gate - Ionická propust. Autor ji sestavil ze dvou vysokonapěťových diod 20 kV a dvou kondenzátorů 10n/20kV. kladný výstup propusti je přiveden na zapalovací svíčku automobilu, jejíž tělo je vodivě propojeno s primárem výstupního vzduchového transformátoru.

druhým funkčním celkem je Ion Valve - Ionická elektronka. Tu tvoří  hliníkový válec představující kladnou elektrodu, do jehož středu je umístěn wolframový drát, který tvoří zápornou elektrodu. Přivedením  kladného napěti se na vnější Al válec dojde k sekundární negativní polarizaci wolframového jádra, které je bombardováno zápornými ionty generovanými na vnitřní straně hliníkového válce.zesílená polarizace a klíčová funkce tohoto prvku se projeví, jakmile dojde na svíčce k výboji a na wolframovém jádře se objeví VN. Při kolizi nově vzniklých polarizovaných částic s již nashromážděným ionickým nábojem dojde k uvolnění elektrického potenciálu polarizovaného média a v obvodu dochází k tzv. kick-back efektu.

wolframové jádro je vodivě propojeno s primárním vinutím výst. transformátoru. druhý konec primáru je vodivě spojen s tělem zapalovací svíčky.

sekundár výstupního transformátoru zatížíme žárovkou a můžeme spustit obvod ionické pumpy. Celé zařízení je napájeno z baterie 12 V a autor udává, že jeho obvod je schopen při dobrém vyladění dát na výstupu 5x více než kolik je nutné dodat na vstupu.

Po zapnutí začne na kondenzátoru mezi diodami propusti narůstat napětí. Jakmile je dosaženo na kondenzátoru zápalného napětí svíčky, zapálí se mezi elektrodami svíčky el . výboj a kondenzátor se přes primární vinutí výstupního vzduchového transformátoru a ion valve- ionickou elektronku vybíjí. Vybíjení provází sinusové oscilace které do obvodu vnáší ion valve, jak je popsáno výše.

Ionic pump čili ionickou pumpu najdete na http://www.nuenergy.org/circuits/plasmatron.htm.

Jednodušší verze ionické pumpy lze sestrojit tak, že laditelným astabilním KO budíme jen jeden tranzistor, který spíná primár VN transformátoru. frekvence KO je nejvhodnější mezi 5 a 15 KHz, poměr log1/log0 max 20/80.

při pokusech dbejte na zásady bezpečné práce a používejte ochranné pomůcky pro práci s vysokým napětím. Elektrický výboj může zapálit okolní hořlavé látky a způsobit požár. Nenesu odpovědnost za případné škody. Konstrukci provádíte na vlastní riziko.

Zdroj: Bruce A. Perreault, NU Energy Technologies - Free Energy Power Generation

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Radek Čelechovský | neděle 12.9.2010 15:15 | karma článku: 18,45 | přečteno: 5871x