A dost! V pátek 15.3.2019 nejdu do práce, nýbrž bojovat za zemské klima!
Vskutku, od doby, kdy zfanatizovaná švédská školačka Greta Thunberg prohlásila, že až do voleb nebude v pátek chodit do školy, rozhoduje se po světě stále více jejich vrstevníků, že nechodit v pátky do školy a udělat něco pro záchranu světa a sebe samotného před písemkou z matematiky je skvělý nápad.
Anebo že bych přece jen použil mozek a do práce šel? Mě na rozdíl od studentů z práce můžou za nedostavení se vyhodit a živit mě nikdo nebude. Mimochodem, kdybych byl ředitelem jakékoli školy, tak bych za opakované páteční „protesty“ nedostavujícího se žáka také vyhodil a kdybych byl rodičem dotyčného studenta, zarazil bych mu kapesné a vycházky.
Pochopitelně až poté, co bych se své ratolesti pokusil vysvětlit, že problém s lidským vlivem na klima neleží v Evropě, nýbrž v Asii a v Africe, a že tento problém nespočívá v zákonech České republiky, nýbrž spočívá v explozivně rostoucím počtu obyvatel zmíněných kontinentů a zvyku nadnárodních koncernů přesouvat výrobu kamkoli, kde na ekologii zvysoka kašlou, poněvadž je to tak levnější.
Též bych se potomkovi pokusil vysvětlit, že vývoj klimatu má svoji setrvačnost i cyklicitu, a že vědcům statistiky produkce skleníkových plynů rozhodí více rostoucí chov dobytka v rozvojových zemích nebo nečekané pšouknutí indonéské sopky, než je rozhodí Volkswagen s motorem fixlujícím produkci CO2, poněvadž jeho software pozná, kdy je testován.
A jako poslední bych doplnil, že největší ekologický problém se nejmenuje klima, nýbrž znečištění a přečerpání zdrojů.
Studentské protesty obecně mají svůj smysl. Studenti, mladí a vzdělaní lidé s odvahou, elánem a bez závazků často statečně bojovali se státní zvůlí a inspirovali celou společnost. Páteční protesty proti klimatické změně jsou však vším možným, jen ne projevem vzdělanosti, odvahy a inspirativního úsilí. Jsou ze všeho nejvíce smutným obrazem mladé generace zmatené příliš vysokou mírou informačního šumu, který chrlí internet a sociální sítě, a příliš nízkou mírou vlastního úsilí přijít na podstatu problému.
Ovšem je to také smutný obraz světa dospělých, který zbaběle ustupuje jakémukoli řvoucímu aktivistovi a nechá značně inkluzivní slečnu pobláznit davy mládeže po celém světě.
Tak tedy vzhůru mladí bojovníci, ale mě z toho vynechte. V pátek jdu makat jako kdykoli jindy.
Lukáš Burget
I v Británii zjišťují, že pohlaví jsou dvě!

Nejvyšší soud Spojeného království jednomyslně rozhodl, že pojmy „žena“ a „pohlaví“ se v zákoně o rovnosti z roku 2010 vztahují na biologickou ženu a biologické pohlaví.
Lukáš Burget
K čemu je klonování dávno vyhynulých zvířat?

Což takhle pravlka obrovského z Hry o trůny? Je to ještě věda, je to jen dekadence, nebo je to varovně zdvižený prst nad lidskou samolibostí a zpohodlnělostí?
Lukáš Burget
Grónsko se už rozhodlo: Stane se součástí České republiky

Grónsko jasně odmítlo snahy prezidenta USA Donalda Trumpa o začlenění svého území pod správu Spojených států a domluvilo se s Českou republikou, jejíž prezident tajně přijel do Nuuku na motocyklu.
Lukáš Burget
Soudruhu, kde jsi byl na dovolené? Systém eTurista to ví!

A rozvedl bys, co jsi tam dělal a s kým jsi hovořil? Nic nezapírej, strana a vláda spustí systém eTurista. To víš, v nové době potřebuje uliční výbor nové technologie.
Lukáš Burget
Ministerstvo vnitra: Budeme Vás špehovat, abychom ochránili Vaše soukromí!

Ano, to mají v plánu Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo vnitra. Ale jestli se toho bojíte, nejste dostatečně odolní proti rozdělení a panování, jak by Vás poučil ministr Rakušan.
Další články autora |
Turek jel rychlostí přes 200 km/h a fotil se u toho. Policie věc prošetřuje
Europoslanec Filip Turek (Motoristé sobě) se na svém účtu na Instagramu pochlubil fotkou, ze které...
Bílá rakev, věnec od Gottové. Na rozloučení se Slováčkovou dorazil i prezident
Rodina a přátelé se v kostele v centru Prahy rozloučili Annou Julií Slováčkovou. Zpěvačka a...
Po rychlé jízdě zemřel řidič v hořícím autě. Turek spekuluje o krvi na rukou médií
Hasiči v Brně v pondělí našli v hořícím voze mrtvého muže. Podle prvotních informací jel vůz po...
Trump si hraje s vojáčky. Stažení by Evropu bolelo, na výběr jsou jen špatné varianty
Premium Je to jen pár dní, co Donald Trump vyslal směrem k Evropě poněkud nepříjemnou zprávu. USA mohou ze...
Dan Bárta si traumaticky poškodil sluch, J.A.R. přesouvají vyprodané koncerty v Lucerně
Populární kapela J.A.R. musela přesunout na jiný termín dva vyprodané koncerty v Lucerna Music Baru...
Zaplatíte pouze rozdíl ceny mezi odlehčenou a klasickou sádrou, říká Válek
Návrh, aby si pacienti mohli připlácet za zdravotní péči, hájili ministr zdravotnictví Vlastimil...
Změna trestního zákoníku umožní místo vězení dávat více peněžité tresty
Přímý přenos Poslanci mají pokračovat v projednávání reformy trestního práva. Od změny si ministr spravedlnosti...
Příroda v Bílých Karpatech čarovala, hrušni vykvetla jen polovina koruny
Za dva tři dny může být ta krása pryč. Na Velikonoční pondělí ji pod Mikulčiným vrchem na...
Rusko eskaluje hybridní útoky proti Evropě, varuje nizozemská tajná služba
Ruská drzost roste, upozornila nizozemská vojenská zpravodajská služba MIVD na rostoucí hrozbu...

Zápisy do prvních tříd bez stresu: Rezervujte si přesný čas a
Zápisy do prvních tříd se nezadržitelně blíží. Víte, že na některých školách si rodiče mohou dopředu zarezervovat konkrétní čas, kdy se s budoucím...
- Počet článků 262
- Celková karma 29,53
- Průměrná čtenost 2515x
O tom a třeba i lecčem jiném sem občas napíšu a bude mi potěšením přečíst si vzápětí i něco od Vás.