
Tomáš Briaský
- Počet článků 37
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1264x
Seznam rubrik
Tomáš Briaský
Falešné Otázky Václava Moravce

V posledních Otázkách vysílaných dne 17. listopadu nám na začátku slíbil Václav Moravec dialog kardinála Gianfranca Ravasiho, imunoložky Blanky Říhové a předsedy Pirátů Ivana Bartoše. Václav Moravec lhal. Ve skutečnosti se žádný dialog nekonal a zbylí „diskutéři“ podporovali svými krátkými vstupy formou „konstruktivní opozice“ předem připravené monology kardinála Gianfranca Ravasiho, který recitoval zpaměti naučený text, (možná ho četl z technického zařízení), již dopředu předaný „simultánnímu" tlumočníkovi. Co oba zbývající aktéry přimělo k účasti v této hře na dialog, je pro mě naprostou záhadou a u Ivana Bartoše obrovským zklamáním.
Tomáš Briaský
Omyl Galileův a Einsteinův aneb Michelsonův experiment (9)

Veškeré relativistické jevy nám vypovídají mnohé o našich schopnostech vnímání Vesmíru, avšak téměř nic o povaze Vesmíru. Zdá se přitom, že zásadně podceňujeme význam Prostoru díky naší potřebě vnímat jako dominantní Hmotu, na kterou je Život navázán. Existují však dobré důvody náš „přezíravý postoj“ k Prostoru přehodnotit a v důsledku toho interpretovat poněkud jinak výsledky Michelsonova experimentu s rychlostí světla.
Tomáš Briaský
Dvě otázky - dvě odpovědi na stejné téma (8)

Z předchozích článků vyplývají dvě otázky, přičemž odpovědi na ně mají naprosto zásadní význam. Týkají se času a gravitace. První otázka zní: Je možné měřit čas jiným způsobem, než porovnáváním dějů? Druhá otázka je spojena s jednoduchým experimentem. Zkuste si, prosím, povyskočit a potom odpovězte, zda můžete prohlásit, že Vás zpět k zemi „něco přitáhlo“ a nebo „něco přitlačilo“.
Tomáš Briaský
Toxická kuřata a selský rozum

Minulý týden proběhly médii dvě zprávy. Ta první uvádí, že se počet pracujících v zemědělství snížil o 3,8%, druhá zpráva se zmiňuje o kuřatech plných antibiotik, která se k nám importují. Obě zprávy jenom potvrzují naší situaci, která se stala bohužel chronickou, tedy že se nalézáme na pověstné Lodi bláznů. Jinak se aktuální stav české společnosti interpretovat nedá.
Tomáš Briaský
Omyly Alberta Einsteina - experiment (7)

Otázka rychlosti světla je zásadní z hlediska povahy Vesmíru. Buďto je hegemonem energie (fotony) a nebo jsou fotony podřízeny gravitaci jako síle, vyplývající z dialektického vztahu hmoty a prostoru (článek 5 a 6). Experimenty, které popisuji v článku 1 a 2 podle mého přesvědčení dostatečně svědčí o skutečnosti, že fotony žádnou vlastní nezávislou realitu nemají. Nicméně je možné realizovat další experiment, který by mohl na tuto fundamentální otázku přesvědčivěji odpovědět.
Tomáš Briaský
Důchodci a nezaměstnaní

Lžou nám všichni. Politici hřímají z tribun, že práce není a že nebude na důchody. Ekonomičtí analytici, se zasmušilou tváří, nám varovným hlasem sdělují, že na důchody nebude a že práce není. Je to přitom ten největší ekonomický nesmysl, jaký znám. Protože obojí najednou není možné, buď platí jedno a nebo druhé.
Tomáš Briaský
Omyl Isaaca Newtona a Alberta Einsteina - gravitace (6)

Každý si to může vyzkoušet, když si povyskočí a zase dopadne na zem. Co se vlastně stalo? „Něco“ nás zpět „přitáhlo“ a nebo „přitlačilo“? Rozlišit to nedokážeme, zdá se proto, že termín „zemská přitažlivost“ je příliš závazný. Myslím, že gravitace není vlastností hmoty, ale vlastností prostoru. K Zemi nejsme „přitahováni“ hmotou, ale „přitlačováni“ prostorem.
Tomáš Briaský
Omyly Alberta Einsteina (5) - Hmotnost a prostor

Všechno by to do sebe lépe „zapadalo“, pokud by byl Vesmír podstatně kompaktnější, než jak se nám jeví. Myslím, že to tak i je.
Tomáš Briaský
Omyly Alberta Einsteina (4)

Čas a jeho historie. Používáme různé časy. Mluvíme například o efemeridovém (ET), univerzálním (UT) a nebo atomovém (AT) čase. Všechny antropocentrické časy jsou ale založeny na stejném principu. Vždy a výlučně porovnávají děje. Protože to je jediný princip času.
Tomáš Briaský
Omyly Alberta Einsteina (3)

Omyl třetí – Jak „myslí“ Vesmír. Není minulost a není budoucnost. Není tedy možné porušit kauzální (příčinnou) souvislost .
Tomáš Briaský
Omyly Alberta Einsteina (2)

Omyl druhý – Světlo se šíří vždy a výhradně ve vakuu!!! Není možné rozlišovat rychlost světla ve vakuu a rychlost světla mimo vakuum.
Tomáš Briaský
Omyly Alberta Einsteina (1)

Omyl první (fatální) – Rychlost světla ve vakuu není konstantní, ale naopak se permanentně mění !!!Že tento fundamentální kámen kolosální stavby nazývané Standardní model Vesmíru stojí na hliněných nohách, lze dokázat poměrně snadno a srozumitelně pro každého čtenáře.
předchozí | 1 2 | další |