Diskuse

Slimáci

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
DM

taky mi to bestie všechno vyplenili :/ cukety a fazolky jsem sadila snad natřikrát, vždycky ty malé rostliny přes noc docela zmizely :/ Sypala jsem pro ně otrávené granule - byly  dost  drahé a nekonečně mizely a mizely .. když jsem vyhodnotila, že by mně těch pár cuket vyšlo na několik stokorun, vzdala jsem to. Pak jsem je začala po nocích sbírat, ale to taky nemělo konce - obešla jsem záhon a trávník kolem a když jsem se vrátila na začátek, už tam byli další, kdoví odkud vylezli..Trvalo to dlouho... Někde jsem si pak přečetla, že je lákají psí nebo kočičí granule, tak jsem psí granule trochu namočila a rozmístila na zavařeninová víčka kolen záhonů, mezi šlahouny hokkaido dýní a cuket a první večer jsem byla nadšená :) Po hodině od nastražení návnad jsem se nestačila divit - na každé "návnadě" jich hodovalo třeba deset, takže jsem si značně usnadnila sběr :) Teď už jen obejdu "krmítka", posbírám, zlikviduju a když náhodou nějaký unikne, tak si dá raději granule, než mladou dýničku, takže jsou dýničky a cuketky relativně v bezpečí :)

0 0
možnosti
DM

a stačí docela obyčejné levné psí granule, občas jim je pro změnu trochu zaliju pivem :) Taky vás potěší, když po počátečním "boomu" jich budete na krmítku nacházet míň a míň, což je potěšující - zjistíte, že jich fakt ubývá, potvor ;-)

0 0
možnosti
RJ

Dobrý je mít malý rybníček s kapry či candáty a máte po starosti s jejich krmením. ;-)

0 0
možnosti
TC

Na slimáky dobře platí buď kachny, nebo pokud to nejde, tak ohradit citlivé kytky dřevěným miniplůtkem a na něj přidělat rovnoběžně kolem dokola dva drátky necelé 2 cm od sebe. Jeden připojit na plus a druhý na minus pol 9V baterie a máte vyřešeno. Ať se plazí v trávě, tam škody nepáchají. Zeleninu mi chrání ohradník.

0 0
možnosti
Foto

Máte pravdu, jsou to slizký potvory8-o...vylezou kamkoliv a požerou cokoliv, napájela jsem je pivem, ale už jsem to vzdala;-DR^

0 0
možnosti
  • Počet článků 78
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 970x
Koučink hrou - hrajeme si na změnu. Kdo si hraje nezlobí!

Pracuji s lidmi na změně. Změnit něco potřebujeme každý. A většině z nás se to nedaří. Změna je život! To víme, ale i změna typu jo-jo efektu patří k životu. Chceme se změnit a zůstáváme stále stejní... Pojďte si hrát!

Mám stránky 333coaching.cz. 

Nechci psát rady pro druhé, ale to, co vychází z mé osobní zkušenosti. Co jsem prožil a zakusil na sobě. Jen to má sílu, to funguje. Pokud to nepomůže mě samotnému, nemám právo to nabízet druhým.

Přečetl jsem spoustu dobře míněných příruček. Málokdy za nimi ale byl osobní prožitek autora. Pisatelé píší proto, aby psali ne aby sdělovali, co prožili.

Psaní je pro mně nacházením sama sebe. Ta slova jsou moje myšlenky a tím kousek mě samotného. Možná by šlo podobně jako při detekci krve podle slov určit DNA autora. To, co píšu je moje DNA. Asi tam bude i spousta chyb. Nejsem dokonalý. Některé věty bych možná znovu nenapsal. Měním se. Snažím se o osobní růst, i když je to někdy těžké. Možná bych taky za všechny svoje názory nedal ruku do ohně. Nejsem neomylný.

Stává se mi, že mě reakce čtenářů dovedou k jinému uvažování. Třeba to zabolí, ale pomáhá mi to. Moc mi ta zpětná vazba pomáhá. Díky za ní.