Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Hororový přímý přenos z Poslanecké sněmovny

Rád bych předem požádal RRTV, aby České televizi zakázal přímé přenosy z Poslanecké sněmovny před 22. hodinou. Důvod? Vystoupení jednotlivých poslanců. Když už se dokáže RRTV zabývat podněty týkající se absolutních nesmyslů, mohla by se zabývat i těmito přímými přenosy. Vystupování našich levicových poslanců (tentokrát míněno pouze poslanců za ČSSD, jelikož i soudruzi z KSČM mají poměrně solidní vystupování - ale jen někteří) je na úrovni nejtvrdšího jádra bývalé KSČ a období jejího teroru v 50. letech.

Stačí si uvědomit, že agitace ČSSD je pouze pro kamery a rádoby pro lidi. Divadelní vystoupení p. Ratha, ohledně obhajoby investice cca 18 mil. korun z rozpočtu Stř. kraje na aukci miniatury zobrazující těžbu stříbra v Kutné Hoře mluví za vše. Vždyť brečí, jak si kraj musí půjčovat na opravy silnic, sociálních zařízení apod. Co se týká další argumentace v oblasti zdravotnictví, že není zaplacen zdravotnický personál, tak jak by měl být, je zase problémem právě vzniklý za vlády ČSSD. Když tento stát měl rostoucí výkon ekonomiky právě v této době, státní rozpočet se pouze prožíral, na místo toho, aby se investovalo do těch oborů, které by měly v době nouze přínos pro státní finance - tzn. vzdělávání, reforma důchodů a zdravotnictví. Ale tomu byla tato strana na hony vzdálena. Teď pouze od soudruhů z ČSSD slyšíme, jak nás chce Kalousek, Topolánek a Janota sedřít z kůže. Proč již ČSSD za své vlády nepodnikla patřičné kroky k investicím do platů zdravotních sester, nelekářských pracovníků a lékařů, učitelů a dalších státních zaměstnanců (myšleno policie, hasiče apod.)?

Naopak např. svým zákonem v oblasti zdravotnictví 96/2004 Sb. způsobila ČSSD dokonalé zmatky v personalistice v tomto oboru a obrovský nedostatek kvalifikovaných sil ve zdravotnictví. Uvedu příklad: každý RTG asistent musí být registrován na MZdr, to mu udělí registraci na 6 let za předpokladu, že splní určité kvalifikační předpoklady. To znamená, že buď se musí honosit titulem Bc.(bez ohledu na to, jestli má za sebou dlouholetou praxi a je před důchodem, nebo nic jako Bc. neumí)  nebo po celých šest let absolvovat semináře a kurzy pochybné kvality, aby mu byla udělena registrace na dalších šest let. Ale praxe je taková, že na klasických RTG pracovištích je zoufalý nedostatek odborných pracovníků. Ti s titulem Bc. raději se zašijí v zahraničí nebo na MR a CT (pro laiky - magnetická rezonance, CT - computer tomograf) a na klasickém RTG pracovišti se projeví jako z větší části nepoužitelní, díky svým znalostem. A tento nastalý zmatek ( netýká se jen RTG asistentů, ale i zdravotních sester, o kterých je slyšet daleko víc a dalších pracovníků postižených tímto nesmyslným zákonem) musí pochopitelně řešit všechny zdravotnická zařízení díky socdem. vládě. Přičemž nikde není dáno, že RTG asistent s titulem Bc.  musí být kvalitnější (viz jako úplně jiný titul získaný např. v Plzni), než RTG asistent s nástavbou SŠ nebo gymnázia a zkušenostmi. Tak to potvrzuje praxe (z mého okolí). Přesto, že se soudruhu Paroubku a "soudruhu, kapitalisto" Rathe odvoláváte na EU, tak nikde v této oblasti nic podobného neznají a uznávají jako odborníky lidi s již základně vystudovaným oborem - opět ověřeno u lidí, žijících v Rakousku a v tom oboru pracujících, jako kapacity. 

A abych si ještě přihřál polívčičku, tak díky výše uvedenému zákonu uzná MZdr pouze diplom. Jenže ten ve většině států vydávají pouze státním příslušníkům daného státu. Cizincům (rozuměj novým státům v EU) bylo vydáváno pouze osvědčení, které ale přesto platilo ve všech zemí EU bez rozdílů. Tedy kromě ČR. Opravdu to ČSSD myslí s námi dobře ve veškerých oblastech našeho života....

 

Autor: Tomáš Bouček | středa 9.12.2009 13:25 | karma článku: 30,62 | přečteno: 2132x
  • Další články autora

Tomáš Bouček

Jsou odboráři v Česku dost tvrdí? Odpovídá host iDNES.cz Josef Středula

Trochu Orwellova Farma zvířat, co říkáte? Tomuto člověku se musí věřit i ten nos mezi očima... Ale co, vždyť je to odborář.........

21.5.2015 v 14:21 | Karma: 24,39 | Přečteno: 736x | Diskuse| Politika

Tomáš Bouček

Zemědělcům nese zisk řepka, hájí premiér biopaliva i Babišův byznys

Tak dneska jsem byl dojat naším hrdinným "nevládnoucím" premiérem Sobotkou, vyjádřením v článku na idnes.cz, s názvem uvedeným v názvu tohoto blogu. Nedalo mi to, a premiéru jsem napsal toto:

20.5.2015 v 19:16 | Karma: 23,55 | Přečteno: 577x | Diskuse| Politika

Tomáš Bouček

Reakce politiků a médií na teroristické útoky ve Francii

Hned na začátku bych chtěl upozornit na to, že to co se stalo včera a dnes ve Francii, je opovrženíhodná a nechutná skutečnost toho, kam až může náboženský fanatismus dojít. Na tom, se myslím, všichni shodnou. Včetně politiků.

8.1.2015 v 12:18 | Karma: 26,25 | Přečteno: 1488x | Diskuse| Politika

Tomáš Bouček

Projíme se k blahobytu?

Již přibližně rok máme novou vládu, která nám říká, že se budeme mít líp. Připomíná mi to období 2002 až 2006, kdy nám vláda pod vedením několika socialistických odborníků ukázala, jak se stát dá lidově řečeno "prožrat". V současném období se situace opakuje. Jen s tím rozdílem, že socialisté tentokrát nevládnou sami, ale pomáhá jim Babišovo hnutí. Hnutí plné bezduchých (ale jak je vidět líbivých) frází, hnutí bez jakéhokoliv programu a hlavně plné lidí, kteří jsou posedlí stejnou touhou po korytech, jako u předchozích vlád a ostatních stran.

22.10.2014 v 7:50 | Karma: 23,94 | Přečteno: 721x | Diskuse| Politika

Tomáš Bouček

Kdo je to Jourová?

Velmi mě pobavila situace, kdy s velkými ambicemi byla nominována na post EU komisařky ministryně Jourová. Působnost pro regionální politiku. Vtipné pro lidi, kteří stojí pevně na zemi...

7.10.2014 v 19:36 | Karma: 21,55 | Přečteno: 1471x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

Němci pátrají po muži podezřelém z vraždy devítileté dívky. Stopa vede do Česka

14. června 2024  15:11,  aktualizováno  15:21

Německá policie v několika evropských zemích včetně Česka pátrá po Moldavanovi, který je podezřelý...

Poražení ještě před zápasem. Pět Skotů se zranilo, jeli po opačné straně

14. června 2024  15:19

Šest lidí se zranilo, z toho dva vážně, při nehodě skotských fanoušků cestou do Mnichova na večerní...

Korespondenční volba dělí občany na dvě kategorie, hrozí manipulace, říká opozice

14. června 2024  8:42,  aktualizováno  14:46

V Poslanecké sněmovně pokračovalo jednání o korespondenční volbě. Tu opozice dlouhodobě odmítá....

Jednat s Kyjevem budeme, až stáhne vojáky z východu země, podmínil Putin

14. června 2024  12:52,  aktualizováno  14:41

Ruský prezident Vladimir Putin podle agentury TASS označil stažení ukrajinských vojáků z východu...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 79
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1309x
Zaměstnanec....a všechno, co s tím souvisí. Ženatý a s rodinou.

Seznam rubrik