Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Recenze na Neurorestart online

Do čištění vlastního mozku formou online kurzu se mi moc nechtělo, protože jsem tomu po shlédnutí debilních reklam nevěřila. Taky jsem alergická na to, když se slovník a výrazové prostředky vědy používají pro marketing.

Brzy jsem se však uklidnila, neboť online trénink Neurorestart nemá s vědou společného vůbec nic. Ta funguje jen jako vějička, na kterou se v českém ateistickém a prakticky zaměřeném prostředí  dají lapit masy lidí. Měla jsem k dispozici něco přes týden do NR live, když se mi podařilo získat do tréninku přístup, a tak jsem se zanořila do procesu. Byla by škoda toho nevyužít:-) Mělo to od začátku pěkný švuňk,  musela jsem jet 3-4x rychleji než ostatní 21denní kurzisté. Ale co už, osobní růst je ve vodnářské éře  práce na plný úvazek...

 

Co to je Neurorestart online?

Zevnitř je kurz o něco spirituálnější a méně lesklý, uřvaný a „vědecký", než jak se zvenku prezentuje. Má strukturu online cvičebnice osobního růstu, která vás denně úkoluje a nutí k činům. Každý den má svoje téma z oblastí prosperity (zdraví a peníze), vztahů, spirituality (včetně práce) nebo času pro sebe. A každému tématu jsem věnovala šest aktivit: shlédla video, vykonala akci, odpověděla na otázky, zaznamenala tři věci, za které jsem vděčná, a tři náhody, které se během dne staly, před usnutím jsem poslouchala 20minutový autogenní trénink a během dne sjížděla ještě další, „rezonanční" nahrávku. Je to celkem dobrá sestava denních aktivit, která mě svou intenzitou spolehlivě rozhýbala. Vše se odehrává v přijatelném čase – 21 dnů odpovídá minimální době, během níž jsme schopni začlenit do svého života nový návyk.

Nemůžu si pomoct, ale silně mi to připomíná Kouzlo od Rhondy Byrne, kde je „transformační proces" naplánován do 28 dnů a najdeme v něm hodně podobných prvků: vděčností nebo „požehnání", jak tomu autorka říká, sepisujeme každý den 10, sledování a interpretaci náhod je tam věnován jeden den, žehná se jídlu, vědomě se dýchá, prociťuje srdcem, čistíme tam vztahy, oceňujeme sami sebe, provádíme finanční magii s kouzelným šekem, vizualizujeme svá přání.... Neurorestart navíc ještě nabízí možnost sdílet proces s komunitou online a dát mu větší drajv tím, že pojedu na stejné vlně se spoustou lidí.

Novinkou u Kouzla i u Neurorestartu je v našem prostředí to, že jde o praktické cvičebnice, vyžadující naše opakované činy v určitém sledu. V tom spočívá jejich největší hodnota a transformační potenciál. Při sledování jednotlivých videí jsem si mnohokrát říkala: to vůbec není blbý! A nahlédla jsem Jiřího Vokáče Čmolíka v mnohem příznivějším světle, než jak působí třeba na youtubu. Je výborným a charismatickým prezentátorem se stopami hereckého nadání. Mix myšlenek a cvičení ze zlatého new age fondu zprostředkoval jistě a dobře. Jeho projev byl v tomhle kurzu taky trochu tlumenější a osobnější. Mimo jiné předvídal, že se nám během Neurorestartu budou dít podivuhodné věci.

Můj osobní Neurorestart

A měl pravdu. I já jsem zažila pár aha-momentů. Nejvíc si vybavuju nápravné experimenty pro vylepšení vlastního postoje k penězům. Doporučuje se, abychom se o ně zajímali a milovali je  jako drahou bytost. Vnímání tradičních výroků o penězích z téhle nové, vztahové pozice mi přineslo zajímavý vhled. Věty jako Nikdy nebudu milovaná, jsem normální, slušná holka. nebo Končí čas her a zábavy, nyní musíš někomu vyznat lásku a ucházet se o něho, což je opruz. zní opravdu hrozně. Být penězma, tak od sebe zdrhám. Přitom tytéž věty v původním znění: Normální, slušný člověk nikdy nemůže přijít k velkému bohatství. Končí čas her a malin nezralých, teď už je třeba pracovat. přijímáme za pravdu, nebo dokonce za moudro.

Povzbudivé a vzrušující bylo zvyšování vlastní hodnoty požádáním o vyšší odměnu za práci, pobavila jsem se tvorbou Vision Boardu – nástěnky s vyobrazením vlastních přání. Avšak nejpříjemnějším zážitkem se stal den věnovaný meditaci. Poprvé jsem na sobě vyzkoušela známou techniku Hooponopono, která mě předtím vůbec nelákala. Stokrát za sebou jsem v zákleku při světle olejových lamp zopakovala Omlouvám se. Prosím, odpusť mi. Miluju Tě. Děkuji Ti. Už instrukce, že to říkám sama sobě a že jde o čistící techniku, pro mě byla objevem. Do té doby jsem to znala jen jako útočný šíp na druhého, jako natřásání se v různých ezospolcích, kdo je víc duchovní. Pocítila jsem, že je to překvapivě mocné, že to skutečně hřeje u srdce a dojímá. Nejsladší je Děkuji Ti. Dostala jsem tak potvrzení myšlenky z Kouzla, že vděčnost je nejsilnější antiseptikum, a to ze strany, odkud jsem to vůbec nečekala. Navazující meditační cvičení s květinou, v mém případě s fotkou milované osoby, a vysíláním a přijímáním lásky, účinek ještě zesílilo. Vyrobila jsem si sama čerstvou zamilovanost a strávila hezký večer se sebou i s aha-momentem: Jééé, ono to jde takhle vyvolávat, děkuji!:-)

Během tréninku se mi přihodily dvě nejnápadnější synchronicity mého života. Obě na mě zapůsobily až strašidelně. Ještě před začátkem kurzu jsem projížděla členskou sekci a namátkou pouštěla různá videa. Měla jsem bloklá záda a posledním práškům docházela účinnost, takže jsem se smiřovala s myšlenkou, že možná od toho compu už nevstanu. Pustila jsem část o léčení pomocí TFT, protože jsem chtěla vědět, co to je, a simultánně dělala, co Čmolík ukazoval, s myšlenkou na svá záda. Skončila jsem, plynulým pohybem se zvedla ze židle, zjistila, že prášky už dvě hodiny nemají fungovat, a šíleně se vyděsila. Bála jsem se, že jsem se zbláznila. Když jsem se trochu  vzpamatovala, pustila jsem se do tréninku NR s postojem: No tak schválně! Za pár dnů jsem došla k pokusu s rýží. Vařenou rýži jsem dala do dvou nádobek, jednu jsem popsala Láska a říkala jí láskyplná slovíčka a chvály, druhá dostala nálepku Blbe! a byla jsem na ni fakt ošklivá. Měla jsem sledovat, jak se ta zanedbávaná rýže kazí a ta hýčkaná odolává. Nádobky stály v kuchyni na ledničce. Další den jsem vařila, když vtom mi za zády s obrovským třeskem spadla rýže s nápisem Blbe! Vyděsila jsem se o něco míň než poprvé, neboť jsem pochopila, že nejsem blázen, ale že jsem dostala učebnicový vzkaz přesně odhadnuté intenzity, abych to ještě unesla. Vzala jsem tedy spadlou rýži a takto k ní promluvila: „Děkuji ti, milá rýže, že ses propůjčila k tomuto experimentu. Ano, už věřím, že duchovní zákony fungují, stejně jako fungují fyzikální zákony, a další pokusy budu odteď dělat už jen se svým životem. Nejsi blbá, jsi moc hodná a šikovná rýže, zvládla jsi svou úlohu dokonale a já ti přeju jen to nejlepší a žehnám ti." A vysypala jsem ji do koše...

Pro koho to je?

Neurorestart online je hlavně pro lidi, kteří potřebují posílit sebepřijetí a sebevědomí. Tenhle motiv najdeme téměř v každém dni. Jen namátkou: objevuje se  v tématech Jsem královna, Dávám ráda (nejprve sobě), Moje hodnota, Mám se ráda, Prostředí (zruším nepodporující vztahy), Scénářová slova (mluvím o sobě hezky). Nejméně třikrát se v otázkách objevila výzva, ať na sobě najdu, čeho si cením (Sebekoučování, Ohnivý dopis) nebo v čem jsem nejlepší (Moje hodnota). Jako je Kouzlo učebnicí vděčnosti, je Neurorestart online učebnicí sebelásky. To je pochopitelně o několik stupňů nižší level, ale v českém prostředí geniálně zacíleno. Na mírně alternativní a mírně, středně až velmi nešťastné ženy všeho věku. Čmolík je pro ně dokonalým lektorem a já mu to s trochou přemáhání přeju;-)

Co mi na tom vadí?

Přijímání Neurorestartu u mě začíná drhnout, když se zaměřím na marketingovou stránku věci. Tam se najednou dělá trochu hmlisto a mám podezření, že záměrně. Nejprve se lidi nalákají na vědecké a a technologicky převratné postupy, avšak nic takového se v kurzu nepoužívá. Ledaže by to platilo o osobních rezonančních nahrávkách, které pro trénink nejsou nutné, nicméně jsme vybízeni, abychom si je pro zvýšení transformativního účinku koupili. Nahrávka trvá 1,5 minuty a stojí skoro 4.000 Kč. http://www.neurorestart.com/cenik/. Používala jsem volně dostupnou univerzální nahrávku Štěstí. Bylo na ní decentní, seminářově šamanské bubnování. Hi-tech nikde. Nemohu odolat, abych na tomto místě neocitovala Čmolíkova zhrzeného konkurenta Libora Činku: „Pan Čmolík mne požádal o referenci na nahrávky. Když jsem mu řekl, že po opakovaném poslechu nepozoruji efekt, ale že je možná problém v délce, protože pro mozek jsou ty 2 minutové nahrávky krátké, nicméně bubnování vytváří přes sluchátka hezký efekt, tak mne jeho odpověď mírně řečeno posadila. Prý tam není nic slyšitelného, jde o zvukovou homeopatii a bubny tam jsou, aby tam pro lidí bylo něco slyšet. Prý tomu také nevěřil, ale po několika měsících mu manželka řekla, ale ne Jiří, ty jsi se změnil, ty jsi se transformoval. (...) Připomíná to situaci slavných nahrávek od Eldona Taylora, které obsahovaly k neslyšitelné stimulaci sešit, v kterém si uživatelé měli každodenně číst, co že jim tam nahrávky programují. Přestože bylo opakovaně prokázáno, že subliminální nahrávky nefungují, tak ještě padesát let po odhalení podvodu jsou stále prodávány." (Je to diskusní příspěvek na Činkových stránkách z  21.8.2013 | 15:27).

 

Mám silný dojem, že podobně by se dal symbolicky popsat i celý bysnys kolem Neurorestartu. Možná je 21denní online kurz, nabízející to, co většina hledajících stejně už zná odjinud, myšlen jako bubnování, aby tam pro lidi něco hmatatelného vůbec bylo. A z tohoto tréninku pučí obrovitánská chimérovitá bublina nahrávek, mající generovat hlavní zdroj příjmů (sada pěti nahrávek za 15.900 Kč a osobní transformace klidně i ve spánku zaručena:-) Zastřešuje to značka Neurorestart a společná lživá reklama. Slibuje třeba posun o 61% v oblasti peněz za 21 dní. Kdyby to s těmi nahrávkami nevyšlo, 5.000 od každého kurzisty je taky dobrých. Za nehoráznou cenu se prodává něco, co má sice reálnou hodnotu, ale mnohem nižší a navíc je to volně přístupné z mnoha dalších zdrojů. Přiměřené v našich podmínkách je třeba dát něco přes 300 Kč za knihu Kouzlo od R. Byrne. Za 5.000 Kč by klienti měli k online kurzu dostat i osobní péči kouče formou několika sezení nebo kombinaci jednoho koučovacího sezení a luxusní občerstvení a další péči (křesla, lehátka, deky, masáže, sauny, ochutnávku více cvičení, meditací a rozvojových technik) na proběhlém Neurorestartu live. Na tomto úspěšném bysnysu, který šel podle mých měřítek hodně přes čáru, je vidět, co funguje nejlépe: zacílení na široké masy frustrovaných, kteří chtějí naději, a směs, která obsahuje malé hodnotné jadérko a obří neskutečnou bublinu. Jinými slovy: Nejúčinnější není čistá lež, ale směska polopravd.

Moje osobní resumé zní: 1. Neurorestart mně prospěl. 2. Není to poctivá nabídka.

 

 

Jiný článek (nezobrazuje se v seznamu článků, protože když něco kladně recenzuju, je to prý reklama): borovska.blog.idnes.cz/c/494448/recenze-na-studio-mishayoga-michaely-klimove.html

Autor: Hana Borovská | úterý 1.10.2013 8:47 | karma článku: 26,51 | přečteno: 9848x
  • Další články autora

Hana Borovská

Ta socha je kýč! aneb Tanečky kolem Anny Chromy

Moc se mi líbí sousoší Čeští muzikanti od Anny Chromy na pražském Senovážném náměstí. Pražákům ho závidím a pravidelně se jím jezdím kochat. Naposledy k tomu kochání ale přibylo i kroucení hlavou.

28.8.2017 v 22:51 | Karma: 31,35 | Přečteno: 1665x | Diskuse | Společnost

Hana Borovská

Jak jsem držela svůj první třídenní půst. Díl 3.

Na konci července na mě dolehl splín. Zdálo se mi, že mě nikdo nemá rád a že je to nespravedlivé. Nic mě nebavilo, dokonce mi nechutnalo jíst. A to je u mě už co říct! Tak jsem se rozhodla, že toho využiju a budu držet půst.

8.8.2017 v 12:28 | Karma: 18,18 | Přečteno: 3726x | Diskuse | Společnost

Hana Borovská

Jak jsem držela svůj první třídenní půst. Díl 2.

Na konci července na mě dolehl splín. Zdálo se mi, že mě nikdo nemá rád a že je to nespravedlivé. Nic mě nebavilo, dokonce mi nechutnalo jíst. A to je u mě už co říct! Tak jsem se rozhodla, že toho využiju a budu držet půst.

7.8.2017 v 12:27 | Karma: 16,51 | Přečteno: 1288x | Diskuse | Společnost

Hana Borovská

Jak jsem držela svůj první třídenní půst. Díl 1.

Na konci července na mě dolehl splín. Zdálo se mi, že mě nikdo nemá rád a že je to nespravedlivé. Nic mě nebavilo, dokonce mi nechutnalo jíst. A to je u mě už co říct!

6.8.2017 v 20:46 | Karma: 19,56 | Přečteno: 1956x | Diskuse | Společnost

Hana Borovská

Iva Radulayová a její videa o partnerských vztazích. Recenze

Videa Ivy Radulayové jsou pořád o tomtéž – o partnerských vztazích v dnešní době. Nebo ještě přesněji: ta poslední jsou hlavně o jejich krizi a zahnívání.

5.4.2017 v 12:50 | Karma: 16,29 | Přečteno: 3866x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: 1 000 Kč na letenky díky Pelikan.cz

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Rádi létáte? Láká vás cestování po Evropě za pár stovek? Nebo se chcete vypravit někam dál a...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

VIDEO: Kapitán výletní lodi v Řecku spláchl vlnou turisty na pláži. Vyšetřují ho

23. července 2024  9:29

Nevyžádané dobrodružství na jinak poklidné dovolené zažili v sobotu turisté na pláži Agios Stefanos...

Můj syn Xavier zemřel, říká Musk o transgender dceři. A chce zničit „virus woke“

24. července 2024  11:37

Miliardář Elon Musk tvrdí, že byl podveden, když dovolil svému synovi stát se transgender ženou. V...

Čelíme střetu civilizace a barbarství, řekl Netanjahu v Kongresu

24. července 2024  20:27,  aktualizováno  20:35

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v úvodu projevu v americkém Kongresu řekl, že svět čelí střetu...

Vláda se shodla na novém českém eurokomisaři. Má jím být ministr Síkela

24. července 2024  18:16,  aktualizováno  20:15

Vláda rozhodla, že kandidátem České republiky do Evropské komise bude ministr průmyslu a obchodu...

Auto vjelo v Rožnově pod Radhoštěm před vlak, řidič srážku nepřežil

24. července 2024  20:08

Ve středu odpoledne vjelo auto před projíždějící vlak v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku. Po...

JAK UŠETŘIT na dovolené. Pozor na levné letenky, ubytovat se lze i zdarma

24. července 2024

Premium Cestování sice zdražilo, ale i dnes se dá cestovat poměrně levně. Stačí být rychlý, flexibilní a...

Už nikdy nevyhazujte zeleninu z lednice: Přečtěte si, jak prodloužit trvanlivost.
Už nikdy nevyhazujte zeleninu z lednice: Přečtěte si, jak prodloužit trvanlivost.

Potravinové dózy jsou nepostradatelnou součástí každé domácnosti. Jak ale zajistit, aby v nich potraviny zůstaly dlouho čerstvé? Na to jsme se...

  • Počet článků 28
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 4240x
Vášnivá hledačka pravdy a chyb:-) Vlídná školitelka.

www.skolitelka.eu
www.ceske-korektury.cz

Recenze a vlogy mám taky na svém Youtube kanálu: https://www.youtube.com/channel/UCkDUcOigUNtbBAe9bko4L3Q